Komentowana treść: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
[#1] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
PowerVixxen, moduly procesorowe, teraz plyta. Zapowiadac produkty na pewno ACK umie, zobaczymy jak z dostarczaniem.
[#2] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@marcik, post #1

Masz rację, to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe. Ale pożyjemy zobaczymy.

Jak dobrze pójdzie to pod koniec Czerwca pokaz PowerVixxena, a lipiec, sierpien trzeba szykować kase.

Btw: czy na Amimajówce odbędzie się pokaz Dragona?

Czy coś wiadomo na ten temat??
:D

Ale jak to mówią : "The time will tell" :D
[#3] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
Masz rację, to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe. Ale pożyjemy zobaczymy

Zbyt piękne , przecież to się szykuje horror, widziałeś specyfikacje tego "komputera" .
Choziać ACK dużo już zapowiadało i nic narazie nie pokazali, więc pewnie teraz też na zapowiedziach sie skończy
[#4] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@Olo, post #3

Choziać ACK dużo już zapowiadało i nic narazie nie pokazali, więc pewnie teraz też na zapowiedziach sie skończy "twisted:

Oby nie...

[#5] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@Sir_Lucas, post #2

No właśnie, co z dragonem. Miał być w maju.... :D
[#6] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@szumekjac, post #5

Dragona nie bedzie. Dragona ubil Maciej z Zadupia
[#7] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
W angielskim jestem niezbyt kumaty. Więc prosze o oświecenie.
Ta płyta będzie miała procek w zestawie czy trzeba będzie go jeszcze osobno dokupić?!?
[#8] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@reactor, post #6

do końca maja mamy jeszcze trochę dni....
[#9] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@szumekjac, post #8

do końca maja mamy jeszcze trochę dni....

Sprecyzujmy: Dwa tygodnie!
[#10] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@Prince, post #9

:D tak to masa czasu....... :D
[#11] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
Panowie, ta płyta główna to nic, ja za miesiąc przedstawię projekt zupełnie nowego komputera opartego na OS4, to dopiero będzie coś :) A tymczasem muszę powymyślać jakąś specyfikację, aby rozpętały się dyskusje...

[#12] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
Uuu, brak czegokolwiek na płycie i tylko 3x PCI... Hym razem z kartami PCI i reszta to wyjdzie jakies 1500$, a za tyle bedzie mozna kupic PegaIII z QuadG5@5GHz, PCIExpress i grafika z XGI na pokladzie(oraz innymi duperelami).
To ja jednak wolę w kategori "przyszły sprzęt pod AOS 4.0", Amy05. Po pierwsze z powodu ceny, a po drugie z powodu posiadania większej ilości "rzeczy" na płycie...
[#13] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@Torn, post #12

a co to za PegIII? kiedy on będzie do kupienia, jaki OS? czy to nie taka sama fantastyka jak te wszystke płyty główne /karty turbo?
[#14] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@ntx, post #11

Ciii.. nie psuj nam (albo mi ;) )przyjemności trollowania ;) .

Przecież sprzęt jest fajny, co z tego że nie ma gniazd dla dysków HD, i wszystko leci po jednym kanale PCI. Przecież to sprzęt jak najbardziej amigowy, sloty PCI będą zajęte przez kontroler HD, karte muzyczną, w PCIajowym AGP będzie siedziała sobie grafika, która będzie śmigać w 130-sto megowym paśmie jakie oferuje PCI, o ile oczywiscie w tym czasie nie będziemy niczego nagrywać/czytać z HD, bo wtedy to może być problem . No ale sprzęt jest wypasiony, bo ma DDR2, a to już coś , szkoda tylko że te ddr-ki działają z częst 400MHz (chyba), więc będą znacznie wolniejsze od normalnych DDR-ów, ale jak to brzmi, mam amige z DDR2

Dobra wystarczy trollowania, sprzęt przecież i tak się nie pojawi, więc nie ma co o nim pisać

Ostatnia edycja: 19.05.06 14:39:51
[#15] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@szumekjac, post #13

W zasadzie narazie tak, ale jednak mam więcej zaufania do Genesi, a to z dwóch przyczyn:
1) Genesi pokazało już 2 płyty główne(PegasosI i PegasosII)
2) PegasosIII jest współdevelopowany z firmą IBM, a tej firmie ufam znacznie bardziej niż *jakiejkolwiek* ami firmie. Do tego PegIII jest mocno wspierany przez konsorcjum Power.org, więc myśle że można z prawdopodobieństwem około 99% powiedzieć, że bedzie, pytanie brzmi raczej czy(i jeśli tak, to ile) będzie miał obsów w czasie.
[#16] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
ale jesteśmy wszyscy pesymistyczni...... to co nie będzie nowej amigi?!
[#17] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@Torn, post #15

współdevelopowany
Ale fajny potworek slowny ;)
[#18] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@szumekjac, post #16

Będzie wtedy gdy nadejdzie koniec świata, czyli gdy nikt nie bedzie się spodziewał.
[#19] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@Olo, post #14

w PCIajowym AGP będzie siedziała sobie grafika, która będzie śmigać w 130-sto megowym paśmie jakie oferuje PCI

PCI-X zapewnia 264MB/s, czyli dokładnie tyle ile AGPx1 i o 14MB/s więcej, niż PCIEx1. A tak w ogóle, to mostkówPPC z AGP jest, ZTCW, 2 sztuki, jeden to MAI Logic ArticiaS, a drugi to jakiś mostek pod 970-tki(G5)...
o ile oczywiscie w tym czasie nie będziemy niczego nagrywać/czytać z HD, bo wtedy to może być problem

Jeśli dobrze czytałem, to AGP-over-PCI ma być na osobnym kanale niż pozostałe PCI, do tego Wszystko będzie zależeć od kwestii typu Busmastery/DMA itd. itp., ale i tak koncepcja "wszystko na PCI" będzie jednak zwalniać komputer, niestety.
No ale sprzęt jest wypasiony, bo ma DDR2, a to już coś

Jeśli już coś, to "już coś" to będzie FSB 200MHz, a nie DDR2
[#20] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@szumekjac, post #16

nie bedzie wiecej zlomow bo po co

mi wystarcza a1200 z ppc i cd32 jutro dokupie np do liczenia rc5 xboxa360, a pojutrze ps3 np do edycji video i jestem bardzo szczesliwm amigowcem

Ostatnia edycja: 19.05.06 16:58:54
[#21] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@Torn, post #19

PCI-X zapewnia 264MB/s, czyli dokładnie tyle ile AGPx1 i o 14MB/s więcej, niż PCIEx1

Nie PCI-X tylko 66 MHz-owa szyna PCI ;) a to wiele zmienia ;)

Jeśli dobrze czytałem, to AGP-over-PCI ma być na osobnym kanale niż pozostałe PCI

Tak, niby tak mają zrobić, zobaczymy co z tego wyjdzie bo mówili coś o dołożeniu drugiego chipu southbridge (bo Tundry mają tylko jedną linie PCI)..... Widział ktoś płytę z dwoma mostkami południowymi .. działającą płytę

Prawde mówiąc to zapowiadana płyta jest jeszcze gorsza od niedoszłej Amy05, jak można w 2006 roku zastanawiać się nad wypuszczeniem płyty za 1000$ bez kontrolera HD , Amy05 miała przynajmniej kontroler HD :) . W sumie to cieszę się że takie projekty pozostają tylko na papierze, mam nadzieje, że to "cudo" z ACK też pozostanie, jak wszystkie inne projekty ACK, tylko i wyłącznie projektem na papierze :twised:
[#22] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
a czy ktos na tym portalu zna Adama Kowalczyka ? tzn. przynajmniej z jakiegos kanalu irc czy grup dyskusyjnych... czy on wczesniej zrobil cos dla amigi co dzialalo? to wszystko "smierdzi teoria spiskowa i kodem leonarda" ? tak samo jak ten dragon z elboxu... po co ten caly szum chyba tylko dla amigowej tradycji zawsze nam obiecywano cuda na kiju.
[#23] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Czyli niedługo Amiga będzie ci służyć jako zbieracz kurzu, bo jak sam
napisałeś do innych rzeczy kupujesz inny sprzęt...
[#24] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@jimiche, post #22

No wybacz ale Elbox chyba zrobił coś dla Amigi.
A co do ACK to dupa dupa i jeszcze raz dupa
[#25] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@Kaczus, post #23

a Ty masz jeszcze Amige? jak tak to jaka i do czego teraz tobie sluzy?

jakbys doczytal to mam jeszcze CD32 dokladnie to dwie (pegaza, peceta i maczka nie mam i nie mialem), bo pierwszej plyta padla to kupilem sobie jakis czas temu nastepna CD32 i nie do zbierania kurzu. zreszta z A1200 bylo podobnie, bo ponad dwa lata zbieralem kase, zeby kupic nastepna A1200 w dodatku uzywana, bo na nastepna nowa A1200 wtedy mnie nie bylo stac. wczesniej A1200 i CD32 wyslalem do naprawy do Amigo, a jeszcze wczesniej do klubu Stodola i nie dali rady naprawic, a dokladnie w warszawie naprawili A1200 tylko nie do konca, bo jeszcze pamiec chip jest zrabana tzn nie jest do kapletu i czasami 0.5-1mb z calosci ucieka to kupilem sobie nastepna dobra A1200, bo naprawa smd byla i chyba dalej jest nieoplacalna. heh zreszta po co ja to w ogole pisze, czy ktos to czytal?

aha jeszcze dopisze (edycja roxx), bo dostalem i zapomnialem w tamtym roku (nie darmo) plyte peceta calkiem nowa z 2004 roku to zawisnie moze na scianie zamiast obrazu, albo oddam za piwko w dobre rece rotfl.

btw. konsole innych firm tez mialem jednak sprzedalem, bo same granie mnie nie rusza i wolalem sprzedac, aby inna osoba miala radoche, a nie trzymac na pokaz, czy do samego zbierania. zreszta nawet jakbym teraz juz nie mial prawdziwej Amigi to i tak ja w moim otoczeniu jestem i pozostane rozpoznawany jako Amiga Skolman agrEssOr Skolman Amiga

Ostatnia edycja: 20.05.06 04:58:10
[#26] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@jimiche, post #22

z tego co pisza to tylko Adam Kowalczyk jest jednym z developerow AmigaOS 4.
[#27] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #25

Wow!!!

Amen. Stary rządzisz. Totalny RESPEKT!!!!! :D
[#28] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@jimiche, post #22

Kiedys z nim gadalem w sprawie sterow do Mediatora dla Linuksa. Podobno Elbox sie z nim dogadal i dal mu ta mityczna dokumentacje. Kiedy o to pytalem stery mialy byc juz w koncowej fazie, ale tylko dla A3/4000.

Ktos widzial te stery?
[#29] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną
Widze ze szarlatany wciąż mamią amiowce:)
[#30] Re: ACK Controls zapowiada nową płytę główną

@reactor, post #6

reactor właśnie namierzyłem cię... z Lublina jesteś???
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem