Komentowana treść: ShowGirls 0.8
[#1] Re: ShowGirls 0.8
W trybie 3D dziala podobnie jak WarpView na OS4. Skalowanie i obracanie jest blyskawiczne.



Ogolnie to chyba najepsza przegladarka obrazkow jaka widzialem.
[#2] Re: ShowGirls 0.8
Dzięki, kiero.
[#3] Re: ShowGirls 0.8


widok 3d mozna zobaczyc na tym zrzucie ekranu:

http://www.binaryriot.com/kiero/screenshots/07-showgirls-3d.jpg



przykładowe obrazki potraktowane filtrem Glow:

http://www.binaryriot.com/kiero/screenshots/glow

[#4] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #3

Kiedy port na OS4?
[#5] Re: ShowGirls 0.8
Ekstra, naprawde super program.



Tylko teraz jak otwieram obrazaki to kazdy mam za jakimiś jasnymi kratkami niby szachownicą, gdzie to sie wyłacza
[#6] Re: ShowGirls 0.8

@Pawel Kobylarz, post #5



kratki sa widoczne tam gdzie obrazek ma byc przezroczysty. widok 3d? jaka karta?

[#7] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #6

Karta voodoo3 i te kratki wystepuja tylko w widoku 3D a kratka wygląda tak

[#8] Re: ShowGirls 0.8

@Pawel Kobylarz, post #7



prawda. voodoo nie ma funkcji uzywanej do laczenia warstw. poza tym nawet jezeli by o dzialalo, to przy 16bitowych teksturach jakie oferuje voodoo3 wygladaloby to okropnie (4bity na skladowa, czyli tylko 16 mozliwoch wartosc). pozostaje zmienic karte albo zapomniec o widoku 3d. przynajmniej na razie, bo mozna jakosc poprawic poprzez zastosowanie pewnej 'sztuczki'. po nowym roku postaram sie cos w tym temacie zrobic.

[#9] Re: ShowGirls 0.8

@MinisterQ, post #4



jak wplynie na moje konto odpowiednia suma:)

[#10] Re: ShowGirls 0.8
ShowGirls jest świetny. Nie wyobrażam sobie już bez niego pracy z grafiką (chociażby obrabiania zdjęć z cyfrówki, ale i przygotowywania grafiki na moje WWW). Jak dla mnie program roku (choć jak wyjdzie KHTML Marcika, to będę miał dylemat...).
[#11] Re: ShowGirls 0.8
kiero mega hero!
[#12] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #8

Czyli narazie na voodoo sobie odpuszzce ten widok 3D a w niedlugim czasie może sie uda jakiegoś radeona kupić :)
[#13] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #8

A ja mam z ShowGirls inny problem - problem z klasą BetterBalance.

Gdy jej nie ma, ShowGirls działa doskonale, gdy jest - otwiera się w takim bardzo małym okienku na Ambiencie, i nie da się go powiększyć. Program jednak nie wisi, bo z menu można go normalnie wyłączyć. Klasę tę z kolei potrzebuje April (dałem ją więc w katalogu Aprila, można go odpalić, jednak po jego odpaleniu ShowGirls staje się nieużywalny). Czy da się to jakoś obejść - czy jest jakaś inna BetterBalance?
[#14] Re: ShowGirls 0.8

@Pawel Kobylarz, post #12



ok, powiedzmy ze to taki maly prezencik. na stronie jest wersja 0.8a ktora powinna lepiej dzialac na voodoo. jedyna niedogodnosc to brak pokazywania kanalu alpha. nie testowalem ale powinno dzialac.

[#15] Re: ShowGirls 0.8

@wali7, post #13



rozwiazaniem problemu z nieskalujacym sie oknem jest wykasowanie ustawien MUI dla programu. mialem wywalic ta klase, ale nie wyrobilem sie. moze po nowym roku:) na razie zainstaluj ta klase i wykasuj envarc:mui/show#? powinno zadzialac.

[#16] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #14

Super :D wielkie dzięki, działa dobrze
[#17] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #9

A jaka suma jest "odpowiednia"? ;)
[#18] Re: ShowGirls 0.8

@MinisterQ, post #17



trudno powiedziec. jak ktos bedzie zainteresowany to sie zastanowie:)
[#19] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #15

dzięki - pomogło :)

a wersji dla Voodoo nie instaluję, co by mieć dodatkową motywację do kupna Radeona ;)
[#20] Re: ShowGirls 0.8
Brawa dla kiero cudowny viewer :D

to teraz pora na dodanie slideshow i toolbar ;>

[#21] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #9

A gdy nie bedzie suma to moze byc karp? :P
[#22] Re: ShowGirls 0.8
hmm... do tej pory uzywałem Minishowpicture, bo ShowGirls znałem jedynie z wersji 1.0 (rok 2004, a nr wersji jakby większy od 0.8 ) a ta okazała się o wiele mniej wygodna w uzytkowaniu od Minishowpicture, pomijając możliwość obróbki gfx. Teraz sprawa ma się inaczej. Dzieki kiero!

Btw. fajnie by było móc zgłaszać błędy i pomysły związane z ShowGirls na bugtracker PPA :)



[#23] Re: ShowGirls 0.8

@R-Tea, post #22



errr, SG nigdy nie bylo w wersji 1.0:) moze z czyms ci sie pomylilo.
[#24] Re: ShowGirls 0.8

@R-Tea, post #22

Może i by fajnie było, ale ten bugtracker jest na razie tylko w wersji polskiej, a autorzy softu chcieliby jeśli już to w wersji angielskiej, co jest możliwe do zrobienia, ale najpierw musze dojść do pewnej funkcjonalności strony.
[#25] Re: ShowGirls 0.8

@kiero, post #23

tak twierdzi opcja Information z Ambienta 1.42 (29.11.2005) [debug]

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem