Komentowana treść: Smartmontools dla MorphOS-a
[#1] Re: Smartmontools dla MorphOS-a
Mam ten SMART na HD. No i mam też na nim jaieś dziwne błedy. Tylko co mi da ten program?
[#2] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@Korni, post #1

Jak smart zwraca bledy to jest jedno wyjscie:

1. isc do sklepu po nowy dysk

2. przegrac dane z dysku z bledami

3. odlaczyc stary dysk

:)
[#3] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@Korni, post #1

Zdefiniuj "dziwne bledy" Nie wszystkie sa grozne ale w wiekszosci przypadkow dobrze radze zaczac sie ogladac za nowym dyskiem.
[#4] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@morgoth6, post #3

Mój HDD to WDC 40GB. Te błędy to: Damaged Config Block, oraz Error in Bitmap Block, niezależnie od tego jak i co zrobie z hdd, zawsze występują, jak narazie MOS się od tygodnia niezaciął. Wcześniej zdarzało mu się z tych błędów raz (np. na zmienianiu nazww itp.) na kilka dni. P.S: Errory wyświetla mi SFSCheck
[#5] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@Korni, post #4

To najpewniej nie jest blad na dysku tylko wina za starego sfschecka. Zagladnij na aminet.
[#6] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@Korni, post #4

Korni hadeki WDC 40GB sa fabrycznie zepsute chyba sam mam takiego w pc i od poczatku mial jakies ... hallo mimo ze nowka byl wtedy. do tego od jakiegos czasu (1,5 roku) wydaje mi dziwny pisk podczas pracy. Jedyne co moge teraz napisac to tyle ze powinienm sobie zrobic backup danych jak tak straszycie.
[#7] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@jimiche, post #6

Ja takze mialem taki dysk i sie niestety zepsul. Moze jakas wadliwa seria.

[#8] Re: Smartmontools dla MorphOS-a
Przydałaby się nowa wersja, bo tą nie da się odczytywać informacji z dysków podpiętych przez USB.
[#9] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Przydałaby się nowa wersja, bo tą nie da się odczytywać informacji z dysków podpiętych przez USB.

A czy dzisiaj SFSDoctor nie pokrywa funkcjonalności SFSCheck? Chociaż nie wiem czy działa z dyskami na USB.
[#10] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@MDW, post #9

Nie, bo S.M.A.R.T. to nie jest filesystem tylko technologia monitorowania dysków zaimplementowana w dyskach.
[#11] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

[poprawka] bez "Nie, bo", a to, o czym MDW piszesz to jest co innego.
[#12] Re: Smartmontools dla MorphOS-a
[#13] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

Aaaa. Ja nie wiedziałem, że SFSCheck to jest S.M.A.R.T.owe narzędzie. Myślałem, że to taki SFSDoctor z konsoli. Hmmm... nadal trochę tak myślę, bo chyba go kiedyś użyłem. :) Poza tym w nazwie ma SFS, a to oznacza filesystem. :) Już sam nie wiem...

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 07:40:36 przez MDW
[#14] Re: Smartmontools dla MorphOS-a

@MDW, post #13

SFSCheck i SFSDoctor nie odczytasz informacji S.M.A.R.T. z dysków, bo oba programy są do SFS.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 15:57:04 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem