Komentowana treść: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna
[#1] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna
Przyznawać się; kto zamówił? :D
[#2] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna
Ktoś musi wielkim fanem A600, i mieć do niej już turbo oraz mieć pecha i nieposiadać 2chipu, żeby wydać kasę na kartę. Reszta za mniejszą cenę kupuje odrazu A1200 :D
[#3] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@Korni, post #2

e tam. ja mam 3 1200 a mimo to dokupilem druga a600. a600 jest mala poreczna i idealna zeby zastapic a500 do gier.
[#4] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@Valwit, post #3

a600 jest mala poreczna i idealna zeby zastapic a500 do gier.

E tam. Zeby zastapic A500 do gier lepsza jest CD32 :] Jeszcze mniejsza od A600.
[#5] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna
ja juz mam a600 z rozszerzeniem o 1mb chip wiec nie skorzystam;)
[#6] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@koodlaty, post #1

A co myslisz ze zabraklo juz dla Ciebie? ;) a tak swoja droga to pamiec do a600 w cenie całej a1200 ... to dopiero pomysł :)
[#7] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@alpine, post #6

a tak swoja droga to pamiec do a600 w cenie całej a1200 ... to dopiero pomysł : )


No ale to jest "nówka spod igły", a Amiga 1200 nie... :)

No i do tego A600 + Rozszeżenie RAMu, to jest rozwiązanie bardziej "kanapkowe"(to jest: bardziej "Klassic Amigowe" ) ;)



[#8] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna
Chciałem zamówić, ale chyba już nie ma bo nie odp. na maile
[#9] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@Torn, post #7

Tak samo "kanapkowe" jak pecet z kością RAM albo z kartą graficzną AGP. Żeby nie było "kanapki" wszystko powinno być na stałe wlutowane na płycie głównej łącznie z grafiką, procesorem i RAMem.
[#10] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna
Nie wiem dlaczego tak jest ale chec rozbudowy A600 wydaje mi sie zboczeniem, a chec rozbudowy np. Atari XL/XE nie. :) Wiem, wiem - jestem bardzo niesprawiedliwy. No ale co ja na to poradze...
[#11] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@amigafan, post #9

Aby wiedziec kiedy jakies rozszerzenie do komputera jest kanapka, nalezy wprowadzic jakas definicje "kanapki".

Ja proponuje takie: "kanapka" nazywamy rozszerzenie ktore podlacza sie do komputera w sposob nie przewidziany przez konstruktorow.

Tak wiec jesli np plyta glowna zawiera fabrycznie jakies zlacze rozszerzajace to podlaczony do niego uklad nie mozna uznac jako "kanapke".



[#12] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@Phibrizzo, post #11

Tak więc dodatkowy MB RAM i HDD nie są "kanapkowaniem" bo te rozszerzenia były przewidziane przez konstruktorów A600.
[#13] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@amigafan, post #12

Ja bym proponował do tej definicji kanapki (niestandardowy montaż) dodać jeszcze każde urządzenie w którym instaluje się kolejne, zasilane poprzez swojego gospodarza. Wyłączył bym z tej definicji układ karta plus RAM. Klasyczną kanapką byłby więc BlizzardPPC z BVison. Co do busboardów, to kanapką byłyby konstrukcje zasilane ze złącza w Amidze; zasilane poprzez własne złącza już nie. Dlaczego? Z punktu widzenia zasilania busboard to zasilana bezpośrednio płyta główna (identycznie jak w PC), a w niej mamy wpięte karty rozszerzeń: Zorro, PCI, turbo, procesorowa, i najważniejsza "karta" - sama Amiga. Tak zasilana konstrukcja nie różni się istotnie od np. A4000 - mainboard + karty rozszerzeń + karta CPU.
[#14] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@wali7, post #13

Heh, nie sądziłem, że mój żart wywoła takie dyskusje i teoretyczne rozważania na temat robienia kanapek, gdybym wiedział, to bym się w życiu nie zdecydował dodać tego komentarza.

Ale jak już tak, to cóż... Generalnie, to zgadzam się z MDW pod wieloma względami, to co w jednym komputerze jest kanapkowaniem, w drugim się nawet do tego nie zbliża, to taki emocjonalny osąd, niezbyt racjonalny.

Choć, gdybym już miał szukać jakiś racjonalnych podstaw, to pewnie byłoby to stopień "zamkniętości" i zintegrowania konstrukcji.

Wymiana napędu CD, czy dodanie USB i Ethernetu na dwóch TypeII do notebooka, to jest dla mnie kanapkowanie(bo wychodzę z założenie że notebook ma mieć to czego potrzebuje, gdy przestaje tak być to notebook idzie na allegro...), pod czas gdy wymiana napędu w Barebone'ie, nie rodzi takiej oceny u mnie. Wymiana Ramu w takim Barebonie skoleji to już się o kanapkowanie ociera. Mieszanie PCIami, bo potrzeba nam 4 kart a mamy 3 sloty w desktopie to dziwne, wymiana kart hot-swapable w Serwerze - normalka. I to samo dotyczy Amigi, roszeżenie o 1MB ramu do A600 - kanapka, to samo do A500 - normalka. Podłączenie BlizzardaPPC + SCSI + BVision do A120- - kanapka, Cyberstorm do A3000, 4000 - normalka...

Oczywiście, to są moje subiektywne oczucia, nikt nie musi się ze mną zgadzać.
[#15] Re: Nowa seria BigRAM 600 już dostępna

@Torn, post #14

roszeżenie o 1MB ramu do A600 - kanapka, to samo do A500 - normalka



No wlasnie nie do kocna. Oba modele sa fabrycznie przygotowane do rozszezenia pamieci.

A600 rownierz posiada firmowo zlacze ktore pozwala na podlaczenie dodatkowego 1MB ramu.



Ponadto zgadzam sie z postem ktory napisal Wali7.



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem