Komentowana treść: MiniMig - demonstracja
[#1] Re: MiniMig - demonstracja
Coż... wcześniej zapowiedział pokaz sprzętu, w wyznaczonym terminie pokaz sie odbył i sprzęt ten działał. Zupełnie niezwykły sposób działania ... jakiś taki mało Amigowy.

A tak bez złośliwości, to bardzo ciekawy projekt :)
[#2] Re: MiniMig - demonstracja

@wali7, post #1

To teraz pora na mini A1200 , najlepiej z twardzielem, kartą turbo i dodatkowym ramem.
[#3] Re: MiniMig - demonstracja
Ciekawe dlaczego MiniMig wzbudza w Polsce takie małe zainteresowanie, nawet w "amigowym" Ex... nie ma o tym wzmianki. A jak na razie jest to jedyny zapowiedziany produkt sprzętowy, który można było zobaczyć. Również myślę, ze jest to jedyny sprzęt, który ma szansę na masową produkcję.

[#4] Re: MiniMig - demonstracja

@ntx, post #3

No świetnie, szkoda tylko że to projekt dla nostalgików, i możliwościami obliczeniowymi zbliżony do komputera sprzed 20 lat!

To nie umniejsza jednak faktu że człowiek który to tworzy to kawał zdolniachy.
[#5] Re: MiniMig - demonstracja

@MinisterQ, post #4

To fakt, żeby tak wszystko poskładać :)

[#6] Re: MiniMig - demonstracja

@MinisterQ, post #4

MinisterQ - moim zdaniem wszystko co związane z Amigą jest dla nostalgików, bo jednak nawet nowy sprzęt nie jest nowoczesny na dzisiejszy dzień, a gdyby nie nawiązania do tego sprzętu, czy systemu sprzed 20-lat, to nikogo "ta zabawa" by tak nie wciągała.

Poza tym ten sprzęcik (MiniMig) może służyć do grania w całkiem fajne gierki, a jeżeli zostanie wyprodukowany masowo, to pewnie niejeden człowiek sobie przypomni o komputerku sprzed 20 lat.
[#7] Re: MiniMig - demonstracja

@ntx, post #6

MinisterQ - moim zdaniem wszystko co związane z Amigą jest dla nostalgików, bo jednak nawet nowy sprzęt nie jest nowoczesny na dzisiejszy dzień



Pewnie, nowoczesny nie jest, ale całkiem używalny. Wiem co mówię, bo na codzień używam Pega i to tylko G3. I zapewniam, że sprzęt mnie jakoś specjalnie nie ogranicza. Problem stanowi natomiast brak softu. O programach specjalistycznych nie będę tutaj wspominał, bo wiadomo, że powstają praktycznie tylko na grzyba + win. Jednak pojawienie się (mam nadzieję) ;) przeglądarki Marcika sprawi, że dla przeciętnego użytkownika w zasadzie brakować będzie już tylko (aż?) porządnego pakietu biurowego, lub chociaż jakiegoś edytora tekstu. Zaś prędkość działania istniejącego softu jest dla mnie w pełni wystarczająca.



Jak wobec tego ma się MiniMig do "nowoczesnego" sprzętu amigowego? Jedyna jego zaleta to, tak jak piszesz, możliwość trafienia do masowej produkcji. Bo jeżeli chodzi o stare gierki, to przecież chyba każdy z nas ma albo jakąś starą A500/A600, wystarczająco mocnego Pega bądź nową Amigę aby odpalić UAE, lub po prostu grzyba, który z całą pewnością uciągnie owo UAE.



Co nie znaczy, że nie byłem pełen podziwu dla projektu i jego autora, gdy dwa miesiące temu rozniosła się wieść na PPA o MiniMigu. :) Tyle tylko, że ja traktuję to wyłącznie jako ciekawostkę. A czy ludzie nie mający w tej chwili absolutnie żadnego kontaktu a Amigą wybiorą MiniMiga, zamiast łatwo dostępnych wszelkiego rodzaju konsolek do gier? Czas pokaże...
[#8] Re: MiniMig - demonstracja

@MinisterQ, post #4

Projekt kiepski dla nostalgików, bo nie ma klimatu oryginału. Dla mnie klimat A500 to: monitor PAL-owki albo modulator TV; samplery, digitalizery i inne takie różności, którymi można się było bawić wtedy, a które obecnie wymarły; action replay czy nawet ta pamiętna żonglerka dyskietkami...



Tym czasem tu widzę po prostu sprzętowe UAE.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem