Komentowana treść: CygnusEd 5 - wersje demo
[#1] Re: CygnusEd 5 - wersje demo
Az z ciekawosci odpalilem WinUAE. Niestety nawet w edytorach tekstu, Amiga zatrzymala sie na poczatku lat 90.
[#2] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kajo, post #1

CED na pewno nie jest w czołówce...
[#3] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kajo, post #1

no jasne, notepad z windy bije wszystko na głowe i się prężnie rozwija
[#4] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kajo, post #1

Chyba porównujesz procesory tekstu z edytorami tekstu.
[#5] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Ale za to swoje zadanie spełnia znakomicie. Mały i prosty edytor.
[#6] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Prince, post #5

Jak na mały prosty edytor, troszkę drogawy jest... Nadaje się tylko do
edycji tekstu, bo jako edytor programisty nie dorasta do pięt
goldedowi, który jest daleko z tyłu za konkurencją na innych
platformach...
[#7] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kaczus, post #6

Ja właśnie nie rozumiem tego wszechobecnego zachwytu CEDem. Jednyną jego zaletą, jaką udało mi się znaleźć to możliwość używania jako edytora binarek (bo potrafi wczytać i zapisać dowolne binarki bez ich zepsucia). Szybkość? W czasach A500 może tak, ale czy to obecnie ma jakiekolwiek znaczenie?
[#8] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Marek Szyprowski, post #7

Szybki pod względem wygody pracy.
[#9] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Prince, post #8

Mógłbyś rozwinąć? Może to po prostu kwestia przyzwyczajenia?
[#10] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kaczus, post #6

Fakt - Ged bije CEDa... i wcale nie chodzi tu o to, iz ged kosztował mnie te parę euro... Po prostu jest OK
[#11] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Marek Szyprowski, post #9

Możliwe że to kwestia przyzwyczajenia. Ced nie jestem "napakowanym" programem ze zbędnymi dodatkami. Jest wygodny. Wszystko pod ręką. Do szybkich notatek, czy edycji tekstu nie potrzeba mi większego programu. GoldED to inna para kaloszy... nie wykorzystałbym go w stopniu większym niż Cygnusa więc jak dla mnie nieprzydatny (GoldED).
[#12] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Prince, post #11

Jak kto woli, jest jeszcze bodajże darmowy MicroGoldED, no a do notatek polecam QuickNote lub ew. PostED-a.
[#13] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Prince, post #11

No tak, tylko, do takich rzeczy możesz nabyć mikrogoldeda, który jest
jednocześnie ponad 10 razy tańszy!
[#14] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kaczus, post #13

Skoro już mam CEDa który mi odpowiada, to po co mi mniejsze GoldEDy? Każdy używa takich narzędzi jakich mu potrzeba. Żeby wbić pinezkę nie potzrebuję 5kg młotka. Jeżeli Ty wykonujesz cięższą pracę i potrzebujesz mocniejszych narzędzi to proszę bardzo. Ale ja się czuję dobrze w środowisku "łabędzia" :)
[#15] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Prince, post #14

Skoro masz to spoko, chodzi o kupowanie nowego... mikrogolded niewiele
potrzebuje, do notatek sie nadaje a jest jak wspomnialem ponad 10 razy
tańszy... Dodatkowo mikrogolded moze byc z ustawieniami takimi jak ced
(menu itp)
[#16] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kaczus, post #15

Rozumiem, że chodzi o kupowanie nowego. Kto nie idzie do przodu ten się cofa. Ale ja jestem tradycjanolistą i nie prędko się przyzwyczajam do nowego. Możliwe że również dlatego nie polubiłem MorphOS-a PUP.
[#17] Re: CygnusEd 5 - wersje demo
Czepiajac sie pierwszego komentarza i odnoszac do wypowiedzi Kaczusia.

CED ma wygodniejsza (albo jestem bardziej przyzwyczajony) klawiszologie od innoplatformowcow oraz GEDa. Potezna zaleta - makropolecenia z mozliwoscia wykonywania ich zadana ilosc razy (oczywiscie w trybie Turbo :)). No i wspomniana edycja binarek - a to przez to wlasnie, ze CED nie wrzuca od razu kilku paserow i innych dodatkow, po ktorych nie wiem czy "cos sie samo nie zmienilo".
[#18] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Skotos, post #17

CED ma wygodniejsza (albo jestem bardziej przyzwyczajony) klawiszologie od innoplatformowcow oraz GEDa.

no tak, pewnie dlatego dla osob przyzwyczajony jest wersja microgoldeda z klawiszologia/menu ceda....

Potezna zaleta - makropolecenia z mozliwoscia wykonywania ich zadana ilosc razy

port arrexa i makra ma chyba każdy, a przynajmniej prawie każdy edytor tekstu dla amigaosa....
No i wspomniana edycja binarek

dla mnie żadna zaleta, bo lubie widzieć jednoczesnie kody ascii i kody w hexie, jeśli edytuje, oraz podzielone odpowiednio dane, tak, żeby widzieć jednocześnie strukturę pliku...

Dalej czekam na jakąś zaletę tego edytora, za którą warto byłoby wydać ponad E50...
[#19] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kaczus, post #18

Dalej czekam na jakąś zaletę tego edytora, za którą warto byłoby wydać ponad E50...

Ja CEDa kupiłem bardzo dawno temu na Grzybowskiej. Wówczas żadne ustawy jescze nie panowały i kupiłem go legalnie. Kosztował na pewno mniej niż 50 Euro (chyba Euro miałes na myśli?)
[#20] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Prince, post #19

hmmm Czyli jesli nie ma ustawy "Nie kradnij" to znaczy, ze mozna krasc... SKM
[#21] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Kaczus, post #20

Przede wszystkim należy postępowac wg własnego sumienia. Jeżeli nie ma ustawy "nie kradnij" to nie kradnę bo mi sumienie nie pozwala a ja jestem uczciwym księciem :)

Mając ledwo naście lat i widząc stragany z programami nawet do głowy mi nie przyszło że to kradzione. Dla mnie to było po prostu miejsce w którym można kupić programy.
[#22] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@Prince, post #21

Mi tez, ale z czasem jak sobie zdalem z tego sprawe zakupilem te programy, ktorych uzywam...
[#23] Re: CygnusEd 5 - wersje demo
CED vs GED

Temat sporów od lat, ale każdy używa tego do czego się przyzwyczaił... Ja wolę GED-a, szczególnie, że nie potrzebuję najnowszej jego wersji, a wersje studio 5 jak i ostatnio GoldED Studio 6 SP2 były udostępnione przez Dietmara za darmo do pobrania ze strony. Kto chciał, ten pobrał, kto się przekonał do tego edytora, ten go używa. Dla mnie jest to jak do tej pory najwygodniejszy edytor tekstu pod systemy okołoamigowe. Możliwość konfiguracji niemal wszystkiego łącznie z obłożeniem klawiatury, makrami, przyciskami na paskach jak i wiele wiele innych rzeczy czynią z niego bardzo elastyczne narzędzie. A że wersje Studio v5 i Studio v6 SP2 były do pobrania za darmo i sam edytor mi bardziej odpowiada, nie widzę potrzeby, aby przepłacać za CED-a, którego to już od ładnych paru lat nie posiadam. Na A500 ze stacją dyskietek to był świetny edytor, ale na A1200 z 030 i wyżej już tak smerfastycznie nie wyglądał...

Jednym słowem kwestia gustu... Ktoś inny pewnie będzie wolał do szybkiej edycji VIM, albo MEMACS-a, albo nawet zwykłego C:ED Ja zostaję przy GoldED-zie.
[#24] Re: CygnusEd 5 - wersje demo
Ciekawostka o notatniku

Ostatnia edycja: 15.06.06 20:59:05
[#25] Re: CygnusEd 5 - wersje demo

@MikeN, post #24

Doobre... Przeczytałem wszystkie komenty i stwierdzam że była niezła walka o Amigę :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem