Komentowana treść: Niktarix Live CD v0.04
[#1] Re: Niktarix Live CD v0.04
Czy ktoś sprawdzał jak to działa? Jest może możliwość zainstalowania tego na HD? Brakuje mi jakiejś małej dystrybucji na PII. Jedyny instalowalny tylko z CD, jaki znam to Debian, ten zaprzyjazny niejest, pozatym niemmogę dźwięku zainstalować :(
[#2] Re: Niktarix Live CD v0.04

@Korni, post #1

@ Korni

Jest może możliwość zainstalowania tego na HD?



Przyłączam się do tego pytania. :)

[#3] Re: Niktarix Live CD v0.04

@R-Tea, post #2

Ze swej strony polecam: Gentoo. Niezle dziala na Pegasosie.

Sam uzywam ta dystrybucje na architekturze amd64.

Tu znajdziecie wersje livecd oparta na gentoo http://pegasos.jinak.cz/clanky/livedvd.html

[#4] Re: Niktarix Live CD v0.04

@Jodri, post #3

Mialo byc oczywiscie:

Sam uzywam tej dystrybucji na architekturze amd64.
[#5] Re: Niktarix Live CD v0.04

@Jodri, post #3

Za kilka dni bede miał internet na Pegazie. Niedawno ściągnąłem Gentoo CD (400MB), jednak wymaga toto internetu. Może spróbuje, ile będe nad tym siedział? Bo zależy mi na sprawnej i w miarę szybkiej instalacji.
[#6] Re: Niktarix Live CD v0.04

@Korni, post #5

Jezeli zalezy ci na sprawnej i szybkiej instalacji, to daj sobie spokoj z Gentoo. Ten system sie po prostu szybko nie instaluje. Za to jest bardzow wygodny w obsludze i uzytkowaniu, co wynagradza trudy instalcji. Poza tym ma dobra dokumentacje,w tym po polsku, rowniez dla architektury Power PC.
[#7] Re: Niktarix Live CD v0.04

@Jodri, post #6

Wiem już instalowałem bo myślałem, że da się bez internetu, instrukcja jest syfiasta niewiele mi pomogla, to co w niej pisze niezgadza się z tym co jest naprawdę. Robilem to co mi sie wydawało, sam wymyślałem, inni podpowiadali. W pewnym momencie (po ustawieniu make.conf) przy emerge koniecznie chcial ściągac coś z internetu i powiedzialem wtedy !epud w ic juh a. Zainstalowałem Debiana. Już wiem co zrobić by był dźwięk :).
[#8] Re: Niktarix Live CD v0.04

@Korni, post #7

Pakiety potrzebne do kompilacja mozesz zgrac chocby pod windowsem i przerzucic do katalogu: /usr/portage/distfiles



Ustalenie jakich pakietow wymaga: emerge -pf nazwa_pakietu 2>jakisplik



Instrukcja wcale nie jest syfiasta, lecz dokladnie krok po kroku opisuje proces instalacji. W razie klopotow jest jeszcze polskie forum uzytkownikow gentoo.
[#9] Re: Niktarix Live CD v0.04

@Jodri, post #8

Mi tam się niepodobała, polska wersja jest jeszcze gorsza. Angielska odbiedy by uszła, podwarunkiem, że robiłbym netinstall. Debian mi wystarczy do OpenOffice'a :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem