Komentowana treść: Cytadela - wolne źródła
[#1] Re: Cytadela - wolne źródła
Obadalem. Ogolnie mozna wziac tylko trening i poszwendac sie po salach. Mialem wrazenie ze gra sie strasznie slimaczy. Calosc wyglada jak wolfesztajn trzy de tylko ze z teksturami na suficie i podlodze i z duzym blurem.
[#2] Re: Cytadela - wolne źródła

@Lorak, post #1

Tesz ściągnałem. Zainstalowałem i .. niezłe. Blur jaki jest taki każdy widzi - ale płynniuchne do bólu :) Wolne - raczej nie. Myszka reaguje za szybko przy obrotach. Po prostu postać wolno się porusza.
Podsumowując - czekam na full version. Z przyjemnością wrócę do tego tytułu w wydaniu OpenGL - tak jak wróciłem swego czasu do Doom`a.
[#3] Re: Cytadela - wolne źródła

@TJindy, post #2

ech, niektore gry traca urok w OpenGL :/
[#4] Re: Cytadela - wolne źródła
Gralem. Nawet mi sie podobalo do momentu az zobaczylem ze nie ma save'ow! Myslalem ze padne - smiech na sali.
[#5] Re: Cytadela - wolne źródła

@Poke, post #4

No to miałeś jakieś chyba zbyt duże wymagania jak na tą wersję Cytadeli, a przecież jest we wczesnym stadium.

BTW Masz starą wersję Opery - dziewiątka już jest dostępna :)
[#6] Re: Cytadela - wolne źródła

@Poke, post #4

Zmień salę. Czasem fajnie jest zmienić otoczenie na mądrzejsze, które nie rży bez sensu z każdej głupoty.
[#7] Re: Cytadela - wolne źródła

@MinisterQ, post #6

A kolega to jak zwykle dowcipny :)
[#8] Re: Cytadela - wolne źródła
Oryginalną "Cytadelę" pamiętam, ależ dawno to było... Nawet oryginał kupiłem i grałem w to na... A500 (!!!). I co śmieszniejsze, o mały włos bym skończył tę grę, choć o ile dobrze pamiętam chyba trochę oszukiwałem (dodawałem sobie amunicji itp.), bo inaczej za cholerę nie szło grać. Niestety, bodaj na przedostatnim ciężkim poziomie rozwalił mnie jakiś bug grze, bo podkusiło mnie by gdzieś wejść, ale wyjść już nie mogłem. :)
[#9] Re: Cytadela - wolne źródła
Fajna sprawa - moze ktos kiedys wezmie na warsztat w podobny sposob inne amigowe klasyki FPS i odswiezy je w postaci latwo przenosnego portu z grafa w openGl - Breathless, Gloom(Deluxe), Nemac4, AlienBreed 3d (1 i TKG), Genetic Species, itd. ;)

Ostatnia edycja: 27.06.06 01:03:35
[#10] Re: Cytadela - wolne źródła

@Adam Kulesza, post #8

Bylem na Infosystemie jak Arrakis, jesli dobrze pamietam nazwe firmy, prezentowalo Cytadele. Szok, szal i tlumy! Stalem ponad godzine zanim dostalem sie do stoiska i zagralem. Czolowka jaka tam byla, mimo malych wymiarow zeby ukryc pikseloze ;), gromadzila tlumy i wywolywala ochy i achy. Na dodatek w Amiga Future, ktora dostalem razem z moja oryginalnie zakupiona A1200 wychwalano pod niebiosa ten tytul.
No coz - to byly stare, dobre czasy :).. Sama gra byla swietna, znalem juz wtedy Wolfsteina (pierwowzor FPP, a nie Doom jak wciska sie obecnie) i stwierdzilem, ze jednak Cytadela jest duzo bardziej kolorowa i ciekawa, choc ociupine wolniejsza (CDTV versus 386/33).
[#11] Re: Cytadela - wolne źródła

@Skotos, post #10

Przed Wolfensteinem był Catacombs3D z grafiką na EGA.
[#12] Re: Cytadela - wolne źródła

@grxmrx, post #5

??? Przeciez ja gralem na Amidzie?

Co do Opery - 9 imho jest katastrofa. Blad na bledzie.
[#13] Re: Cytadela - wolne źródła

@Skotos, post #10

ja tam pamietam intro fullscreen z wielkimi pikselami :)
[#14] Re: Cytadela - wolne źródła

@Jaszczur, post #11

No prosze, zawsze sie czlowiek czegos nowego (starego :) ) dowie..
[#15] Re: Cytadela - wolne źródła
Cytadela, OpenGL, SDL... Wymagania gry na pewno będą większe niż by się mogło wydawać.
[#16] Re: Cytadela - wolne źródła
Witam,

Tomek - tak trzymaj!
Szybkosc faktycznie powinna byc wieksza. W oryginale byla nieco wieksza.

A gdyby ktos chcial zrodla oryginalu to mozna mnie zlapac na GG ;)

Pozdrawiam -
Kane (sprawdzcie mnie w creditsach oryginalnej Cytadeli ;) ).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem