Komentowana treść: Nieoficjalna strona Ambienta
[#61] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@R-Tea, post #60

A tyle się swego czasu, w apogeum wojenki czerwono-niebieskiej, mówiło, że MorphOS, więc i Ambient też, jest robiony przez fanów Amigi dla Amigowców



bo jest robiony przez i dla fanow. ale nie bedziemy czekac az workbench ruszy z miejsca. chyba nie o to chodzi.



Amigowcy dla Amigowców wzorują się na windzie



nie wzorujemy sie na windzie. to ze jest ikonka mymorphos takze tego nie oznacza. nazwij ja sobie devices, napedy albo system. to po prostu wygodne narzedzie.



Dlaczego nie mozna zachować wszystkich najlepszych ficzerów WB, do których wszyscy sa przyzwyczajeni i które polubili



z ficzerow workbencha widze tutaj tylko problem z niemozliwoscia przestawiania ikon. cos jeszcze? workbench byl praktycznie niekonfigurowalny.



Przecież to nie oznacza rezygnacji z "nowoczesnych rozwiązań"



i nie rezygnujemy. to co bylo warte wziecia z workbencha, zostalo z niego wziete (pomijam ze to co ma workbench ma kazdy inny desktop). nie ma nieszczesnego przestawiania ikon.



Zawsze można zostawic uzytkownikowi mozliwość wyboru, poprzez prefsy.



i sa prefsy. nigdzie nie napisalem ze wywalamy wszystkie ustawienia.



Jak już chcecie się wzorować na windzie lub na desktopach linuxa



kazdy z nas uzywal roznych systemow i glownie w oparciu o to tworzymy ambienta. nie ma takiego czegos jak 'kopiujemy winde' albo 'kopiujemy linuxa'.



MiniQ w AmiGG juz dawno zastosował cos podobnego dla tych, którzy jeczeli na stylem GUI Gadami



amigg to nie systemowy desktop. poza tym gui jest konfigurowalne. nie widze tutaj ograniczen nie wynikajacych z samej budowy ambienta.



[#62] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #61

nie wzorujemy sie na windzie. to ze jest ikonka mymorphos takze tego nie oznacza. nazwij ja sobie devices, napedy albo system. to po prostu wygodne narzedzie.



Właśnie, czy nie można by było zrobić aby dwuklik w dowolne miejsce blatu powodował otwarcie listera? Myślę, że byłoby to wygodne nie tylko dla ludzi z psychiką skrzywioną Magellanem. ;)
[#63] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Kamul, post #62

Oczywiscie konfigurowalne w prefsach. ;)
[#64] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@mcbarlo, post #63

Nie. Do tego front nie dopuści... ;)

[#65] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Kamul, post #64

to bedzie zrobione podobnie jak w magellanie. system zdarzen pod ktore sie bedzie akcje podczepiac.



[#66] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #65

Bardzo dobry wybór. :)



Przy okazji pytanie do osób używających Ambienta w którejś z ostatnich wersji: czy macie problemy w stylu freeze Ambienta po uruchomieniu czegoś przez execute command lub po wybraniu "about"? Czy listery działają Wam normalnie? Np. u mnie nie da się wchodzić do katalogu poprzez dwuklik.
[#67] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Kamul, post #66

zeby ambient dzialal w pelni poprawnie musisz miec mui4.



[#68] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #67

...a jak masz mui4 i dalej nie dziala, to pewnie blad jakis:)

[#69] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #67

I tu jest pies pogrzebany. Dzięki! :)
[#70] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #67

Szkoda ze wymaga MUI4 bo przynajmneij u mnie FryingPan nie dziaął na MUI4 wiec obecnie wole FP niz nowego ambienta :/
[#71] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@SOE, post #35

Bez "Snapshot" to bedzie tylko namiastka Workbencha.



Dokladnie. Najbardziej denerwujace jest to, ze gdy przesune ikone to zapisuje swoje polozenie. Przeciez to jest tak idiotyczne jak w win/macos. Po restarcie ikonki musza wrocic na swoje miejsce.



PS. Wlasnie po dlugiej przerwie jestem na MOS Classic. Zaliczylem juz jak to zwykle jedna zwieche IB, i sprobuje sciagnac tego nowego Ambienta.
[#72] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #37

to nie jest zart, a bardzo wygodna funkcja. ma to chyba kazdy system poza amigaosem.



AmigaOS tez to ma. W brud tego jest. Niestety zaden z innych systemow nie ma mozliwosci rozbudowy gornej belki (ToolsDeamon). Niestety poki co, Ambient zalicza sie do tych dziadowskich systemow...





nie wzorujemy sie na workbenchu.



tak, na windowsie :(
[#73] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@wali7, post #42

w którym autorzy próbują wyjść poza skostniałe stereotypy.



Zatracajac tym samym to co najlepsze w WB. Nie powinno tak byc. Powinny byc pozostawione wszystkie stare funkcje (opcjonalnie).
[#74] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #73

Nie nie... dobra droge to wyznaczyl magellan... wb dobry byl w 92
roku, dzis jest niewystarczajacy!
[#75] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Kaczus, post #74

No racja. Ale ja mialem na mysli dobrze zalatany WB. Taki ktory uzywa sie do tej pory (2006r). Z dobrze zalatanym WB, Ambient prezentuje sie dosc lichawo, oj biedniutko i tak...windowsowo. Chociaz ma ladnie rozmazane ikonki imitujace kiepska ostrosc monitora :P
[#76] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #72

nie doczytales. chodzi o ikone po kliknieciu ktorej otwiera sie okno z ikonami partycji i assignow. tego workbench nie ma. i nie, nie wzorujemy sie na windowsie





[#77] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #76

Aha, wlasnie zainstalowalem (installerem) nowego Ambienta i nie wiedze zadnej ikony, ani "my morphos". Wczesniej znalazlem na HD jakies MUI 4 z przed kilku misiecy. Niestety po zainstalowaniu MUI 4 przestal dzialac IBrowse. Wywala blad dotyczacy "CL_URLString". Skad mozna sciagnac najnowsze MUI?
[#78] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #77

Aha, ogolnie w MOSie jest jeszcze jakis problem z Arexxem (blad byl jeszcze przed instalka MUI i Ambienta). Chialem odpalic isomunta (jest w arexxie) za pomoca "R", jednak system pluje sie rexxsys.library. Wrzucic z AOS w wersji 68k? Wczesniej jeszcze odpalilem Rexxmasta. Na WB dziala wszystko bez problemu.
[#79] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #78

Tak, arexx w 1.4 nie jest skonczony i trzeba wrzucic rexxsyslib z os3.1
[#80] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #77

widocznie nie zainstalowales nowego ambienta:)
[#81] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #80

Ha, to w takim razie prosze o link. Tak czy siak, na pewno zainstalowalo sie cos nowszego poniewaz mam troche inne ulozenie ustawiania icon lub listy na oknie :)

A co z tym MUI. Skad sciagnac takie, z ktorym bedzie dzialal Ibrowse?
[#82] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #81

Na MUI4 nigdy nie miałem zwisu IBrowse. Powiem nawet, że MUI4 weydaje mi się dużo stabilniejszy niż 3.9. :) Ja zupełnie nie zauważyłem problemów z MUI4 oprócz tego, że Charon się wali. Podobno też FyingPan się wafli ale ja go nie używam (bo mi przepadł mój legalny klucz) więc mi to narazie nie przeszkadza.



Przyznam się, że ogólnie zwis Pegasosa to jakoś u mnie od dłuższego czasu sytuacja nieczęsta... Różnica w stosunku do czasów gdy kupiłem pierwszego Pegasosa jest kolosalna. Niby nic się nie rozwija, a jednak kolejne update'y i nowe biblioteki, coraz więcej natywnych wersji sprawia, że stabilność wzrosła. Bardzo wzrosła. Takiej nie miałem nigdy na żadnej ze swoich

Amig. Serio.

[#83] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@MDW, post #82

Na MUI4 nigdy nie miałem zwisu IBrowse. Powiem nawet, że MUI4 weydaje mi się dużo stabilniejszy niż 3.9.



No, ale ja mam zupelnie inny problem. Po zainstalowaniu starszego MUI 4 (ktory sciagnalem juz daaaawno temu, no chyba ze nie ma nowszego), IBrowse sie w ogole nie odpala. Chodzi mi o linka do najnowszego GUI. Lub jezeli mozesz, to bede wdzieczny gdy podeslesz na priv.
[#84] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #83

Nie używam MUI4 co prawda, ale według mnie nie ma nowszej (innej) publicznej wersji niż ta co wyszła już jakiś czas temu.
[#85] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@deez, post #84

OKm, to posprawdzam jeszcze czy sa wszystkie clasy, poniewaz instalowalem na czysto. A mozna jakos zlikwidowac ten requester ktory pojawia sie przed zaladowaniem systemu?
[#86] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #85

Komenda w shellu "setenv I_KNOW_MUI_IS_BETA" powinna rozwiązać Twój problem.
[#87] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #83

Co do MUI, to chyba jest tylko jedna wersja 4.0 (alpha). Mi z tym MUI IBrowse działa bez problemów, a nawet lepiej, bo przy ściąganiu czegokolwiek nowe requestery są dużo bardziej funkcjonalne od starych (np. nie zmieniają domyślnej nazwy pliku w oknie requestera gdy pojawi się w trakcie przewijania strony rolką myszki).

Co do rozmazanych ikon, to może masz je powiększone - zobacz w ustawieniach, Ambient ma taką opcję. W razie czego zmniejsz powiekszenie, a jak lubisz duże ikony, po prostu zainstaluj większe :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem