Komentowana treść: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki
[#1] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki
Ale fantastycznie! Super! Ojej... Wszyscy znajomi mi mówią, że Amiga już umarła, już nie będzie na niej żadnych nowych gier. Ale ja głupi wciąż trwam i mam nadzieję. Na szczęście od czasu do czasu ukaże się jakaś mega fantastyczna giera. Lecę zatem do znajomych pokazać im jednak, że Amiga to nadal super komputer i mówię:

-Patrzcie niedowiarki, na Amigę mam nowy extra gorący stuff!

-Ta? Poka,jaki?

-Zobacz, tu masz skriny, fajna nie!?

-[tutaj reakcja kolegów nie nadająca się do komentowania]



Chyba odkurzę AMOSa i sam napiszę jakąś grę, która nie będzie odbiegała graficznie od tych SDL szrotów i będzie działała już na procesorach z zegarem 14Mhz, anie ledwo lwdwo PPC 300Mhz.
[#2] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@Prince, post #1

Back to the future :)

Ostatnia edycja: 04.05.06 11:54:17
[#3] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@Prince, post #1

To jest rzeczywiście "śmiech na sali". Przecież to AmigaDE działa na wypasionych Palmtopach, które mają po 150 MHz. Na słabszych maszynach (np. Nokia 6630) z SymbianOS już dawno używa się 3D (np. OpenGL ES) i robi gry prawie na miarę PSX (pod pewnymi względami nawet lepsze - patrz korekcja perspektywy). Wiem co mówię, bo robię to 8 godzin dziennie. :) Oczywiście nie neguję wszystkiego co jest 2D ale przyznać trzeba, że na AmigaDE jak narazie pokazuje się coś co wykorzystuje 5-10% możliwości tej platformy. Fajna, naprawdę grywalna gra 2D może być dużo lepsza od niejednej wypasionej "efekciarskiej" gry 3D. No ale ile można męczyć te układanki, kasyna, karty i gry logiczne? Przecież to się już nawet na prostych telefonach nie sprzedaje. Rynek jest zapchany po brzegi. Wydawcy chcą wszystko tylko nie logiczne, układanki i karty. :) Szkoda, że na AmigaDE nie robi się czegoś co mogłoby nieco wypromować tę platformę. Możliwości te palmtopy mają całkiem dobre. Co prawda akceleratorów tam nie ma jeszcze chyba ale softwareowo dużo słabsze maszyny ciągną całkiem fajne 3D.



O konwersji tej gry dla normalych Amiga z AmigaOS4 nie wypowiem się, bo to przecież nie ma sensu. Mamy XXI wiek. :)



[#4] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki
Wesoły nam dzień dziś nastał Nowa giera na pięćsetkę
[#5] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki
Gierka fajna, mi się podoba.



Ale niech nikt się nie waży portować tego na mos'a.
[#6] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki
Suuuper - jakie to ma wymagania? A500? Pedze wyciagac piecsetke z szafy
[#7] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki
Jak na Amigę mają wychodzić takie "nowe" i "wypasione" "gry" to wole chyba wybulić 5 stówek na scandoubler i cieszyć się kilka razy lepszymi grami na 030/50 niz tym szmirem na a1 :P
[#8] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@Malin, post #7

wybulić 5 stówek na scandoubler


Ile? Łoranyboskieprzenajświętsze, a ja swój za 30 zeta na allegro pchnąłem z rok temu (i to full-wypas, bo z FF). Widzę, że te ami-graty są lepsze niż lokaty bankowe i inne fundusze :)
[#9] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@Malin, post #7

kilka razy lepszymi grami na 030/50 niz tym szmirem na a1 : P



A gdzie wyczytałeś, że to ma być na A1? Ja widzę tylko informację o wersji dla AmigaOS 4.0.

Zaraz... czy zatem mozna oczekiwać OS4 dla pięcsetki? No to podwójnie wesoły nam dzień nastał
[#10] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@LeMan, post #9

Rogacz mial na mysli, ze taka gra dobra dla a500 a nie sprzetu na ktorym chadza aos4 :P
[#11] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@LeMan, post #9

Będzie i dla pięćsetki. AmigaOS 4 zaczynał na AmigaOne, procek G4 933 MHz, potem miała być Amy05, z procesorem G3, nie podano ile MHz, ale pewnie z 600. Następnie przyszła pora na tę dziwną płytę z AmigaWorld.net, tam mamy PowerPC 405, 266 MHz. Więc w tym trendzie przyjdzie kolej i na A500...

[#12] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@LeMan, post #9

OS4 nigdy nie wyjdzie na inną platformę niż A1. Jestem tego więcej niż pewien ^_^
[#13] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@koodlaty, post #10

Rogacz ???



I po co człowieka wyzywasz? Nie można delikatniej? Na przykład: "Tego pana żona zdradza, a pan mordę wydzierasz"
[#14] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@LeMan, post #13

Ludzie! Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież to jest wielki Bill G. i jego "Longhorn" ^_^
[#15] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@Malin, post #14

Avatar to niejako wizytówka.

[#16] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@MDW, post #3

hmm 150 MHz to bylo pare lat temu. Na tym co teraz mozna kupic (i mowie o Palmach a nie o PocketPC ktore z racji windy maja jeszcze mocniejsze procki) spokojnie chodzi UAE i mozna sobie miec A500 w kieszeni :)
[#17] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@Valwit, post #16

Miałem okazje testować PocketPC z WinMobile 2003 (czy coś w ten gust ;)) i trudno powiedziec aby było to komfortowe korzystanie,no ale same idea jest świetna; tj kolega napisał "mozna sobie miec A500 w kieszeni" :)



Swoja droga jestem ciekaw czy doczekamy A1 w kieszeni ;)

i nie mowie tu o tym że odczujemy A1 po kieszeni
[#18] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki
Motywacja ludzi robiących takie gry zawsze dla mnie była - i nadal jest - wielką zagadką.

[#19] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Następnie przyszła pora na tę dziwną płytę z AmigaWorld.net, tam mamy PowerPC 405, 266 MHz.



A to podobno hoax jest.
[#20] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@mailman, post #19

A to podobno hoax jest.



A Amy05 to nie? Tamci przynajmniej dali zdjęcie...
[#21] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@mailman, post #19

A to podobno hoax jest.


Eee tam. Tą płytę można (było ) kupić. Kwestia jest tylko z uruchomieniem na tym OS4(A sądząc z tego że kolejne próby zainteresowania hyperionem, które wystosował Rogue nic nie dały, to raczej to nie nastąpi).

A taka Amy05? Nikt nawet jej na zdjęciach nie widział, a przecież nawet Elbox puścił zdjęcie Dragona...

[#22] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@MDW, post #3

@ MDW

To jest rzeczywiście "śmiech na sali".



A na AW.net wszyscy się zachwycają. Zagraniczne owce są naiwne?

[#23] Re: Word Me Up XXL - pierwsze obrazki

@R-Tea, post #22

A na AW.net wszyscy się zachwycają. Zagraniczne owce są naiwne?



Może ta gra jest niesamowicie grywalna. To bardzo ważne (jeśli nie najważniejsze) w grach. Nie wiem, bo nie grałem. Jednak co by nie mówić to nie wyciąga ona nawet 10% możliwości maszyn na których jest uruchamiana. :) Na telefonach robi się kilkadziesiąt razy bardziej zaawansowane technicznie gry. Nie mówię, że bardziej grywalne. :) Jednak przecież nie ma takiej reguły, że jak coś jest "efekciarskie" to już nie może być grywalne. Mogli to coś ubrać w bardziej efektowne ubranko. Na grywalności gra by na pewno nie straciła, a atrakcyjnośc na pewno jeszcze by wzrosła duuużo. No ale to się jeszcze musi chcieć grzebać w 3D. Trzeba też mieć ludzi, bardziej zaawansowaną technologię. Z tego co pamiętam na to AmigaDE ktoś robił jakiś prosty TinyGL kiedyś chyba. Szkoda, że ani jedna produkcja tego nie wykorzystała. W końcu te palmtopy mogłyby pociągnąć dużo. Sam widziałem na stosunkowo przecież prostej Nokii 6630 (Symbian) dużo bardziej zaawansowane i szybsze gry 3D niż na Amigach z 060/50 i AGA. Więc te palmtopy mogłyby ostro "pokosić" i wypromować te dziwne i niepopularne środowisko jakim jest AmigaDE. Chociaż z drugiej strony - kogo to dzisiaj obchodzi skoro to nie ma nic wspólnego z prawdziwą Amigą. Żeby chociaż DE istniało też w wersji dla AmigaOS4 to można byłoby się jeszcze zastanowić nad sensem grzebania się w tym. Z tego DE nawet Hyperion chyba nie ma ani grosza więc to zupełnie nie nasza bajka. :) Niech sobie istnieje, niech sobie zdycha - nie nasza sprawa. :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem