Komentowana treść: Amiga Future 61
[#1] Re: Amiga Future 61
Niemcy mają Amiga Future, a my mamy Total Amiga :D. No właśnie, kiedy następny numer? Jak sprzedał się pierwszy?
[#2] Re: Amiga Future 61

@szumekjac, post #1

Dobrze się sprzedał i następny numer jest już w 80% zrobiony. Więc to co napisałeś na pewnym portalu "Pomysł z tłumaczeniem pisma Total Amiga chyba nie do końca wypalił", nie jest zgodne z prawdą.
[#3] Re: Amiga Future 61

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Ok,jak wyjdzie do końca lata kolejny numer, publicznie przeproszę.
Dobrze?, tzn. ile egz. zostało sprzedanych?
[#4] Re: Amiga Future 61

@szumekjac, post #3

Myślę, że wyjdzie. Dodatkowo będzie miał trochę tekstów nieobecnych w angielskim oryginale. I można mieć nadzieję, że ilość takich tekstów będzie się zwiększać.
[#5] Re: Amiga Future 61

@Grzegorz Kraszewski, post #4

OK, a pierwszy polski nr jak się sprzedał (ilość egzemplarzy), to chyba nie jest tajemnica?
[#6] Re: Amiga Future 61

@szumekjac, post #5

Jak się sprzedał to nie wiem, wydrukowano 175 egzemplarzy z czego jeden jeszcze znajduje się "w magazynie". Reszta poszła do czytelników.
[#7] Re: Amiga Future 61

@Grzegorz Kraszewski, post #4

A dobrze to slyszec że wyjdzie...

Tylko szkoda że wychodzi na kwartał a nie co miesiąc - ale dobre i to - może kiedyś się to zmieni :)
[#8] Re: Amiga Future 61

@(V)(I)mothe(P), post #7

Tylko szkoda że wychodzi na kwartał

Tak jak i angielski oryginał.
[#9] Re: Amiga Future 61

@Grzegorz Kraszewski, post #6

174 sprzedane egzemplarze, hmmm... to dobry wynik?
[#10] Re: Amiga Future 61

@szumekjac, post #9

Możesz mi wyjaśnić co rozumiesz pod tymi słowami?Może inaczej:jaki wynik według Ciebie jest dobry?1000,2000,50000?To nie jest Komputerświat którego adresatem jest przysłowiowy Kowalski lecz pismo skierowane do bardzo wąskiej grupy odbiorców.Ciężko też nie zauważyć że jest to dopiero pierwszy numer,z każdym kolejnym może być lepiej.
[#11] Re: Amiga Future 61

@piter144, post #10

Nie wiem co to jest dobry wynik... Ja tylko pytam, 174 egzemplarze to chyba trochę mało... :(. Tak myślę. Może 500-1000 uznałbym za dobrą liczbę? Też, liczę na to, że kolejne numery będą się lepiej sprzedawały. OK
[#12] Re: Amiga Future 61

@szumekjac, post #11

Jak dla nas to jest bardzo zadowalający wynik. Weź pod uwagę, że kupowali to ludzie mający dostęp do neta, a wraz z tym do tych samych informacji. W większości to nie jest nic nowego. Kiedyś były teoretyczne obliczenia ilości użytkowników, nie było ich tak wielu.
[#13] Re: Amiga Future 61

@szumekjac, post #11

Ja tylko pytam, 174 egzemplarze to chyba trochę mało...

To zależy do czego tę liczbę odniesiemy. Jeżeli do wartości, którą codziennie pokazuje licznik wejść na PPA to jest to liczba rzeczywiście mała (ok. 5-7%). Jeżeli jednak przyjmiemy, że tak naprawdę osób związanych z Amigą, które się systematycznie udzielają, dają coś od siebie jest niewiele (coś około 300 osób), to jest to wynik bardzo dobry, wziąwszy pod uwagę, że TA-PL to jest tłumaczenie tego, co od dwóch, trzech miesięcy jest dostępne w wersji angielskiej. Jeżeli ktoś nabył wersję angielską, to nie musi czuć potrzeby, aby sobie sprawił wersję polską.

Może 500-1000 uznałbym za dobrą liczbę?

j.w. w odniesieniu do wskazań licznika, ale nie w odniesieniu do prawdziwej ilości osób, które taką gazetą są zainteresowane.

Też, liczę na to, że kolejne numery będą się lepiej sprzedawały.

Ja bym na to nie liczył, bo po prostu nie ma takiej liczby osób gazetą zainteresowanych.
[#14] Re: Amiga Future 61
Chłopaki z Polskiej wersji TA odwalają kawał dobrej roboty,choć myslałem że ze 300szt zeszło.Jak widac sie myliłem - niedobrze. :(
[#15] Re: Amiga Future 61

@waldiamiga, post #14

Ech, a możeby tak polską wersję "AmigaFuture"? Jestem pierwszy w kolejce do tłumaczenia tekstów z niemieckiego....
[#16] Re: Amiga Future 61

@OSH, post #15

I ostatni... Trochę to przykre, lecz bardzo prawdopodobne... Naprawdę ciężko znaleźć ludzi, którzy byliby w stanie to pociągnąć. Choć chciałbym się mylić...
[#17] Re: Amiga Future 61

@mailman, post #13

Jesli nie ma badania unikalnych IP lub chocby zarejestrowanych uzytkownikow to sam nabijam licznik 3-5 razy dziennie (oprocz soboty i niedzieli).
Tak wiec liczba 174 dla mnie jest srednia, 3000/5 = 600 a 174 to 29% czyli.. srednio.
[#18] Re: Amiga Future 61

@Skotos, post #17

Licznik działa po IP.
[#19] Re: Amiga Future 61

@Skotos, post #17

Takie liczniki to tylko u "konkurencji". ;) Chociaż ostatnio licznik na execu zaczął pokazywać liczby trochę bliższe rzeczywistości (IMHO). Cóż, wycięto większość część odstępców i niewygodnych person, to i odwiedziny gwałtownie spadły.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem