Komentowana treść: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu
[#1] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu
Ciekawe co na to liczacy na tani sprzet do OS4.... Cena samego modułu
taka jak calego pegasosa....
[#2] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@Kaczus, post #1

Dla prawdziwej amigi nic nie jest za drogie :D
[#3] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@Kaczus, post #1

Się nie znasz, przecież tu masz całe 1.7 GHz a nie nędzne 1 GHz w pegu , pozatym jakość wykonania i wogóle oryginalny sticker ;)
[#4] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@Olo, post #3

Peg2 kosztuje cos kolo $500 a za tyle jest 1 ghz modul :P
[#5] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@Kaczus, post #4

Ale dalej pozostaje kwestia oryginalnego stickera , bez niego życie nie ma sensu i wogóle masakra ;)
[#6] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@Olo, post #5

hmmm to modul bedzie ze stikerem, ze to Amiga? :P
[#7] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu
Normalnie to jest tak, że najpierw powstaje soft który wykorzystuje możliwości obecnego sprzętu w 110% i dopiero wtedy jest sens robić np mocniejsze procki, lepsze grafiki czy inne cuda na kiju.

Tak jest i było zawsze i na amigach, atari, makówkach i piecach









Na Pegaza i A1 taki soft już jest.



Szkoda tylko że pod linux'em
[#8] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu
Zatroluje :)



Athlon64 z dwoma rdzeniami (2.2GHz, 2x1MB cache, 1GHz FSB) tez kosztuje okolo 500 dolarow ;)



Tak wiem, Amiga to hobby. A malo ktore hobby jest tanie ;)
[#9] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@Olo, post #5

A kolega to pewno by wolał żeby to były moduły C=lerona? :D
[#10] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@alpine, post #9

No ba, moduł C=lerona z mega stickerem ;)
[#11] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu
AmiOne ok.4000PLN moduł z G4 1.7GHz (a co) ok.3000PLN...

Gdzie te czasy gdy za Amigą przemawiała cena...?

Ogólnie to nie wiem: śmiać się czy płakać (czyt. cieszyć czy smucić)?
[#12] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu
jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku będe miał taką maszyne z takim procem, że mi nawet takie dwie karty MC7448 1,7 GHz jednocześnie nie podskoczą. amigaOS oczywiscie na tej maszynie odpale.


Ostatnia edycja: 23.04.06 22:26:18
[#13] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Który AOS?
[#14] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@Olo, post #3

Do tego w Peg masz nędzne 7447 a tu 7448



Nawet jak jest taka pozytywna wiadomość (pojawienie się deficytowego sprzętu) to wam się i tak to nie podoba i wyśmiejecie całą inicjatywę. Nawet gdyby wyszła Ami dorównująca iMacowi G5 to i tak pewnie została by tu wyśmiana - tak dla zasady, tylko dlatego, że to "Amiga" a nie jakiś noname ze skrzydlatym koniem.



Ciekawe czy tak samo idziecie do sklepu i wyśmiewacie sprzęt Sony/Panasonic czy innej znanej firmy i kupujecie jakiś noname bo taniej. (Części zamienne noname też zawsze są tańsze niż licencjonowane).
[#15] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #14

my wszystko kupujemy w biedronce przeciez;)
[#16] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #14

7448 to najnowszy spośród G4 a do tego dostarczony ZTCW w najszybszej istniejącej wersji (1.7GHz) więc tylko się cieszyć, że taki sprzęt będzie można posiadać w swojej Amidze.

Jedyne czego brakuje to dostępnej w sprzedaży jakiejś płyty głównej pod to cacko.
[#17] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@alpine, post #13

powiem tylko, że nie ma procka z amd i intela to można się tylko domyśleć jaki aos odpale.
[#18] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #16

Właściwie, to w rozliczeniu mogliby przyjmować stare moduły procesorów. Przecież Eytech ma partię mA1 i czeka na dostawę procesorów - mogli by użyć tych G3/800; G4/800; G4/933 od obecnych użytkowników nowych Amig, którzy zakupią szybsze procki (lub też dodać opcję kupna mA1 od razu z 7448/1000)
[#19] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #18

No właśnie, to niech tak zrobią a będzie można kupić sprzęt.
[#20] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #14

Nawet jak jest taka pozytywna wiadomość (pojawienie się deficytowego sprzętu) to wam się i tak to nie podoba i wyśmiejecie całą inicjatywę.



Jak zwykle przylazłeś i głupoty wypisujesz.

Nie chodzi o to że się pojawił, mój drogi amigafanie, tylko o cenę w jakiej wystąpił. Nikt nie śmieje się z samego faktu pojawienia się sprzętu. Tylko człowiek z klapami na oczach wielkości kołpaków od Stara może tego nie widzieć.



Jeśli dla ciebie to, że sam moduł procesorowy do sprzętu "znanej firmy" jest wart całego komputera marki "koń noname" jest w porządku, logiczne, i w ogóle super - to... brak słów.



[#21] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #18

Pomysł git, tylko czym się teraz Eyetech wykręci...brak tekturowych pudełek, żeby sprzęt zapakować...śmieszne to to na pewno już nie będzie, bo procki to będą na kartach z ACK-do wyboru 1 i 1.7 GHz.
[#22] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #14

Rany, nie zauważyłeś że ten cały koment to jeden wielki żart



Ciekawe czy tak samo idziecie do sklepu i wyśmiewacie sprzęt Sony/Panasonic czy innej znanej firmy i kupujecie jakiś noname bo taniej.



A to dobre, sugerujesz że A1 to super sprzęt,i na dodatek znany dlatego musi kosztować tyle ile kosztuje, a Pegaz to taki noname , ciekawe :). A czym się różni Noname Teron od NoName Teron + sticker .

Pozatym chyba sam przyznasz że płytka z prockiem w cenie całej A1 to lekka przesada.



I jeszcze jedno, ja, jak widać, pisałem komentarze z "jajem", a ty przychodzisz i plujesz jadem na lewo i prawo i piszesz głupoty w stylu "Noname ze skrzydlatym koniem". Zapominasz że ty masz Noname teron + sticker w wersji "Komputer dla frajera - Zrób to sam - czyli jak za pomocą tysiąca kart PCI i stu przeróbek MOBO odpalić komputer tak aby działał"



[#23] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #14

...pewnie została by tu wyśmiana - tak dla zasady, tylko dlatego, że to "Amiga" a nie jakiś noname ze skrzydlatym koniem.



Kolega chyba nie zdaje sobie sprawy z tego dlaczego 'skrzydlaty koń' ma tutaj większa popularność niż A1 i pochodne (tudzież 'oficjalane' klony)



a więc odpowiadam; CENA i Chora polityka A inc., nie każdy lubi czekać aż mu łąskawie zafunduje się sprzęt a cena powali go na ziemie. Chyba warto pamiętać że zyjemy w takich czasach gdzie trzeba walczyć o klienta a z tego co obserwuje A inc. ma to głęboko.. no cóż ja też ich mam głęboko i całą grupe 'trzymającą władze amiga-one'.



I żeby było jasne skrzydlaty koń wcale nie oznacza gorszej jakości. Kolega zapewne zadługo wsłuchiwał sie w pierdoły jakieś które 'popycha' się na niektórych 'blogach'.
[#24] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #14

Nawet jak jest taka pozytywna wiadomość (pojawienie się deficytowego sprzętu) to wam się i tak to nie podoba i wyśmiejecie całą inicjatywę. Nawet gdyby wyszła Ami dorównująca iMacowi G5 to i tak pewnie została by tu wyśmiana - tak dla zasady, tylko dlatego, że to "Amiga" a nie jakiś noname ze skrzydlatym koniem.


Postanowiłem odpowiedzieć, gdyż widzę tu ciekawy tok rozumowania . Jeśli już chodzi o ośmieszanie, to taką wypowiedzią ośmieszasz sam siebie - tak, tak, ludzie na tym portalu nie mają co robić, tylko ośmieszać coś tylko dlatego, że to "Amiga".



A co do pozytywności wynikającej z pokazania się deficytowego sprzętu, to karty procesorowe o których tutaj mowa, nie rozmożą ilości płyt głównych wyprodukowanych przez Eytech.



Ciekawe czy tak samo idziecie do sklepu i wyśmiewacie sprzęt Sony/Panasonic czy innej znanej firmy i kupujecie jakiś noname bo taniej.


Nie wiem jak inni, ale o tobie już wiem, że wybierzesz zawsze sprzęt z "nazwą", najlepiej jeszcze jeśli będzie droższy, bo na pewno "lepszy". Ja przyglądam się parametrom oraz jak one się mają do ceny - nazwy mają dla mnie drugorzędne znaczenie. Oznacza to, że mogę wydać dużo, ale na coś, co jest warte swej ceny, niezależnie od tego jak się nazywa.
[#25] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@MinisterQ, post #20

Używając Twoich słów "czemu nie odniosłeś się do merytorycznej części moich komentarzy" tylko "znów przylazłeś i głupoty wypisujesz" o jakichś klapkach - zbliża się lato, więc na plażę będziesz mógł sobie założyć klapki, nawet wielkości kołpaków od Stara, jeżeli potrzebujesz.




Jeśli dla ciebie to, że sam moduł procesorowy do sprzętu "znanej firmy" jest wart całego komputera marki "koń noname" jest w porządku, logiczne



Tak samo w porządku i logiczne jak to, że możesz na poczcie kupić znaczek za 50gr ale możesz też kupić za 5000PLN (i są ludzie którzy to kupują). Hobby kosztuje i nie ma co porównywać ceny Amigi z cenami składaków z biedronki, tak samo jak nie ma co porównywać znaczków za 50gr do kolekcjonerskich edycji za 5000PLN (a rynek potencjalnych chętnych na te 7448 jest tak mały, że jest to prawie że edycja kolekcjonerska). Właśnie osoba mówiąca, że "to przecież taki sam znaczek" tylko się ośmiesza.

Ostatnia edycja: 24.04.06 01:30:07
[#26] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu
O, fajnie, kolejny brednio-serial. Bedzie co czytac. Najbardziej biadola ci, ktorych temat najmniej dotyczy, zabawne
[#27] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@Olo, post #5

życie nie ma sensu i wogóle masakra



Dobrze powiedziane. Zycie jest parszywe i bez Amigi nic nie ma sensu :)
[#28] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #16

Jedyne czego brakuje to dostępnej w sprzedaży jakiejś płyty głównej pod to cacko.



A gdzie tam, brakuje WWW i Worda :P
[#29] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@amigafan, post #25

Tak samo w porządku i logiczne jak to, że możesz na poczcie kupić znaczek za 50gr ale możesz też kupić za 5000PLN (i są ludzie którzy to kupują).




Nie.Jest to całkiem nielogiczne.Znaczek za 5000PLN kupujesz nie po to by go nakleić na list (krótko mówiąc nie jest on przeznaczony do codziennego użytku).Natomiast A1 z taką kartą procesorową będziesz używał na codzień jako zwykłe narzędzie.Podobnie jak Pega czy PC z Biedronki.W takim przypadku nie ma chyba sensu aż tak przepłacać?



że jest to prawie że edycja kolekcjonerska


Hmm.I kto to mówi





[#30] Re: Nowe moduły procesorowe dla AmigaOne XE w czerwcu

@piter144, post #29

PC z Biedronki



A ja jako narrator dzisiejszego odcinka, odrazu zdementuje fakt, ze niby pecety mozna kupic w Biedronce. Absolutnie nie. Ale mozna za to kupic marchewke, banany i inne smaczne produkty :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem