Komentowana treść: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2
[#1] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2
Wystarczy jak dadzą 7447A 1.4 Ghz ;) . Albo jak ktoś chce wiecej MOCY niech czeka na OSW
[#2] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Drako^lM, post #1

Zresztą nawet w tym samym wątku szefostwo pisze :



How about this instead?



Pegasos III Upgrade Program



$799 and your old PegasosPPC based machine gets you a new Dual 970MP Open Server Workstation. There will be 5GHz "under the hood."

Ostatnia edycja: 28.04.06 18:54:56

Ostatnia edycja: 28.04.06 18:55:19
[#3] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2
Nic dziwnego, skoro jest przypięty do szyny głównej zaprojektowanej pod 1,0 GHz. Trochę szkoda, no ale jak ktoś chce 1,7 GHz, zawsze może kupić AmigaOne.
[#4] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Zobaczymy co z tego będzie :) ;)
[#5] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Drako^lM, post #2

Tylko co MorphOS może mądrego zrobić z tym dual G5? Zakładając, że w ogóle MOS by miał szanse na tym ruszyć, pewnie na zapytania zadawane w kierunku MOSTeamu, dostalibyśmy kolejny tekst w rodzaju "MOSTeam z dumą i satyfsakcją zawiadamia, że nie będzie MOS-a dla Open Server Workstation". A gdyby nawet to na jednym core by leciał. Z drugiej strony warto zauważyć, że Open Server Workstation jest tańsza o 50 dolarów od karty procesorowej z 7448 1,7 GHz dla AmigaOne...
[#6] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Tak, khmm, "może", istotnie. ;)
[#7] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Dla mosa wystarczy 1 Ghz spokojnie ( no i moze kiedyś AV )

Ważne ze genesi sie rozwija :)
[#8] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2
No i dobrze.



Pewnie kosztował by jakieś debilne pieniądze, i czerwoni mieli by powód do śmiechu.

A ta wielka moc pod mosem by się i tak marnowała.



No oczywiście linux to co innego. Ale do linuxa to mam pieca
[#9] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2
opss kilkło mi się dwa razy

Ostatnia edycja: 28.04.06 20:09:47
[#10] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2
...A Masoni zamiast PPC będą lutować Yonach-y



..obiecują, obiecują, słowa niedotrzymują - coś wam to przypomina ?
[#11] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@krismiszcz, post #10

Hmmm Ainc + eyetech ;)
[#12] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Grzegorz Kraszewski, post #5

A tak wszedłem i poczytałem, zupełnie przez przypadek tuż przed prawie-nocnym wyłączeniem kompa: i przeczytałem to "... na jednym core by leciał" ... no i dostałem rozpuku ze śmiechu, to i chciałem się z wami swoją radością niekłamaną podzielić .......
[#13] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Piotr Zadora, post #12

Tu nie ma nic do śmiacza, taka jest brutalna prawda, MorphOS jest systemem jednoprocesorowym. No chyba, że radość sprawia Ci niekłamaną jeżeli MOS czegoś nie potrafi czy nie obsługuje. Każdy ma takie radości na jakie go stać.
[#14] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Piotr Zadora, post #12

no i dostałem rozpuku ze śmiechu, to i chciałem się z wami swoją radością niekłamaną podzielić



A ja jak przeczytałem, że karta z cpu do A1 będzie kosztowała 850$ to aż mi łzy leciały , a wracając do G5 i dual-core, pewnie os4 śmigałby w dual-core, prawda , przecież to taki boski i wspniały system odpalany na boskim i wspaniale dopracowanym sprzęcie



Nie ma co się śmiać, mos jest jaki jest, jak będzie działał na dual-core to fajnie, jak nie... to różnicy w prędkości działania i tak nikt nie zauważy ;)



[#15] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Goramo, post #8

Tu nie chodzi o to ze system by marnowal moc, a o to ze sprzet nie nadaje sie do takiego procka. Szyna 133mhz + procek 1.7ghz niekoniecznie ida ze soba w parze. Trzeba nowy mostek wsadzic do pega aby taki procek mial sens w nim.
[#16] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@marcik, post #15

Bardzo się mylisz

Mój sprzęt posiada szyne 133 i obsługuje karty PPC G4 1.8GHz czy nawet 1.8 Dual Procesor !!

http://www.sonnettech.com/product/encore_stg4.html
[#17] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@krismiszcz, post #16

A czy ja mowie ze nie obsluzy? Bron boze. Mowie jedynie ze lwia czesc mocy marnuje sie przy takiej szynie. Juz dla procka 1ghz szyna 133 to malo, dla 1.8ghz to smiech. Co z tego ze procek jest Ci w stanie przerzucic mnostwo danych, jak moze tylko jakies 300-400mb/s pobrac?
[#18] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2
Na forum MorphZone szefostwo Genesi podało do wiadomości informację, że planowane jest przemianowanie nazwy Dual 970MP Open Server Workstation (PPC G5 970MP) na Pegasos III. Sprzęt będzie kosztował 1500 dolarów (choć docelowo ma to być 1000 dolarów), lecz będzie możliwość wymiany Pegasosa II na nowszy model za 799 dolarów. Nic nie zapłacą osoby z Genesi Developers' Program. Oddane modele Pegasos II mają zasilić program MyPowerPC ogłoszony w środę. Pozostaje jedynie kwestia tego, czy działać będzie na tym MorphOS...


Jak na razie to jest nieoficjalna informacja.
[#19] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Grzegorz Kraszewski, post #13

Po prostu humor mi dopisuje - nie przejmuj się.

[#20] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Olo, post #14

Skoro łzę uroniłeś z powodu tej ceny to teraz powiedz kogo należy za to winić aby ludzie wiedzieli na co rzucać grudkami błota.

A co do OS4 to Hyperion ma w planie wypuścić wersję śmigającą na podwójnym core, doppelhertz i innych takich ;)
[#21] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@Piotr Zadora, post #20

Niech najpierw zwykłą wypuszczą. Tak po prostu. I zanim myśleć o bliżej niezidentyfikowanym dualcore, powinni pomyśleć o tym, jak spopularyzować OS4 na już dostępnym sprzęcie ze zwykłym PPC.



Mam tylko nadzieję że nie będziemy musieli do ich śmierci wysłuchiwać śmiesznego z punktu widzenia ich rynkowej sytuacji gadania o potrzebie wykupywania licencji, etc...
[#22] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2

@MinisterQ, post #21

e tam nie znasz się ... W ten sposób zdobędą dominacjie na rynku ... :)
[#23] Re: MPC7448 1,7 GHz nie dla Pegasosa 2
Na MorphZone można przeczytać, że nowych kart procesorowych nie będzie, bo Genesi nie stać na ich wyprodukowanie...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem