Komentowana treść: "Gry, których nie było" - aktualizacja
[#1] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja
Podoba mnie się to. Ciekawe czy istnieją takowe polskie produkcje
[#2] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja
Z wymienionych tutaj Hyboria wygląda ciekawie... reszta dosyć... psychodelicznie. :)
[#3] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@Sasquatch, post #1

Które powstały nie do końca - Tak Brian Killer był ponoć praktycznie
skończony ale nie dogadano się z wydawcom, a potem zbieg okoliczności
spowodował to, że przepadły źródła i nie udało się skompilować wersji
bez ograniczeń....
[#4] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja
Witam na stare lata to mi odbija palma ale postanwilem sobie zobaczyc jak wygladaja osadnicy w wydaniu drugim no oczywiscie nigdy nie bylo tej gry na Amidze .Tu maly szok okienka dzialaja w grze tak jak systemowe w Amidze i w wielu punktach takze gra pachnie Amiga to moze byla wersja na nasz komputerek tylko nigdy nie zostala wydana.I moze tworcy cos maja na tentemat do powiedzenia zapytalbym sie ich ale moj jezyk polski jest marny a co dopiero niemiecki czy angilski.
[#5] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@Dziadziomiecio, post #4

moj jezyk polski jest marny a co dopiero niemiecki czy angilski

No to jakim językiem w miarę biegle władasz? :)
[#6] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@Sasquatch, post #1

Jeśli dobrze pamiętam to na dyskietach z "Tronem" była zapowiedź i screeny gry "Pan Policjant"
[#7] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@Dziadziomiecio, post #4

Też chciałbym Settlersów 2 na Amigę ale to raczej nie możliwe
[#8] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja
Normalnie trzeba teraz tylko znalezc troche wolnego czasu i poczuc magie, starych - nowych gierek :)
[#9] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@Kaczus, post #3

Ja pamiętam bawiłem się silnikiem gry FPP, to co widziałem na 040 i AGA powalało! AB:TKG było marne w porównaniu z tym, Q1 też. Jak dla mnie to grafika tam była cudowna. Gdzieś na ACS-ach były te silniki, ze dwie wersje.
Co prawda daleko tam było do choćby demka, ale zapowiadało się. Inna z gier, które coś już miały, to Trumpark. :D Wciąż czekam, aż się jakiś grafik-animator 3D znajdzie. Wtedy ruszymy z grą.
[#10] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@Dziadziomiecio, post #4

według jakiegoś numeru MA konwersje na ami przygotowywał Titan i nawet pokazywał demo na jakiś targach. Posiadając już gotowy engine coś poszło zle i sprawa padła przez brak licencji na dane.

Skoro engine istnieje to można poprosić chyba Titana o jego upublicznienie (za opłatą).

poza tym dodam swoje 4 grosze:
cos z grami amigowymi ostatni licho. Epic miał wydać pare gier ale cały czas przy nich dłubią i nic z tego nie wychodzi. Dodatkowo wlasnie sprawa licencji zabija większość projektów (drugie co zabija to brak mocy przerobowych)
dla przykładu:
Heretic 2 na allegro kosztuje 8 zł
Quake2 kosztuje 10zł

wersje dla amigi kosztują w sklepie 10x więcej, szkoda więc, że producenci amigowych gier bawią się w licencje na cały produkt zamiast wykupić kod, przepisać go i sprzedawać o wiele taniej (zarobek bedzie taki sam bo nie dochodzi tak duzo kosztów wlasnych )
[#11] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@rzookol, post #10

Engine settlers 2? To mapki, teksturki dodać i jechane
[#12] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@Malin, post #11

to ja dodam jeszcze projekt co zwal sie lambda taka strzelanka kosmiczna wypas byla grafa kodowal ja koles o ksywce kalsu (Mikko Kallinen) (ciekawostka tworzyl muzyke do dem melow chips...). A co do tych settlers 2 to podobno byl to port wersji z mac'a 68k i byly problemy z licencja na jakas czesc systemu z mac'a... zreszta szerzej pisano o tym w ACS.

podobno mialy tez byc heroes of might and magic, master of orion, battle isle 2, oj troszke tam jeszcze zapowiadali no i oczywiscie frontier2 .
[#13] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja

@jimiche, post #12

No to czas spiracić tą "czesc systemu z mac'a"
[#14] Re: "Gry, których nie było" - aktualizacja
Nie było jeszcze pewnej przygodówki którą wraz z TJIndy zaczęliśmy robić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem