Komentowana treść: OSNews.com - artykuł o Amidze
[#1] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze
Amiga: Get Your Head Out of the Sand

bo Amiga też jest tylko dla orłów :D
[#2] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze
Parówkowym skrytorzercom mówimy stanowcze NIE!
[#3] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze
jak ktos tam ladnie wspomnial, to moze byc koniec Amigi.

Nikt nie ma prawa wydac sprzetu dla os4 bez zgody AInc a Hyperion jest winien jeszcze kase lojalnosciowa...

heh.. co za czasy, a mialo byc tak rozowo.

no ale nic moze cos bedzie.

nie dzieli sie skory na niedzwiedziu (moze MorphOS nie przegral jeszcze)
[#4] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze
trzecia opcja panowie, trzecia opcja i wtedy mogloby byc pieknie, ale coz... marzenia...
[#5] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@cactoos, post #4

Tak, jasne. Kolejny, fajny, niszowy system amigowy na pececie, w dodatku bez emulacji m68k. ;)
[#6] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@stefkos, post #3

MOS też przegrał i już nic tego nie zmieni.
[#7] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Marek Szyprowski, post #6

w takim razie, skoro wszystko przegralo mozna zamknac portal;)
[#8] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@quaint, post #7

To by wreszcie rozwiązało problem brzydkiego avatara.
[#9] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@stefkos, post #3

Predzej MOS przegral niz OS4. A co do artykulu autor porusza tematy walkowane na forum zyliony razy. I jeszcze udaje ze nie zna na nie odpowiedzi.
[#10] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Sventevith, post #9

A na forum padla oficjalna odpowiedz, czy tylko domysly, moze o to chodzi, o oficjalne stanowisko!
[#11] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@cactoos, post #4

Sarkazm? Czy klepki na oczętach?



Czy ktoś jeszcze wierzy że architektura PC to "cód"?





[#12] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Sventevith, post #9

Nie ma to jak świeże spojrzenie z zewnątrz... niestety, czas wyjąć głowę z piachu i spojżeć brutalnej rzeczywistości w twarz. Im później to nastąpi, tym gorzej dla Amigi.

Mnie wszystko jedno, bo wbrew rozsiewanym plotkom wcale nie wierzę że MOS umarł. Bo mój Pegaz i MOS1.4.5 jak działał tak działa. Niezależnie od tego, czy zainstaluję tam kiedyś MOSa1.77, czy Amiga OS5.5, czy zostanę przy MOSie1.4.5, zalewu nowych programów nie będzie. I wcale mi to nie przeszkadza, bo hobby rządzi się innymi prawami.

I nie ma się co zaperzać... "na co wasze swary głupie, wszak i tak zginiemy w zupie".

Pozatym jakby ktoś nie zauważył, wiosna przyszła :)
[#13] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@wali7, post #12

Good point of view.

Cóż, faktycznie jakby cieplej. I słonko wyziera zza chmurków.

I chciałoby się aż spojrzeć przez okno na zieloną trafkę znad klawiatury A1
[#14] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@wali7, post #12

A mi przeszkadza brak programow i brak nadziei na przyszlosc.... A jesli takiej nadziei nie ma wole o tym wiedziec wczesniej, bo po co cokolwiek wtedy robic?
[#15] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Sventevith, post #9

Sventevith : walkowane zillion razy od kiedy? chyba od tygodnia.

bo tak to czy exek czy awnet nic o takich problemach nie wspominaly.

No ale coz, zobaczymy jak sie potoczy.

Nie wiem tez czy zauwazyles ale ludzie powoli daja sobie siana z os4...

Co do wypowiedzi Waldiego, zgadzam sie "bo i tak zginiemy w zupie" wiec cieszmy sie tym co jest i robmy cos na to by to nie umarlo.

A tak wogole gdzie twoja nowa "amiga"?? gdzie os4. Walczysz juz na tym portalu ze zlymi mosowymi trollami od kilku lat a jakos jak widac dalej wierzysz w czekanie.



Marek: o ile widze jeszcze sie w to bawisz, wiec jest chyba ok. Mi sie przynajmniej to jeszcze nie znudzilo



p.s.o ile do wydania os4 potrzebne jest przychylne zdanie AInc o tyle do wydania mosa nie jest potrzebne niczyje zdanie, zadnej firmy (prosze tu nie mylic zaraz i bluzgac na Ralpha bo to samo mozna powiedziec o Fridenach).

[#16] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Kaczus, post #14

Przecież i tak świat komputerowy zmierza w stronę Wielkiej Unifikacji ;)... nie trzeba do tego żadnych analiz, widać gołym okiem.

Jak dla mnie komputer jest narzędziem, na pewno nie treścią życia. Pracuję na tym, na czym się da... czyli większość na PC, ale np. pdf wygodnie czyta się na Pegazie, bo działa znacznie szybciej niż ten okropny Adobe Reader. Będę używał Pegaza/Amigi dopóki będzie mi to sprawiało przyjemność... a potem? Zobaczy się, może wędkowanie, klejenie papierowych modeli, czy chodzenie z wnukami po parku ;) ...mam sporo pomysłów.

Ważne jest tu i teraz (a tu i teraz jest Pegaz), bo gdybym się martwił jutrem, to bym w ciężki alkoholizm popadł ;)... "nie ma perspektyw, bo wszyscy umrzemy".

Cieszmy się tym co mamy, bo nadmierne aspiracje potrafią zabić każdą radość. :D :D :D
[#17] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@TJindy, post #11

tak my wiemy: wiosna nadzieje rosna (ze istnieje cos lepszego na rynkow komputerow osobistych niz pc )
[#18] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@jimiche, post #17

ech.. nie chce mi sie mówić o "zaletach" architektury PCujóf.

A nadzieje? Zawsze mialem nadzieje. Nadzieja matką głupich - a głupi ma podobno zawsze szczęście. I w tym jedynym przypadku mam nadzieję że wyjde na głupka ;)



[#19] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@TJindy, post #18

ech.. nie chce mi sie mówić o "zaletach" architektury PCujóf.





Jak nie chce ci sie mowic o "zaletach" architektury PC, to powiedz jakie ma zalety architektura pegaza czy jakich kolwiek maszyn PPC. Wszak roznice sa tylko w mostku polnocnym i procesorze, wiec nie musisz daleko szukac ;)

[#20] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@TJindy, post #11

nie, to nie byl sarkazm a co do klapek (klepki zostaw facetom od podlog ;) ) to byc moze masz racje, ale model ktory nosze pozwala jednak widziec szeroko, a to, ze czasem widze rzeczy/sytuacje/wydarzenia prawie nierealne wcale nie oznacza, ze nie moge napisac, iz chcialbym aby realnym stalo sie to co widze... czasem ;]czy jest w tym cos zlego ?
[#21] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@szuler, post #19

przede wszystkim oparta na PPC szulerze ;)



A to że właśnie poszła w kierunku architektury PC ( bo taniej miało być) nigdy mi się nie podobało...

A co do reszty, nie wiem jak wygląda specyfikacja A1 do końca. Może jakbym miał w łapskach to bym coś więcej powiedział :)







[#22] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@cactoos, post #20

Zamotałeś wątek..

MAC się INTELU przejedzie. Już się wozi nieźle

Do spółki dojdzie Ami i faktycznie wszędobylska arch.PC stanie się jedyną perspektywą wyboru. A nie mieć wyboru do to żaden wybór. To czy jeżdżę czerwonym, niebieskim, czy zielonym Fordem nie wpływa na fakt - że to ford. Zawsze chciałoby się coś lepszego.

Uwielbiałem takie rozwiązania do Ami jak karta muzyczna w slocie zegara i temu podobne :D



[#23] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@stefkos, post #15

Widzisz - bawić się jeszcze bawię, ale coraz częściej zaczynam się zastanawiać czemu i po co to robię... W imię czego chodzę nieprzytomny przez pół tygodnia po nockach zarwanych na kodowanie... Chyba tak ogólnie to mi się na pesymizm zebrało, może kiedyś przejdzie. ;)



[#24] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Marek Szyprowski, post #23

no ja mam nadzieje ze przejdzie, sam sluchajac co dzieje sie na #ppa mam powoli dosyc...no ale jeszcze cos porobie.
[#25] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@stefkos, post #24

Na #ppa po prostu slyszysz to co mysla osoby ktore nie sa krewnymi i przyjaciolmi krolika.... A ze troche inne jest ich zdanie niz krewnych i przyjaciol krolika no coz... Za taka sytuacje mozesz podziekowac Lairemu... Jak 2.5 roku temu pisalem ze tak sie moze skonczyc to nazywano mnie maruda i pesymista... niestety laire nie zmienil podejscia dalej miesiaczkuje no i mamy taka oto sytuacje...
[#26] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Kaczus, post #25

...niestety laire nie zmienil podejscia dalej miesiaczkuje...

w takim razie zróbmy bounty na kuracje hormonalną :)
[#27] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Kaczus, post #25

W sumie to MOS przegrwal bardziej bo tam nie ma umow i wszystko jest dobra wola developerow a Ci maja gdzies userow. Hyperion nie ma tak latwo nie ma tez wyboru musi sie dostosowac.
[#28] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@Sventevith, post #27

czyli hyperion nie zaplaci Ainc == nie ma releasu os4.

laire chce czy nie chce czesc developerow daje prace i wychodza updaty.



Ladne porownanie, gratulowac.

No nic czekam dalej na twoja "nowa amige", bo z boku sie fajnie mowi, ja czy szaman przynajmniej wybralismy.
[#29] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@TJindy, post #21

Samo PPC nie wystarczy, tym bardziej ze procesory z tej rodziny tez nie sa idealne ;) W tym samym czasie architektura PC zmienila sie na tyle, ze nasmiewanie sie z niej nie ma tak naprawde sensu.



A1 (to samo tyczy sie pegasosa1)? Kiepskiej jakosci komputer z mostkiem poludniowym przypominajacym pechowe przykody z plytami ECS/Epox bazujacymi na VIA. Do tego "wspanialy" mostek polnocny ArticiaS (potrafiacy pracowac w trybie PPC jak i w trybie x86, tylko ze na rynku x86 nikt tego nawet ogladac nie chcial), z blednie zaprojektowana jednostka, ktora zgodnie z zalozeniami projektantow miala dbac o spojnosc pamieci i cache (a nie dba w ogole). Do tego procesor, ktory jest jedynym w miare sensownym komponentem w systemie.



Tak tak, PC suxxx ;))



MSPANC.
[#30] Re: OSNews.com - artykuł o Amidze

@szuler, post #29

...A1 (...)? Kiepskiej jakosci komputer ...





Chciałbym mieć ten kiepski komputer, razem z jego niedorobionym systemem. I guzik mnie obchodzi czy ArticiaS ma braki, błędy czy niedoróbki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem