Komentowana treść: AfA OS 3.91 Final
[#1] Re: AfA OS 3.91 Final
aby skorzystać z dobrodziejstwa antialiasingu trzeba zainstalować cały pakiet, czy może tylko część?
[#2] Re: AfA OS 3.91 Final

@tomek, post #1

Ten pakiet jest malutki. Jeden libs, jedna komenda i kilka innych plików, do których potrzebny jest assign. Wszelkie źródła nie są potrzebne do wygładzania.

Dziwną rzeczą jest, że nie mogę użyć wygładzania wraz ze startem systemu np. do podpisów pod ikonami WB (nawet jeśli afaos wcześnie w s-s). Mogę dopiero po odpaleniu WB odpalić AfaOSa i zmienić czcionki na te wygładzone (używając "użyj"). W przeciwnym wypadku przedziwne zwiechy i cyrki... :/
[#3] Re: AfA OS 3.91 Final
Nie wiem na jakim poziomie jest rozwój pakietu, ale może już znalazł by się jakiś geniusz, który skompilowałby tym z AROS-owego DosBox-a na 68k?
[#4] Re: AfA OS 3.91 Final
Mój najnowszy screen z AmigaOSa na http://screenland.mario.ppa.pl przedstawia finał prac z AfaOSem. Wygładzanie jest jako-tako dobre.
[#5] Re: AfA OS 3.91 Final

@Mario, post #4

Jak jest z prędkością podczas korzystania z AfA OS? Może napisałbyś o tym jakiś artykuł (proces instalacji, użytkowanie, wrażenia)?
[#6] Re: AfA OS 3.91 Final

@mailman, post #5

Właśnie myślałem trochć nad artkiem, ale cały proces instalacji jest tak banalny, że wątpić aby sprawiał problem. Zobaczć.

Jest trochć wolniej niż przy użyciu czcionek TTF bez wygładzania. Nie jest to jakaś wielka różnica jednak. Musiałbym to sprawdzić na powolniastym klasyku jakimś aby dokładnie zobaczyć...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem