Komentowana treść: FileMaster PPC 3.0.1
[#1] Re: FileMaster PPC 3.0.1
jeszcze tylko przeróbka pod MUI :D

[#2] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@R-Tea, post #1

Czyli napisanie na nowo? ;>
[#3] Re: FileMaster PPC 3.0.1
Niezwykle popularne formaty muzyczne. :) Wrzucanie odtwarzajki muzyki do takiego programu mialo sens w czasach gdy nie mozna bylo sobie pozwolic na jednoczesne odpalenie programu do tego sluzacego. Ciekawe czy przy pomocy joysticka mozna przerzucac patterny w modulach protrackera. Teraz powinien obslugiwac joysticki analogowe z 20 przyciskami i kierownice do sterowania czterokanalowymi pseudostereofonicznymi modulami. ;) Wybacznie to nabijanie się ale zawsze mnie rozbawiala do lez ta funkcja w starym FileMasterze. :) Joystick do przewijania muzyki... rety. :)

[#4] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@R-Tea, post #1

> jeszcze tylko przeróbka pod MUI



i co da przepisanie na mui?



btw. juz po kilku minutach zwiesilem calego mosa tym filemasterem na kopiowaniu plikow

[#5] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

btw. juz po kilku minutach zwiesilem calego mosa tym filemasterem na kopiowaniu plikow



Kopiowanie plikow? Ojjjj uzywasz tak nietypowych dla filemanagera funkcji jak kopiowanie plikow i sie potem dziwisz, ze sie wiesza. ;) To za duzo jak na FileMastera.

[#6] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

A zglosiles autorowi juz bugraport?
[#7] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@marcik, post #6

a po co jak i tak skolman go nie uzywa ;)
[#8] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@MDW, post #5

W poprawionej wersji pewnie opcja kopiowania plików będzie usunięta.

W wersji 3.1 Beta 4 kopiowanie plików działa prawie dobrze. (Problem z długimi nazwami i innymi filesystemami)
[#9] Re: FileMaster PPC 3.0.1
wszystkie wersje FM dla bgui to jedna wielka kaszana
[#10] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@MDW, post #5

zrob sobie nazwe partycji "ˇ MDW ˇ" i sprobuj taka partycje przegrac pod ambientem na inna partycje powodzenia



wb i fm (3.0) rzadzi !!!

[#11] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@marcik, post #6

tu zglosilem
[#12] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@AmiChris, post #7

i to jest poprawna odpowiedz
[#13] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

To rownie dobrze mogles wydrukowac go na papierze toaletowym

[#14] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@marcik, post #13

bedzie musial pouczyc sie polskiego
[#15] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

U mnie dwuklik lewym klawiszem myszy na ekranie Ambienta otwiera lister Ambienta, a dwuklik srodkowym klawiszem myszy otwiera lister Magellana. Ambient chociaz rozwija sie swietnie to jednak ciagle sie rozwija wiec tego awaryjnego magellana mam i bede mial dostepnego jednym ruchem reki w kazdym miejscu ekranu. :)



A tak swoja droga to nie wiedzialem o tym problemie. Nie robie spacji w nazwach partycji. Zupelnie nie toleruje spacji na jakiejkolwiek platformie. Trzeba poweidziec Kiero, ze jest taki problem. Probowales z wersja z ostatnich dni?

[#16] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@MDW, post #15

tego awaryjnego magellana mam i bede mial dostepnego



A u mnie jedyna funkcjonalność Magellana jaka jest potrzebna to FTP. Jak tego Ambient się dorobi, to skasuję Magellana z dysku za to chamskie wieszanie się przy rysowaniu gadżetów w requesterach.
[#17] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #16

Na koniec wypadało by jeszcze odkazić po nim miejsce na twardym dysku jakimś środkiem dezynfekującym ;)
[#18] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #16

Nie zauwazylem tego wieszania sie. Ja tez nieczesto korzystam z listerow Magellana. Niestety zawsze gdy mam cos spakowac albo rozpakowac, wejsc na jakis ftp, zmienic wiecej nazw plikow. Troche wkurza mnie to "windowsowo-macowe" zaznaczanie wiekszej ilosci plikow z shiftem w Ambiencie. Ale da sie przezyc skoro tak zyje na windows. :) Jak dla mnie domyslny rozmiar listera Ambienta jest za maly. Przy kazdym otwieraniu listerka musze go rozciagac. Bardzo by mnie ucieszyla mozliwosc podpiecia archiwizera pod menu kontekstowe (jak w windows na przyklad). Odpalanie jakiegos GUI w stylu VoodooX i wybieranie z niego pliku za kazdym razem gdy sie chce cos rozpakowac (o pakowaniu nie marze nawet) jest zbyt wkurzajace. Ale to wszystko jest do zrobienia, bo Ambient sie rozwija i to bardzo preznie jak na warunki MOSowe.

[#19] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@MDW, post #18

Jak dla mnie domyslny rozmiar listera Ambienta jest za maly. Przy kazdym otwieraniu listerka musze go rozciagac.




Nowe kompilacje maja mozliwosc ustalenia defaultowego rozmiaru.
[#20] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@marcik, post #19

Nowe kompilacje maja mozliwosc ustalenia defaultowego rozmiaru.



Ooo super, dzieki za info. Musze obadac. Mam w miare nowa wersje ale jednak sciagalem ja jeszcze przed choroba wiec cos nowszego na pewno jest. Ostatnio troche zaniemoglem i zupelnie jakiegokolwiek sprzetu nie wlaczalem. Podobno niestety bede zyl wiec znow wlaczylem. :)

[#21] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #16

O ile w ogóle się kiedyś dorobi...
[#22] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #16

A jest jakaś realna szansa, że się dorobi w stosunkowo niedalekiej przyszłości? Tzn. wiesz na ten temat coś więcej niż ja, czy to tylko takie gdybanie?
[#23] Re: FileMaster PPC 3.0.1
Jedyny prawdziwy FileMaster to była wersja 2.2. A potem to ech... zepsuli program.
[#24] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #23

Też tak sądze.
[#25] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

ambient nie ma problemow z partycjami w nazwie ktorych sa spacje (sprawdzalem na "partycja ze spacjami w nazwie" i wszystko dzialalo jak trzeba).
[#26] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #23

Krashan, święte słowa. 2.2 do był funkcjonalny program...
[#27] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@MDW, post #18

Bardzo by mnie ucieszyla mozliwosc podpiecia archiwizera pod menu kontekstowe (jak w windows na przyklad). Odpalanie jakiegos GUI w stylu VoodooX i wybieranie z niego pliku za kazdym razem gdy sie chce cos rozpakowac (o pakowaniu nie marze nawet) jest zbyt wkurzajace.



Jeżeli chodzi o rozpakowanie to przecież od dawna można sobie poustawiać filetypy i hulać. Ja mam ustawionego defaultowo VoodooX, dwuklik na archiwum, później guzik extract, i już mam rozpakowane w ramie :), mam też w menu rozpkakuj do ramu z lha i jest jeszcze szybciej :). Pakowanie by się przydało. lha -x a powinno się znaleść w menu kontekstowym katalogu, chyba, ze jestem opóźniony i to też da się ustawić :)
[#28] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #16

ja uzywam FTPMount i nie narzekam, wygodne to jest.
[#29] Re: FileMaster PPC 3.0.1
Hmm obawiam się że mógłbym mieć pewne problemy z odpaleniem wersji o której mowa w newsie. ;) Jestem skazany na wersję 2.2 działającą na mojej ostatniej sprawnej Amidze, czyli CDTV.



Pamiętam jeszcze wersje 3.x na 68k - nigdy nie osiągnęły niezawodności wersji 2.2. (BTW - połowa amigowców nazywała się wówczas Ryszard Wisniowski. )



[#30] Re: FileMaster PPC 3.0.1

@Korni, post #27

Przyznam się, że nie potrafię edytować filetypów w obecnej wersji Ambienta. To ma działać z poziomu GUI czy narazie jeszcze jakoś po "partyzancku" edytuje się pliki konfiguracyjne?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem