Komentowana treść: Pasywnie chłodzony PegasosII
[#1] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII
Fajnie rozwiązanie :) hmmm chyba zaczyna mi siadać wiatraczek na G4
[#2] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII
jeszcze tylko szum napędów jakos wyeliminować i cisz kompletna nastanie
[#3] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII

@R-Tea, post #2

Hmmmmm chyba tylko karty CompactFlash zamiast dysków :/



Walczyłem z wyciszeniem na amidze, teraz w serwer trzeba wyciszyc (pycy) jakoś bez ciekawszych rezultatów.



Ale jakby ktoś miał jakiś ciekawy pomysł na wyciszenie dysku 'wolnoleżącego', albo dysku w towerce, to chetnie wyslucham ;]

[#4] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII

@shg, post #3

Po prostu trzeba kupic cichy dysk.... Ja mam Samsunga SpinPointa i te 27dB(a w nowszych Samsungach jest nawet tylko 25dB!!) w stanie spoczynku naprawde ledwo slychac - szczegolnie przy zamknietej obudowie...
[#5] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII

@Masta Krishna, post #4

Ja też mam Samsunga SpinPointa (SV3064D) i jest głośny jak cholera .
[#6] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Nie widze Twojego dysku na stronie Samsunga...

Ja mam u siebie Samsunga 80GB SATA II HD080HJ z serii Spin Point P80SD, a w pokoju obok na kompie siostry Samsunga 80GB ATA

SP0812N z serii Spin Point P80SD i oba sa cichutkie - takze w trakcie pracy. Ten siostry pod zwykle ATA nawet bardziej...
[#7] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII

@Masta Krishna, post #6

Dysk siostry jest z serii Spin Point P80 (bez SD)...

Oba maja w specyfikacji 2,7 bela w trakcie spoczynku i na moje ucho sie zgadza (w porownaniu do mojego poprzedniego Seagate'a (ktory mial wg specyfikacji od 3,2-3,6 B w trybie spoczynku) oba sa o NIEBO cichsze. Od innych dyskow, ktore widzialem(a raczej slyszalem) u znajomych rowniez)
[#8] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Ja mam dwie Seagate Barracudy - jedną w Pegazie i drugą w PC - praktycznie niesłyszalne (wentylatory w Pegazie też mam ciche). Polecam te dyski... podobno (według gościa ze sklepu) wolniejsze od najszybszych Caviarów na przykład, ale duuużo cichsze.
[#9] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII

@Masta Krishna, post #6

Nie widze Twojego dysku na stronie Samsunga...



Bo to jest 30 GB, więc już raczej nie produkowany.
[#10] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII

@shg, post #3

Nie koniecznie... Do dysków można kupić specjalne zestawy wyciszające(jeszcze nie widziałem ich w Polsce, ale jak się poszuka w necie...). Można też zrobić to samemu... Kupujesz kieszeń 3.5"->5.25", wykładasz ją matami wyciszającymi i... Gotowe! ;) Trzeba tylko podłączyć czujnik temperatury, bo taki "przytkany" napęd ma problem z obiegiem powietrza... Dlatego lepsze są do takich zabaw napędy o niszej prędkości obrotowej(ale to klasyk: albo wydajność, albo cisza)... Aha, czytałem kiedyś na sieci, że zamiast kieszeni, można zastosować obudowę napędu CD-ROM, po upszednim "pozbyciu" się z niej bebechów... Używane CD są bardziej dostępne niż kieszenie, więc...
[#11] Re: Pasywnie chłodzony PegasosII
Na grafikę polecam Zalmana ZM80C-HP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem