Komentowana treść: Troika - raport ze stanu prac nad Amy
[#31] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Prince, post #29

Mam to też skomentować(słyszał o czymś takim jak usługi?) :P Projektowanie jest właśnie najbardziej problematyczne, ale trzeba zaczerpnąć literatury, by wiedzieć jak unikać zakłóceń i znaleźć czas.
Panowie Amiga to jest taki świat gdzie niestety nie można być krytycznym ale raczej entuzjastycznie podchodzić do wszystkiego co sić dzieje w tym świecie. Macie pegazy z morphosami i narzekacie ze nie jest rozwijany, to poduczcie sić programowania. Analogicznie AROS. To nie jest świat PC gdzie wsio za ciebie zrobią koncerny bo ciągną grubą kasć. Amiga to jest hobby w które trzeba sić zaangażować a nie biernie obserwować i marudzić. Potem bćdziecie mogli powiedzieć ze to np. "ja zrobiłem ten sterownik".
Sam amigi nie mam miałem kiedyś 600 ale jak miałem 8 lat to rodzice powiedzieli ze kompa(PC) kupią i sprzedadzą amige to sić zgodziłem. Potem przyszło programowanie, WinUAE i elektronika. Może i jestem jeszcze cienki w uszach i jakbym robił projekt o takiej skali to bym popełnił wiele błćdów, ale to jest hobby no nie ? Pozatym taki projekt to nie jest dla mnie priorytet bo są o wiele ważniejsze rzeczy niż kompy, ale warto wiedzieć że istnieją możliwości.
[#32] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@zomos, post #28

ta wbrew pozorom wiem jak sić serwisuje komórki..

To jak wymieniacie układy w obudowach BGA?
[#33] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@zomos, post #28

Serwis a projektowanie od podstaw (i późniejszy rozruch takich układów) to są dwie różne rzeczy. Wbrew pozorom wiem o czym mówię. ;)
[#34] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@MinisterQ, post #33

No właśnie na tym polega hobby :D.
Co do wymiany to sić stosuje lutownice na gorące powietrze tzw. hotair one rozgrzewają układ co powoduje, że lutowie sić topi. Potem sić stawia kulki na płycie i precyzyjnie umieszcza na płycie układ i analogicznie lutuje.

PS. Fajnie pływają układy na starych zesputych i bezwartościowych płytach głównych :P


Ostatnia edycja: 26.05.06 20:06:06
[#35] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@MinisterQ, post #33

Tak, tak... MiniTV :D

@zomos

Widze że kolega też robi w komórkowej branży :)
[#36] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@zomos, post #34

Koleś hahaha nieźle się uhahałem czytając twoje wynużenia :))
Bynajmniej poradź no coś jeszcze osobom, które zawodowo zajmują się
rzeczami o których piszesz :)) "Ócz miszczu ócz" :P
[#37] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@zomos, post #34

Odważnyś. Ja swoich kulek bym nie potraktował lutownicą
[#38] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@zomos, post #34

Mowisz o stacjach do montazu SMD.
Do tego trzeba miec wprawna reke
wiem bo sie tym bawilem,fajna rzecz
[#39] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@AmiChris, post #38

Heh szkoda ze poszedl :)) Poczytalbym sobie jeszcze jak poucza
Krashana czy MalegoQ jak sie projektuje podzespoly komputerowe :)) Czy
jak sie programuje?
[#40] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Olo, post #16

Z pcix 16 z prędkością pci 1 nie chodziło o prędkość tylko o możliwośc zamontowania w miarę nowej karty graficznej
[#41] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Dzban, post #40

nie chodziło o prędkość tylko o możliwośc zamontowania w miarę nowej karty graficznej

No i a po co mi nowa karta graficzna, która przystosowana jest do szybkiego złącza, włożona do slotu gdzie szczytowa prędkość to 250 MB/s Karte PCIe x16 wkładamy do złącza PCIe x0.5 ( PCIe x1 = ~528MB/s ) i potem zastanawiamy sie dlaczego grafika wolno chodzi . Minimum dla kart graficznych PCIe to złącze PCIe x4 które oferuje transfery na poziomie AGP Pro(AGP x8, lub inaczej AGP 3.0) , wszystko poniżej to porażka .

Ostatnia edycja: 27.05.06 13:46:31
[#42] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Olo, post #41

Nie będę twierdził, że nie masz racjii ale co mas powiedzieć jak masz w płycie właśnie PCIE 4x
[#43] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Hugen, post #42

Nie będę twierdził, że nie masz racjii ale co mas powiedzieć jak masz w płycie właśnie PCIE 4x

Drobny test:

GF 6600 128 MB RAM 128 bit PCIe x4 - 7651 pkt 3D Mark 03 (CeleronD 330)
GF 6600 128 MB RAM 128 bit PCIe x16 - 7890 pkt 3D Mark 03
GF 6600 128 MB RAM 128 bit PCIe x1 - 950 pkt !!!! (programowo obcięta szyna PCIe)

Karta to winfast PX6600TD, pierwszy test zrobiony na CeleronieD 330, Płyta Asrock P4Dual 880Pro, Drugi test zrobiony na Athlonie 4000+ płyta Asus A8N32-SLI (procesor w 3D marku przy operacjach graficznych praktycznie nie ma znaczenia), pokaż mi tutaj tą wielką różnice między PCIe x4 i PCIe x16 :), trzeci test zrobiony na Asrocku.
W przyszłości przepustowość szyny PCIe będzie miała jakieś znaczenie, obecnie przy dzisiejszych kartach nie ma prawie żadnego (ale nie można też przesadzać PCIex1 to za mało, a co dopiero PCIe x0.5;) ). Gdyby miało to karty w trybie SLI nie działały by w trybie PCIe x8. Owszem nowe mostki pozwalają odpalić PCIex16 w trybie SLI, ale przyrost prędkości jest rzędu .... 2% .

[#44] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Olo, post #43

No już miałem się przyczepić ale poprawiłeś się: w nowych plytach SLI obie karty mają po 16 kanałów.
A ja chciałbym zobaczyć praktyczne wykorzystanie chociażby tego
PCIE 0.5. :D
[#45] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy
jaki projekt taka dyskusja w komentach :P
[#46] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Valwit, post #45

Ciiii... a Ty zawsze musisz nam popsuć całą zabawe , czasami można sobie potrollować, a tu i temat sprzyja i komentarze ;) to takie małe...hobby ;) ;)
[#47] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Olo, post #41

Chodziło mi o to że zamiast AGP o tej samej prędkości będzie PCIex 16. A dzięki temu będzie w normalnym sklepie kupić grafikę bo tych na AGP duzo chyba już nie ma. Najdroższe w płycie ACK ma być proc.
Jak im się uda to zrobić to potem może wypuszczą płytę z lepszym chipsetem i nie trzeba będzie wymieniać karty graficznej.

O to chyba chodzi kolesiowi co to ma zrobić ale się zobaczy czy coś z tego będzie.
[#48] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Olo, post #41

Ta i już widzę ten ogrom softu który wykorzysta tą zawrotną prędkość
Facet czy nie rozumiesz że ważne jest żeby dało się włożyć w miarę nowe karty za w miarę sensowną kasę i do kupienia w sklepie za rogiem. Porównaj sobie ceny np. Vodoo3 na PCI i AGP (to dla posiadaczy klasyków).
[#49] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@TomK, post #48

Proponuje przeczytać specyfilacje PCIe, potem proponuje się zastanowić i napisać odpowiedź, dlaczego karta PCIe wpięta w to "cudo" które tylko proponuje ACK i które i tak pewnie nigdy nie wyjdzie, będzie wolniejsza od zwykłej karty gaficznej PCI np Voodoo3

O sterowniki się nie spytam, bo jak na A1 nie ma sterów do R/RV3x0 i innych to narazie nie ma co liczyć na stery do choćby takiego Radeona X300 Hyper Memory ( chociaż ze względu na jego konstrukcje takie stery zapewne nigdy się nie pojawią , chociaż nigdy nie powinno się mówić nigdy :) )
[#50] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@zomos, post #3

dzieki za umieszczenie odnosnika do tego czipu
[#51] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Prince, post #12

nie mozesz byc takim pesymista w koncu Eytech zapowiadalo moduly do A1200 i A4000 i co? Zrobili ale plyte glowna a to jakas jest nadzieja na lepsze jutro!!Ze inni cos zrobia i zacznie sie to Krecic
[#52] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Baru, post #51

Eyetech nie "zrobił" żadnych płyt, oni tylko kupowali Terony od MAI Logic i przerabiali je, zmieniając firmware. To nie to samo, co zrobić design nowej płyty głównej, a następnie wdrożyć go do produkcji... Naszczęście, Troika idzie tą samą drogą, więc jest jakaś nadzieja(problemy, to tylko kwestia podpisania umowy z producentem i "zdobycie" licencji na AOS 4.0 - przyczym do drugie może być rzeczywiście problematyczne...), w przeciwieństwie do ACK Controls, IMHO...
[#53] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy
O kurcze, widze ze paranoja trwa.
[#54] Re: Troika - raport ze stanu prac nad Amy

@Poke, post #53

Co masz namysli??Prosze oswiec mnie pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem