Komentowana treść: ScummVM 0.9.0
[#1] Re: ScummVM 0.9.0
Nowej wersji MOSowej nie ma na oficjalnej stronie ScummVM. Czyżby to była jakaś "lewa" kompilacja
[#2] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #1

Znaczy że niby jak nielegalna ? skoro źródła są publiczne...
[#3] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #1

nie, jej autor zajmuje sie wersja dla MorphOS'a. nie wiem dlaczego nie ma jego nazwiska na stronie.
[#4] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #1

Na wielu oficjalnych stronach różnych projektów open-source nie ma wzmianki o ludziach, którzy tworzą porty dla AmigaOS 4.0, MorphOS-a, czy nawet Classica. To, że nie ma akurat wzmianki o autorze MorphOS-owego (czy też dla AmigaOS 4.0 - to nie ma znaczenia) jakiegoś portu na ich stronie nie powinno w ogóle dziwić, bo to popularna praktyka. Poza tym skoro źródła są ogólnodostępne, to ciężko o czymś mówić jak o "lewiźnie".
[#5] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #1

To jest trollowanie. Proszę nie prowokować.
[#6] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #1

Dokładnie - bo w pegasosie wykorzystywana jest lewa część cache CPU (gdy patrzysz od tej wypukłej części G3... w G4 wklęsłej), stąd wszystkie produkcje kompilowane na Pegasie są "lewe". Dla porównania, pod OS4 wykorzystywana jest prawa część cache, stąd kompilacje są "prawe".
Zupełnie inaczej jest w PC, gdzie wykorzystywane są kolejno sektory cache zmieniane zgodnie lub przeciwnie z ruchem wskazówek zegara, stąd kompilacje takiego AROSA są prawoskrętne (bo dane wirują zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Stąd transkompilacje pod MOSa na PC są lewo-prawoskrętne, a na OS4 prawo-prawoskrętne.
A np. OS4Emu wprowadza programy OS4 w tryb lewo-prawy, co przeszkadza np. Newlib, kompilowanej widać w trybie prawoskrętnym i nie dającej się wprowadzić w tryb lewo-prawo-prawoskrętny. Ale podobno Itix pracuje nad wymuszonym trybem lewo-prawo-prawoskrętnym emulowanym za pomocą prostego odbicia danych (mirroring) w trybie lewo-prawo-lewoskrętnym.
Zupełnym nowum ma być rewolucyjny tryb prawo-prawo-prawoskrętny z odbiciem skośnym, będzie on wprowadzony w nowej wersji OS4, co skutecznie uniemożliwi pracę systemów wykorzystujących lewy tryb.


Ostatnia edycja: 28.06.06 11:50:43
[#7] Re: ScummVM 0.9.0

@moderator, post #5

Widzę, że pojawił się tajemniczy i anonimowy "moderator".
Nie chodziło mi o trolowanie a wyraziłem swoje spostrzeżenie, na które odp. dostałem w poscie nr3.
[#8] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #6

Ale o co ci chodzi bo nic nie rozumiem z tego bełkotu?
Nie słyszałem o takich trybach więc podaj odnośnik do tych informacji abym mógł dowiedzieć się więcej.

Ostatnia edycja: 28.06.06 11:21:48
[#9] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #6

Złota czcionka ode mnie super OK!
[#10] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #8

"Good and evil systems: only real Amiga compared to its fakes" J.W. Nabuchodonozor, J.T.Kleika, Journal of Only True Systems 12(5), Sep 2004, pp 123-134.
"Some other aspects of data stacking" P.A.Lant, D.U.Pek, Proceedings of National Academy of Strange Ideas 342(34), Jan 1976, pp 654-678.
"Oczen charoszyj skoriowidz mnogich mikroprocesorow" H.A.Muchomorkow, R.Y.Żwirkow, Moskwa 2005, ISBN 123456-12.


Ostatnia edycja: 28.06.06 11:45:09
[#11] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #10

Szukałem w google i nie znalazłem żadnej z pozycji, które podałeś.
Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś to zupełnie nie trafia do mnie twoje dziwaczne poczucie humoru, które z upodobaniem na mnie stosujesz, a ponadto odbieram je jako bardzo wkur...denerwujące, więc jeżeli nie rozumiesz o co chodziło w moim pierwszym poscie to daj sobie już spokój. Piszę to jak najbardziej serio.
[#12] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #11

Szukałem w google i nie znalazłem żadnej z pozycji, które podałeś.

Patrz.. ale pechol..
Nie przejmuj się - to się zdaża..
[#13] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #11

Powiało mrozem.
Nie chciałem cię urazić, ale nie oczekuj, że zrezygnuję z mojego poczucia humoru. Możesz włożyć trochę więcej inwencji (bo jestem przekonany że potrafisz) i odpowiedzieć "z jajem", zamiast kierować w moją stronę ni to ostrzeżenia, ni groźby.
No chyba że waćpan wielką plamę na honorze odniósł, to pewnie zostanie mi wybierać: szable, czy pistolety ;)
A całkiem poważnie, to oczywiście tych "jajecznych publikacji" nie znajdziesz, bo ich nie ma, ale do wyszukiwania pozycji naukowych lepiej użyć darmowego Entrez Pubmed (aplikacje biomedyczne - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?DB=pubmed ), czy ScienceDirect (płatny, za to prawie każda dziedzina - http://www.sciencedirect.com/ ), albo wyszukiwarek na stronach innych wydawców. Niestety, mało poważnych autorów publikuje na darmowych stronach (są jeszcze darmowe Proceedings of NAS, ale ich nie lubię).


Ostatnia edycja: 28.06.06 12:11:45
[#14] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #13

cowboy meta Turrican grób
[#15] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #11

Nie bez powodu mówi się, jak widać, że jedną z miar inteligencji jest poczucie humoru...
[#16] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #13

ale do wyszukiwania pozycji naukowych lepiej użyć darmowego Entrez Pubmed (aplikacje biomedyczne - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?DB=pubmed ), czy ScienceDirect (płatny, za to prawie każda dziedzina - http://www.sciencedirect.com/ ), albo wyszukiwarek na stronach innych wydawców.


Eeeeee... Nie do konca. O http://scholar.google.com/ slyszales? Nie wiem jak sie sprawdza w przypadku publikacji biomedycznych, ale z fizyka sobie dosc dobrze radzi
[#17] Re: ScummVM 0.9.0

@szuler, post #16

Z publikacjami z elektroniki i przetwarzania sygnałów również, ma zindeksowane chociażby wszystkie wydawnictwa IEEE czy AES, tudzież Springera. Oczywiście to czy można te publikacje przeczytać zależy od posiadania dostępu do wyżej wymienionych.
[#18] Re: ScummVM 0.9.0

@szuler, post #16

Eeeeee... Nie do konca. O http://scholar.google.com/ slyszales? Nie wiem jak sie sprawdza w przypadku publikacji biomedycznych, ale z fizyka sobie dosc dobrze radzi
o... tego nie znałem, na pewno zaglądnę - dzięki.
[#19] Re: ScummVM 0.9.0

@MaaG^dA, post #12

Chyba powinno być "zdarza"...
[#20] Re: ScummVM 0.9.0

@amigafan, post #1

Podobnie jak mp. na stronie Open Transport Deluxe jest mosowa wersja (nawet w nightly builds), a dla innych amigowych systemów nie ma, etc. Pewnie jeszcze kilka przykładów by się znalazło, pytanie tylko po co i czego to ma dowodzić...
[#21] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #6

No i właśnie dla takich i tym podobnych komentarzy wprowadze system oceniania komentarzy, podobny do tego co jest na OSNews. Domyślnie tylko te o ocenie większej lub równej 0 bedą wyświetlane.
[#22] Re: ScummVM 0.9.0

@grxmrx, post #21

jesteś okrutny grxmrx-ie
;)
to była twórczość artystyczna, nie chcesz chyba stanąć w jednym szeregu z hunami, podpalaczami biblioteki aleksandryjskiej, czy sędziami Galileusza....

a tak na poważnie, nie widzisz nic złego w klasycznym trollowaniu, a nie podoba ci się sympatyczny przerywnik?
[#23] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #22

Sympatyczne przerywniki bywają sympatyczne dla jednych, a dla innych być może nie. Dlatego pisałem o systemie oceniania komentarzy. Jeśli wielu osobom podobałoby się to ocena byłaby wysoka, wtedy byłoby wiadomo które komentarze są sympatyczne a które nie ;)
[#24] Re: ScummVM 0.9.0

@grxmrx, post #23

A będzie też odnotowywane kto jak oceniał cudze komentarze?
Myślę, że możnaby wyciągnąć ciekawe wnioski.;)
[#25] Re: ScummVM 0.9.0

@stOOsh, post #24

A potem trzeba bedzie zalozyc IPN do rozstrzygania tego co jest w teczkach? ;)
[#26] Re: ScummVM 0.9.0

@grxmrx, post #23

w sumie czemu nie.... jednak komu będzie się chciało oceniać....
podejrzewam, że zgodnie z ogólnie istniejącą potrzebą wszelkiej maści ektremy i oszołomów do pokazania się, to właśnie oni będą głównymi oceniającymi...
przez cały czas istnienia PPA nie potrzebny żaden system oceny, i było dobrze, nie wiem skąd nagle ta potrzeba porządkowania wszystkiego. dotąd obywaliśmy się doskonale bez wszystkowiedzących wyroczni i wiszącego nad każdym bana.
jakoś tak dotychczas było, że rewolucja zawsze pożerała swoje dzieci, a proponujesz nam tutaj małą rewolucję ;)
[#27] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #26

Czyżbyś się obawiał słabych ocen? ;) Kto wie, może będzie na odwrót i będą wysokie. Zobaczymy jak będzie, a tymczasem nie bój się banów czy nadmiernej kontroli. Zadaniem moderatorów jest to by porządek był, ale bez przeszkadzania ludziom w uczestniczeniu w życiu strony. Żadnej rewolucji nie będzie w tym zakresie. Z resztą takie mechanizmy działają na wielu stronach, zobaczymy czy tutaj się przyjmą (najpierw musze takie coś napisać, więc dużo czasu może minąć aż zaimplementuje akurat tę cechę, chociaż to trudne nie jest, mam jednak ważniejsze rzeczy na główie w zakesie kodu;).
[#28] Re: ScummVM 0.9.0

@wali7, post #6

#6, #10:
OK LOL ok, racja mofce! ;)
[#29] Re: ScummVM 0.9.0

@marcik, post #25

Mole tam są
[#30] Re: ScummVM 0.9.0

@smith, post #28

Wygląda na to, że komentarze Waliego mają już więciej niż zero punktów. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem