Komentowana treść: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0
Nic tylko czekac i czekac ...........2012 grób
[#2] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Drako^lM, post #1

no bez przesady, w 2012 r jest koniec świata
Pewnie płyta pojawi się wtedy gdy na Pegasosy wyjdzie MOS 1.5 ...czyli nigdy?
[#3] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@krismiszcz, post #2

juz pegasos-a w to nie mieszaj :)
[#4] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@krismiszcz, post #2

Kolega Drako mial na mysli chyba 20 grudnia ;)
[#5] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0
Rany, ja mam nadzieje że to nie jest kolejna nowa "wspaniała Amiga" , ta płyta to jakieś nieporozumienie.
Brak agp, brak choćby zintegrowanej grafy, jedno gniazdo RAM, żeby było śmieszniej jest to DDR2 pracujący z częst. 400 MHz , a przecież nawet dziecko wie, że DDR2 przy tej częstotliwości są bajecznie....wolne .
No ale to będzie wypas, bo ma przecież mamy całe dwa sloty PCI, z czego jeden jest bosko wypasiony mega nowoczesny PCI 66 MHz, ahh, jakie to wspaniałe , no i do naszej dyspozycji zostaną oddane także dwa "wspaniałe" sloty miniPCI, jak to mówią full wypas . Nie zapomnijmy dodaż że płyta ma przecież aż całe cztery gniazda USB 2.0 i dwa SATA, toż to Mega Hiper High End Full Wypas, wersja Low End będzie pewnie bez SATA, bo raczej nie zabiorą super wydajnego PCI 66 MHz...chociaż kto wie
To wszystko będzie oferowane zapewne przy wspaniałej promocyjnej cenie 1000$
[#6] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #5

Zawsze, jak wyjdzie jakiś procek, to wychodzą jakieś "evaluation board" dla developerów - to akurat nie nowość, no ale teraz Troika zajmuje się dwoma projektami?
Coś mi wygląda, że Troika się rzuci na tą płyte do testowania i ją rozwinie, bo niema nic innego
[#7] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@fazo, post #6

Jasne, tylko że AmigaONE, też była jako "evaluation board" i co z tego wyszło , wypuścili Terona z nowym "BIOS-em", nawet bugów nie poprawili.

Sądze że Troika wypuści tą płytę jako nową amige, którą określiła jako "higher end motherboard". Chociaż wolałbym gdyby to coś rzeczywiście okazało się tylko i wyłącznie "evaluation board" , bo komputerem tego nie można nazwać .

Ostatnia edycja: 06.06.06 21:42:52
[#8] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0
Ofce maja kolejne igrzyska... a chleba nie widac :/
[#9] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0
Heh kolejna atrapa sprzętu, a ludzie się podniecają.... Przecież to
PPA a nie atrapa Amigowego serwisu...
[#10] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Kaczus, post #9

Kaczuś, bądź człowiek, daj troche potrollować ;) ;)

Przecież to taki fajny sprzęt, tylko znowy wredne mofce się śmieją, a wogole będziemy mieli problem bo będzie wspaniały sprzęt pod OS4 A zresztą jestem mofce! i nie karmić trolla! więc nic już nie pisze .... dzisiaj ;)

Ostatnia edycja: 06.06.06 23:37:20
[#11] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #10

Ta a ja mam zamiar kupi tą superszybka płytę ;p
OS 4.0 jest na tyle dobry że braków sprzętowych prawie nie zauważę.
A że lubie upgrejdy to sobie wymienię za rok;p
Sorki za błędy lekko napity jestem ;p
[#12] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0
Troika dobrze wybrała ponieważ ta firma jest z Pekinu.
[#13] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@smith, post #12

A to wszystko wyjaśnia, AGP i 'szybkie' PCI zabrała partia
[#14] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #5

W sumie najprościej byłoby jakbyś napisał jaki sprzęt chcesz widzieć
i w jakiej cenie...coś mi się wydaje, że satysfakcjonowała by cię konfiguracja potężniejszych maców G4 albo od razu G5 i jeszcze za ich cene.

PS. A nie uważasz, że RAM jest np. celowo w DDR2, żeby nie było już momencie premiery nowego sprzętu problemów z dostępnością modułów pamięci, a co z tego, że te 400 będą wolne, skoro cały komputer i tak nie będzie demonem szybkości...
[#15] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Hugen, post #14

DDRy 2 zużywają również mniej pradau ;p
[#16] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0
Ehh dalej tylko narzekają, jest masa sprzćtu w postaci develop board`ów i tylko, a może i aż trzeba napisać odpowiedni soft. Zagranie Troiki, wykorzystać czyjąś konstrukcjć uważam za słuszny krok.

Czy wy oczekujecie ze nowa Amiga ma służyć do gier ? Od czasu do czasu w quake`a czemu nie, ale bez przesady od tego są konsole. W tym sektorze cen nigdy nie bćdzie boskich bo nikt nie wierzy nie wiadomo czemu w PowerPC, a i rynek jest maławy, no oprócz firm które potrzebują stabilnych i oszczćdnych kompów w roli sterowników przemysłowych. Spójrzcie na to realnie Amiga jest niestety niszowa i nigdy nie umrze, bćdzie od czasu do czasu coś nowego przez pasjonatów robionego, ale zero komerchy. To jest fakt stwierdzony i nic tego nie zmieni.
[#17] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Hugen, post #14

Jakiej chciałbym amigi normalnej, powiedzmy żadnych rewelacji:
- 1 slot AGP
- 3 Sloty PCI
- 1 slot PCIe x4
- jakaś zintegrowana muzyczna
- 2 sloty na DDR , nawet niech będą DDR2
- 2 x PATA , 2 x SATA150
- 4 x USB 2.0
- płyta standardu ATX
- cena 800 Euro, sądze że koszty produkcji nie są aż tak wielkie.

Nierealne otóż jak najbardziej realne, TSi 109 ma odpowiednie wyjścia, AGP można poprowadzić po PCIe (nie mówie o PCI jak to sugerują koledze na execu, tylko o PCIe, to taka subtelna różnica ;) ), w świecie pece to norma w płytach chybrydowych (Jak niewierzysz poczytaj specyfikacje chipu VIA PT880pro). Zresztą popatrz na to coś z troiki, jest SATA, jest USB2.0, są DDR2, więc nie widze przeszkód dlaczego nie miałą by powstać płyta o jakiej mówie, skoro jak pisałem, odpowiednie wyjścia w TSi 109 są :) .
[#18] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0
Płyta jak płyta. Ale póki co to Troika po prostu sobie ściągnęła zdjęcie z sieci i wycięła kawałek. Ciekawe czy Beijing UD Technology cokolwiek o tym wie. A drugie pytanie, jakie warto postawić, to pytanie o licencję na AmigaOS 4 na tej płycie, czy Troika ma taką licencję od Amiga Inc.? Czy Hyperion wreszcie wykona port systemu? Bo takich lub podobnych płyt jeszcze parę by się pewnie dało znaleźć, tylko co z tego.
[#19] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #17

A czy ja mówię, że coś z tych rzeczy jest nierealne...
Dla mnie może to być nawet confing Pega2 aby z nalepką, żeby ten system(AOS4) się w koncu na coś pojawił w finalnej wersji.
AmigaOS 4.0
[#20] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #17

Niestety Tsi109 nie ma PCIe ma PCI-X(64 bitowe, 133mhz PCI) jedyne znane mi chipsety z AGP to rodzina Discovery Marvella i Articia Mai logic oba w pegasosie... PCIe ma Tsi110. Do Pegasosa lepiej dali by karte 1.7GHZ :P i byś miał wićcej niż tamte ustrojstwa. Ale dobrze ze coś sić dzieje.
[#21] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@zomos, post #20

Niestety Tsi109 nie ma PCIe ma PCI-X(64 bitowe, 133mhz PCI)

UPS, mój błąd ;)
Ale PCIe, PCI-X to w zasadzie "prawie" to samo, obydwa rozwiązania wywodzą się z PCI, więc co za problem zrobić gniazdo PCIe Kiedyś gdzieś czytałem że PCI-X i PCIe zawdzięczamy jakimś firmom które niespecjalnie się lubiły i że w zasadzie między tymi gniazdami nie ma większych różnic, taki PCI-X 2.0 oferuje prędkość PCIe x4/AGPx8, a PCI-X 3.0 to nic innego jak PCIe x16.

jedyne znane mi chipsety z AGP to rodzina Discovery Marvella i Articia Mai logic oba w pegasosie

Z tego co wiem to peg ma AGP pociągnięte po PCI-X, a żeby być dokładnym to jest to chyba PCI-X 1.0 ( PCI-X 1.0 to mniej więcej taki AGPx4 ).

Do Pegasosa lepiej dali by karte 1.7GHZ

Po co , przecież zarówno na pegaza, jak i na A1 nie ma softu który wymagałby takiego proca. System i tak śmiga na tym co jest, więc po co zwiększać niepotrzebnie koszty , zresztą już widze takiego PPC 1.7 GHz na szynie FSB 133 , współczuje tym biedakom którzy kupią ten procek do swoich A1 OK .

Zamiast 1.7 GHz w nowej amidze, dali by 1 GHz i AGP po PCI-X i/lub PCIe. Lepiej jest chyba mieć 1 GHz i np radeona 9200 AGP niż 1.7 GHz i Voodoo3 PCI , owszem można powiedzieć że jest R9250se na PCI, problem w tym że te karty są "Macintosh ONLY", ich cena jest zabójcza i trudno je dostać .
[#22] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #21

Ale PCIe, PCI-X to w zasadzie "prawie" to samo, obydwa rozwiązania wywodzą się z PCI, więc co za problem zrobić gniazdo PCIe Kiedyś gdzieś czytałem że PCI-X i PCIe zawdzięczamy jakimś firmom które niespecjalnie się lubiły i że w zasadzie między tymi gniazdami nie ma większych różnic


A widziales te gniazda? Wiesz jak dziala PCI-X, a jak PCIe? Tak, PCI-X i PCIe to "prawie" to samo. Lacza je trzy literki - PCI i sposob obslugi od strony "programistycznej" ;-D

http://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express
http://en.wikipedia.org/wiki/PCI-X
[#23] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@szuler, post #22

Wiem, widziałem, czytałem itd ;), dlatego napisałem "prawie" to samo , a jak wiadomo "prawie" to wielka różnica, jak nam w TV mówią ;) .

A wogóle to nie ważne PCIe, PCI-X, ważne jest ze to co niby jest proponowane przez Troike to małe nieporozumienie, brak AGiePa to pomyłka i już i nie ważne czy to będzie agiep po PCI, PCIe PCI-X czy inne cudo, brak złącza to brak złącza i już.

P.S. Takie gniazda , czyli PCIe, mam w swoim komputerze i mam w ładniejszym kolorze, a nie takie brzydkie żółte ;)

Ostatnia edycja: 07.06.06 21:11:07
[#24] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #21

Nie dość że są problemy przy konwersji PCIeAGP to jeszcze pod amigaosem to już chyba przesada :P. Jak PCI to 2 kontrolery coby szyny nie dzielić jedno PCI dedykowane urządzeniom jak hdd, dzwićk itp a drugie do karty graficznej inaczej spadek wydajności murowany, ale jak wcześniej napisałem mi stykało by PCI samo do amigi.
[#25] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #23

brak AGiePa to pomyłka i już i nie ważne czy to będzie agiep po PCI, PCIe PCI-X czy inne cudo, brak złącza to brak złącza i już.


Brak AGP to nie jest problem (moj komputer nie ma zlacza AGP, a karty na AGP beda z czasem odchodzic w zapomnienie). PCIe x16 jest fajniejsze szeroki uśmiech
[#26] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@zomos, post #24

Problemy problemami, ale jednak takie sloty są :)

Owszem PCI w amidze wystarczy, system nie zrzera tak zasobów sprzętowych jak windows, ale nie można też przeginać.
Przecież to ma być nowa Amiga a nie zbiór zabytków z różnych pecetowych "szrotowni", a tak będzie w przypadku kart PCI. Dlatego mam nadzieje że ta płyta to naprawde tylko "evaluation board" a na rynek trafi płyta z DDR2, USB 2.0, SATA, AGP i złączami PCI, czego wszystkim życze :D
[#27] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@szuler, post #25

PCIe x 16 Rulez :) , ale wiadomo że w amigowych warunkach to prawie nierealne :(, a karty na agiepa jeszcze troche sobie poegzystują :D

P.S. To ja mam "lepsiejszego" pece, bo mam AGP i PCIe ;) full wypas po pachy ;) ;)
[#28] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #23

Nie karmić troLLLLLLLLa!!!
[#29] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@stOOsh, post #28

Jak glodny to czemu nie?
[#30] Re: PPCNux.de o nowych płytach głównych dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #26

Ta tylko że te zabytki nie powstały na fali komerchy jaką jest rynek PC. Mi tam PCI adaptowane na AGP i współdzielone z resztą nie wadzi i tak nikt wićcej nie wykorzysta na amidze bo np. F.E.A.R nie skonwertujesz (jak już to DOOM`a 3 za jakieś 5 lat) i sterów nie bćdzie do sprzćtu. Nie ma co sić łudzić musi być jak jest i cieszyć sić, że wogóle coś sić rusza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem