Komentowana treść: Pegasos 2 dla każdego
[#1] Re: Pegasos 2 dla każdego
SUPER :)
[#2] Re: Pegasos 2 dla każdego

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Czyli jednak nie jest kompatybilny z ROHS :)
[#3] Re: Pegasos 2 dla każdego
Zresztą pewnie nawet sam Bplan zastąpi te elemęty i dalej bedzie produkował sprzęt ....



----------------------------------------------

Pegasos II G4





[#4] Re: Pegasos 2 dla każdego
No to mogłaby AInc wykupić te licencję i produkować koszerne Pegasosy ;)
[#5] Re: Pegasos 2 dla każdego
Potwierdziło się, że Pegasos jest szkodliwy dla środowiska; nie tylko amigowego ;)
[#6] Re: Pegasos 2 dla każdego
Z dwudniowym opóźnieniem, lecz stało się.



Nie jest źle. W końcu dwa dni, to nie dwa tygodnie. ;)



Tak, mnie też już się niedobrze robi od tego nadużywania "dwóch tygodni", ale jakoś nie mogłem się powstrzymać. ;)



Warto mieć na uwadze, że zgodnie z wypowiedzią szefostwa Genesi, nie wszystkie elementy wchodzące w skład sprzętu są zgodne z dyrektywą Unii Europejskiej odnośnie RoHS



Co w takim Pegasosie może być szkodliwego? No, chyba że chodzi tylko o ołów...
[#7] Re: Pegasos 2 dla każdego
Mofce kulały że KB bredzi i kulały a teraz się okazało, że miał racje i mówił że BBRV nie taki fajny jak chce uchodzić. Co zrobią teraz mofce przypomną sobie o tym? Powiedzą wyraz "przepraszam" czy zbliżony?
[#8] Re: Pegasos 2 dla każdego

@Sventevith, post #2

Czyli jednak nie jest kompatybilny z ROHS



Sprzęt dla AmigaOS 4 jest w o tyle lepszej sytuacji, że będąc sprzętem wirtualnym, może być wirtualnie kompatybilny z czymkolwiek .
[#9] Re: Pegasos 2 dla każdego

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Co nie zmina faktu ze nie widmo czy Peg 2 beda produkowane czy a o Pegazie 3 nic nie slyszlem, chodz nie sledze tematu wiec jesli sie myle i sa jakies wiesci na temat pegaza 3 z checia poslucham.
[#10] Re: Pegasos 2 dla każdego
http://media.putfile.com/H2BTM-PEGASOS
[#11] Re: Pegasos 2 dla każdego

@Sventevith, post #9

taaak to też by był dobry pomysł.
[#12] Re: Pegasos 2 dla każdego

@Sventevith, post #2

No i co z tego? Pomysły biurokratów z EU są w wielu miejscach chore i nie jeden dobry produkt załatwiły...
[#13] Re: Pegasos 2 dla każdego

@smith, post #7

O czym Ty gadasz? Kto konkretnie mówił że KB bredzi pod tym względem? Ja cały czas (zarówno na spotkaniu na kanale z KB jak i potem) twierdziłem że to nie jest przeszkoda nie do pokonania, co jest wyraźnie napisane w powyższym newsie (i jest zgodne z prawdą), poza tym zważ na to, iż BBRV przyznał się do tego że Pegaz2 nie spełnia tzw. "norm" unijnych. Poza tym było mówione że zostanie uwolniona dokumentacja? Było. Została uwolniona? Została. Więc o co chodzi?



Może wzorem innych wiodących firm amigowych BBRV powinien iść w zaparte i twierdzić że wszystko jest spoko? (vide bezbłędność ArticiaS w A1/ma1)



Po drugiej stronie znajdują się osobnicy, którzy twierdzą że BBRV tylko i wyłącznie dlatego uwolnił dokumentację Pegaza2, bo nie spełnia ona wymogów unii, i w związku z tym jest bezużyteczna.

To dopiero jest bredzenie, zważywszy na to, iż osoby te kompletnie nie mają pojęcia o czym konkretnie jest mowa.
[#14] Re: Pegasos 2 dla każdego

@MinisterQ, post #13

Czy ja mówiłem, że Ty? Ale miło, że uważasz się za mofce ;) Ok, nie powiedziałem niektóre ale nie powiedziałem też wszystkie a ponieważ jak powszechnie wiadomo gdzie jest dwóch Polaków tam są trzy zdania (z jednym wyjątkiem ;) ) dlatego chyba oczywiste jest, że miałem na myśli tą pierwszą opcje. Kto konkretnie mówił nie pamiętam i nie zanotowałem też w moim małym czarnym ze złotą inkrustacją notesiku gdyż gdybym zapisywał każdą głupotę, którą (a|m)ofce mówią to już dawno by tam kartek zabrakło. Nie mniej byli tacy którzy widzieli w tym brednie i podstęp KB mający na celu deprecjacje PegasosaII, a nie zwrócenie uwagii na ten problem. Co do BBRV nie wierze w jego szczere intencje i dlatego w tym co zrobił jakiś plan ma. Moim zdaniem jest to próba uzyskania AOS4 na Pegasosa tylnimi drzwiami. Przyszłość przyniesie odpowiedzi na wszystkie pytania lub uczyni je (pytania) nieistotnymi.
[#15] Re: Pegasos 2 dla każdego

@smith, post #14

podstęp KB mający na celu deprecjacje PegasosaII



Podstęp to może za duże słowo, ale wygodną okazję do tego, by zatriumfować i odegrać się na niebieskich - jak najbardziej. To jak dla mnie widać dobitnie w wątku na execu dotyczącym Pegaza. Wszystko tam zostało powiedziane tak, jakby nie chodziło o przekazanie informacji o tym, że pegaz jest niezgodny z wymogami unii, ale o uświadomienie, że znów czerwoni górą, a mosowce jeśli nie są w takiej samej, to na pewno są w gorszej sytuacji. Przecież oni nawet nie wiedzą o jakie konkretnie chodzi podzespoły, i co konkretnie trzeba w tej płycie zmieniać, a tańczą walec zwycięstwa na rzęsach, jakby po 1 lipca pegaz miał zniknąć z powierzchni ziemi, podobnie jak po oświadczeniach Genesi i szopce z Zapkiem MorphOS wyparował i Pegaz stał się automagicznie dla czerwonych linuksboksem. To jest normalne?
[#16] Re: Pegasos 2 dla każdego

@MinisterQ, post #15

Poetyka używana przez KB jest jedna i to nie podlega dyskusji. Chodzi jednak o coś innego. O uwagi ze strony mowiec wyrażające pogląd, że KB coś sobie ubzdurał gdy tymczasem problem faktycznie istnieje nawet jeśli jego rozwiązanie jest trywialne.
[#17] Re: Pegasos 2 dla każdego

@smith, post #16

Szkoda tylko, że o wiele łatwiej przychodzi KB stwierdzanie problemów u konkurencji, niż na swoim własnym podwórku.
[#18] Re: Pegasos 2 dla każdego

@MinisterQ, post #17

Tak, ale nie wzieło się to bez powodu. Jednak jedno jest dla mnie jasne wszyscy chcemy jak najlepiej dla szeroko rozumianej Amigi i myśle, że lepsze niż jego (i niektórych mowiec) patenty byłoby zsynchronizowanie naszych wysiłków.



[#19] Re: Pegasos 2 dla każdego
16 grudnia organizacja Power.org zapowiedziała, że od 9 stycznia 2006 roku mają być dostępne plany konstrukcyjne Pegasosa 2. Z dwudniowym opóźnieniem, lecz stało się. Każdy członek organizacji (nawet na najniższym poziomie przynależności) będzie posiadał dostęp do szczegółowych informacji technicznych, a tym samym będzie mógł rozpocząć produkcję komputerów będących klonami Pegasosa




Niby komu te wystawione przez Genesi schematy miałyby pomóc w rozpoczęciu produkcji czegokolwiek?



Przecież w tych schematach nie ma nic oryginalnego. W Pegasosie 2 nie ma żadnych układów programowalnych (poza jednym układzikiem GAL16V8), których logika byłaby zaprojektowana (= zaprogramowana) przez bplan. Wszystko co składa się na Pegasosa 2, to kilka standardowych układów scalonych i kilka złącz połączonych zgodnie z ich "instrukcjami obsługi" (adresy do adresów, dane do danych,... itd.). W stosunku do projektów kart turbo śp. phase5, konstrukcja Pegasosa jest trywialna. W całym tym projekcie jedyne co kosztowało bplan "trochę" pracy, to dość czasochłonny projekt layoutu płyty. No, ale dokumentacji layoutu płyty na power.org nie ma!



Więc o co chodzi z tymi schematami?



Gdyby faktycznie chciano zachęcić kogoś do produkcji kopii Pegasosa, to udostępniono by przede wszystkim layout, i to w formie edytowalnej.

Gdyby natomiast chciano zachęcić kogoś, aby stworzył własny layout, to kompletny schemat (wraz ze schematem karty procesorowej, którego nie ma na power.org) wystawiono by w formie edytowalnej (np. Protel lub Orcad, a nie pdf). Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie poświęci kilku miesięcy na projektowanie layoutu płyty, w skład której wchodziłyby tak zabytkowe układy jak na przykład mostek południowy VT8231, którego VIA od dawna nie produkuje, więc na pewno nigdy nie będzie on dostępny w wersji bezołowiowej.

[#20] Re: Pegasos 2 dla każdego

@smith, post #16

To nie chodzi o poetykę tylko o zdecydowanie subiektywne przedstawuianie faktów. Jak można wyczytać na execu:

"Pegasos 2 jest potencjalną platformą sprzętową dla systemu AmigaOS 4.0" - takie stwierdzenie zapamiętaliśmy z ubiegłorocznego spotkania Hyperionu z użytkownikami. Rozbudziło to spore nadzieje wśród użytkowników tych komputerów na system AmigaOS.

Czy to nie jest jednostronne spojrzenie?

Czy aby nie rozbudziło także wśród entuzjastów AmigaOS sporych nadziei na JAKIKOLWIEK HARDWARE??? O tym KB nie wspomina... Dziwne :)

[#21] Re: Pegasos 2 dla każdego

@smith, post #7

jak mozesz powiedz o kogo chodzi, ja przynajmniej nie pamietam ze ktos z mosowego polskiego podworka zaklinal sie ze peg uzywa wszystkich czesc zgodnie z ta dyrektywa.
[#22] Re: Pegasos 2 dla każdego

@FOrest, post #20

News jak wiekszosc na execu jest w stylu: "Zajelismy szacowne drugie miejsce, a nasz najwiekszy konkurent byl przedostani".... Szkoda tylko, że nie podają, że w konkurencji było tylko 2 startujących, bo to całkowicie zmienia obraz...
[#23] Re: Pegasos 2 dla każdego

@Marcin, post #19

Wyglada na to, ze na razie wypuscili to co mieli, zeby zapchac usta "czepialskim" (jak ja), ze sie spozniaja. Z watku na forum power.org wynika, ze pozostala czesc planow zostanie upubliczniona w ciagu najblizszych dwoch miesiecy. Jesli chcesz je zdobyc wczesniej, mozesz sie skontaktowac z bbrv na e-maila: bbrv(at)genesi.lu



PS. Powodzenia w produkcji wlasnych klonow Pegaza

[#24] Re: Pegasos 2 dla każdego

@Kaczus, post #22

propaganda sukcesu...

Swoją drogą podziwiam umiejętność naginania rzeczywistości do swoich poglądów. Ja bym tak nie umiał.

[#25] Re: Pegasos 2 dla każdego

@FOrest, post #24

Cóż, lata praktyki czynią mistrzów ;)
[#26] Re: Pegasos 2 dla każdego
#20, #21



Wasze odpowiedzi są nie na temat mojego posta.
[#27] Re: Pegasos 2 dla każdego

@Marcin, post #19

> Przecież nikt przy zdrowych zmysłach...

A kto przy zdrowych zmysłach będzie produkować wierną kopię ;)

Czy to wygląda jak IBM PC z lat 80-tych ;)
[#28] Re: Pegasos 2 dla każdego

@smith, post #14

Co do BBRV nie wierze w jego szczere intencje i dlatego w tym co zrobił jakiś plan ma.



Oczywiscie ze ma plan. I nawet znam ten plan - zarobic kase. Genesi jest chyba ostatnia 'amigowa' firma ktora pamieta ze na tym polega biznes.
[#29] Re: Pegasos 2 dla każdego
Fajnie - nawet na Dzienniku Internautów piszą o pegu2:

http://di.com.pl/news/12505,1.html
[#30] Re: Pegasos 2 dla każdego

@smith, post #26

"Poetyka używana przez KB"



Nie Ty to napisałeś?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem