Komentowana treść: Perfect Paint 2.93-5
[#1] Re: Perfect Paint 2.93-5
Ale najważniejsze są poprawki, wprowadzone pod kątem AmigaOS 4. ;)
[#2] Re: Perfect Paint 2.93-5

@MinisterQ, post #1

Tak jak i w wielu innych projektach - simplemail, yam... Niestety
stagnacja w mosteamie robi swoje.
[#3] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Kaczus, post #2

Albo to może MOS jest taki bugfree, że pod jego kątem nic nie trzeba poprawiać? ;) Zresztą przecież MOS zawsze był bugfree. ;)
[#4] Re: Perfect Paint 2.93-5

@MinisterQ, post #3

tak jest do pewnego stopnia:).wiele programow vide opus4,opus5 chodza w wersji na m68k a na os 4 juz nie.
Ja po downgrade poseidona 3.x na 2.2 uzyskalem bardzo duza stabilnosc,teraz uptime po 8 h to nic specjalnego.
Oczywiscie sa doslowne "killerapps" ktore mosa zmasakruja ale to jest normalna rzecz.
Miniq ty miales pega jeszcze za czasow mosa 1.4 a te 7 setek w wersji robi roznice ;).
[#5] Re: Perfect Paint 2.93-5

@AmiChris, post #4

Na OS4 działają też programy, które na MOSie nie chcą. ;) Więc jest jeden do jednego. ;)
Jak jakimś cudem zanabędę jeszcze kiedyś pegaza, to się może przekonam czy to faktycznie jest taki "siedmiusetkrotny" ;) przyrost jakościowy. ;)
[#6] Re: Perfect Paint 2.93-5

@MinisterQ, post #5

Jest o wiele lepiej niz bylo:).Hmm,oprogramach ktore na os4 dzialaja a na mos nie to nie slyszalem ale sie tym nie interesowalem bo nikt z osob "powaznych" nie ma os4 aby
mozna bylo zrobic porownanie:).
Wiem jest tam gdzies lista programow dzialajacych na os4;)

PS.
Mam nadzieje ze zrobisz wielki "come back":D
[#7] Re: Perfect Paint 2.93-5
Nie bawiłem się za długo tą wersją Perfect Painta ale muszę przyznać, że nie udało mi się go powiesić albo w jakikolwiek sposób "pokwasić". We wcześniejszych wersjach nieprawidłowości w działaniu wyłaziły po 15 sekundach używania. :) To naprawdę spory postęp. Z tego może być kiedyś całkiem fajny program graficzny. Żeby tylko w końcu dorobiono mu tralsformowalne w dowolny sposób warstwy...
[#8] Re: Perfect Paint 2.93-5

@AmiChris, post #4

wiele programow vide opus4,opus5 chodza w wersji na m68k a na os 4 juz nie


Hehe.Ale się tym "konkurencyjny" portal zbulwersował :DDo tego stopnia że aż założyli specjalny dział na forum by dementować takie wypowiedzi
http://exec.forumer.pl/viewtopic.php?t=84&sid=579ff296426b54e959313a003173f607
[#9] Re: Perfect Paint 2.93-5

@piter144, post #8

Jak na stronie wypowiadaja sie moze 4 osoby, po informacje odwiedza ja moze 10 (reszta to aby sie posmiac albo boty wyszukiwarek) to nic dziwnego ze trzeba podejmowac specjalne dzialania
[#10] Re: Perfect Paint 2.93-5

@piter144, post #8

Ach coz mea culpa dla userow os4,opus4 juz dziala afaik kiedys nie dzialal.
Jak tam opus5 dla m68k,dziala juz??

@piter prosze,jak chlopcy stamtad odpisza mi,to wklej linka bo nie chce kalac ich czystosci i samotni swoja mosowa osoba:)
[#11] Re: Perfect Paint 2.93-5

@piter144, post #8

Dramatyczna próba wygenerowania ruchu na forum, niemniej od 3 lipca komentują tam trzy osoby, z czego dwie są administratorami.
[#12] Re: Perfect Paint 2.93-5

@piter144, post #8

Krok znany w komputerowym świecie, podobny kącik ma np. Microsoft (strona Get the Facts);) ok, racja
[#13] Re: Perfect Paint 2.93-5

@piter144, post #8

ROTFL, widać że nas czytają, i to pomimo tego, że mają taki fajny, jedynie słuszny, i w pełni samowystarczalny, rzetelny serwis. ;) I czyta nas np. taki czystorasowy Szaman, widowiskowo zrywający kontakty ze swoimi nieczystymi byłymi mosowymi kolegami. ;)
Doskonale zdają sobie sprawę z tego gdzie w polsce jest centrum amigowego życia, i na siłę chcą generować sztuczny ruch na swoim tzw. "forum". ;) A co tam. Niech się bawią. ;)
[#14] Re: Perfect Paint 2.93-5

@MinisterQ, post #13

Tak zwany przerost formy nad treścią. Stronę główną forum to się kilometrami przewija, a tam głównie same zera...
Zabawna sytuacja była z tym, jak Szaman sprowokował Alpina do założenia forum gdzieś indziej, a nie na darmowych serwisach. Alpine na komercyjnym serwerku zrobił klona tego forum, ładniejszy skin dał (czerwony, a nie różowy!), wgrał masę dodatków, powiedział im... i nawet podobno nie zaglądnęli. :)
No ale starczy tego trollowania, na #ppa sobie trollujcie.
P,ANMSP.
[#15] Re: Perfect Paint 2.93-5

@AmiChris, post #10

Ach coz mea culpa dla userow os4,opus4 juz dziala afaik kiedys nie dzialal.


Tutaj muszę Cię rozczarować, gdyż Opus4 cały czas działał. DOpus4.17pre21 powodował wyświetlanie komunikatu o strukturach niedopełnionych do długiego słowa, ale był to komunikat informujący, że z aplikacją jest coś nie tak, po kliknięciu na OK, działał dalej, pre19 był pozbawiony tych uciążliwości. Niemniej DOpus4 cały czas od początków chodził pod OS4... Więc cos to Twoje afaik ma sie trochę nijak do rzeczywistości

Komentarz nie ma być próba wywołania wojny.

Howgh!
[#16] Re: Perfect Paint 2.93-5

@MinisterQ, post #13


Doskonale zdają sobie sprawę z tego gdzie w polsce jest centrum amigowego życia ...


Czy to ma być forma reklamy PPA?

Ja czytuję od czasu do czasu różne, różniste portale i jednym
z nich jest PPA. Nawet pozwolę sobie tutaj od czasu do czasu
zakomencić. Choć nie robię tego zbyt często, bo zazwyczaj nie ma tutaj z czym polemizować.

Trudno polemizować z polityką promowania jedynie słusznego
rozwiązania quasiamigowego za brudne pieniądze, albo
równie trudno polemizować z postawą: niech wreszcie OS4
na klasyki się ukaże to go sobie spróbujemy gdzieś tam
pokątnie uruchomić na bezstickerowym sprzęcie.
[#17] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Piotr Zadora, post #16

Czy to ma być forma reklamy PPA?

Nie. Subiektywne określenie rzeczywistości, opierając się chociażby na takich suchych i technicznych danych, jak licznik odwiedzin strony, i ogólny ruch - zarówno na forum, jak i w komentarzach.

Trudno polemizować z polityką promowania jedynie słusznego
rozwiązania quasiamigowego za brudne pieniądze


To również jest Twój subiektywny pogląd, do którego oczywiście masz prawo, ale którego nie udało się żadnemu z Was (promotorów naklejek, lub jak wolisz stickerów) zarówno uzasadnić, jak i wykazać.
Poza tym od jedynie słusznych systemów jest inny portal, lub jak kto woli - magazyn.

równie trudno polemizować z postawą: niech wreszcie OS4
na klasyki się ukaże to go sobie spróbujemy gdzieś tam
pokątnie uruchomić na bezstickerowym sprzęcie.


A to bardzo interesujące co piszesz. Już nawet pomijam kwestię tego, kogo konkretnie możesz mieć na myśli - mniejsza o to, ale nazwanie klasyka sprzętem "bezstickerowym" zakrawa o jakąś paranoję. Czyżbyś i Ty stał na straży poglądu, że jedynie słusznymi amigami obecnie są te ze stajni Eyetechu?

Tak wnioskować można z Twojej wypowiedzi; żaden inny logicznie nasuwający wniosek nie przychodzi mi do głowy. Ale możliwe że z moją logiką jest coś nie tak, nie raz, niejeden amigafan wysyłał mnie przecież do specjalisty..
[#18] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Piotr Zadora, post #16

Trudno polemizować z polityką promowania jedynie słusznego
rozwiązania quasiamigowego za brudne pieniądze, albo
równie trudno polemizować z postawą: niech wreszcie OS4
na klasyki się ukaże to go sobie spróbujemy gdzieś tam
pokątnie uruchomić na bezstickerowym sprzęcie.


Słowo "polityka" sugeruje, że taka jest postawa portalu, co jest oczywiście nieprawdą, ale ty doskonale o tym wiesz, prawda? Po co w takim razie bawisz się w trolla? Dla poklasku? Nie sądzę, jesteś zbyt poważną osobą...
[#19] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Piotr Zadora, post #16

jedynie słusznego rozwiązania quasiamigowego za brudne pieniądze

Jak to dobrze i mocno brzmi, prawda? Z tego rodzaju polityką również trudno polemizować. Można jedynie przypomnieć bajkę o pewnej firmie, która weszła w posiadanie praw do pewnej marki sprzętu komputerowego. Firmie tej nie wiodło się najlepiej, nie płaciła swoim pracownikom, komornik zajął im biura. Dodatkowo pewien bezczelny były komandos ośmielił się wytoczyć im proces, a oni biedacy nie mieli przecież nawet na adwokata. W związku z tym poproszono pewnego pana, znanego ze swych, nieco na wyrost drukowanych wizytówek, o założenie firmy-krzaka. W zarządzie firmy-krzaka zasiedli panowie z tej pierwszej, skrzywdzonej przez życie firmy, po czym dokonali sprzedaży praw do marki samym sobie, a później zlikwidowali starą firmę. Nowa zaś firma zmieniła nazwę na nazwę starej firmy. Prawda jakie to czyste i etyczne postępowanie?

Rzucanie tekstami o "brudnych pieniądzach" i "quasiamigowych rozwiązaniach" znakomicie wpasowuje Cię, Piotrze w eXecowy klimacik. Niestety...
[#20] Re: Perfect Paint 2.93-5

@MinisterQ, post #5

Jak jakimś cudem zanabędę jeszcze kiedyś pegaza[..]
A jednak pogłoski o Twoim dołączeniu do 'wrednych mofiec' zdają się być prawdziwe :P ;)

@SirLEO

True, nawet nikt nie chciał tego zobaczyć... zapewne dlatego że 'trzymam' z mofcami na ppa.pl ;)
[#21] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Mandi^ATO, post #15

Ok zatem pomylilem sie,zmylilo mnie wypuszczenie wersji natywnej opusa 4,przyjalem poprostu teorie ze opus 5 nie dziala i musi byc przepisany,tak samo musi byc z opus 4,w sumie tyle na swoja obrone moge powiedziec:).

Mandi,nie uwazasz ze powinno sie odpowiedziec mi tutaj-tak jak ty to zrobiles, a nie cytowac pokatnie moje wypowiedzi na jakims tam forum?
[#22] Re: Perfect Paint 2.93-5

@alpine, post #20

True, nawet nikt nie chciał tego zobaczyć... zapewne dlatego że 'trzymam' z mofcami na ppa.pl ;)

Ja chetnie zobacze, interesuja mnie tego typu projekty. Masz jeszcze jakiego screena? :)
[#23] Re: Perfect Paint 2.93-5

@uran, post #22

Gdzieś będę mieć... poszukam :)

Aha na "specjalna" prośbę wklejam treść wiadomości jaką dostałem od Szamana w sprawie mojego zapytania o forum:

"mamy swoj serwer, wiec placic jeszcze za jeden - troche bez sensu, trzeba po peostu napisac od zera forum zintegrowana z glowna strona, bo takie zewnetrzen forum to w sumie juz mamy"

Co do "rzucania okiem" to forum pokazuje kto na nim przebywa (w tym gości) więc jestem prawie pewien że nikt na niego nie wszedł.
[#24] Re: Perfect Paint 2.93-5

@AmiChris, post #21

AmiChris: rzeczywiście wersja natywna mogła Cię zmylić, ale powstała ona z zupełnie innego powodu, gdyż DOpus4 jakiś czas temu umarł, Jacek nie poprawił nawet zgłaszanych błędów, nie mówiąc już o jakiejkolwiek szansie na rozwój. Obecnie powstała natywna wersja pod OS4, źródła zostały udostępnione na sf.net (można pobrać kilentem SVN) i jeśli ktoś chce może przygotować równiez natywną wersję na MOS-a (nie boję się tego słowa). Dodatkowo, jako, że większość ysterek już została po portowaniu wyłapana, to teraz mają być dodawane nowe rzeczy. Zobaczymy co z DOpusa wyjdzie

Ja po prostu postępuję tak, jak uważam to za słuszne i odpowiadam jedynie za siebie. Pozdrawiam.
[#25] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Mandi^ATO, post #24

natywna wersja mosowa na podstawie tych zrodel jest dostepna od jakiegos czasu.
[#26] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Mandi^ATO, post #24

Milo ze przyjales moje tlumaczenie :D.
Port na mosa jest juz oczywiscie,powstal po kilka dniach po porcie na os4 .
Ogolnie nikt sie nie przejmuje dopus4 ktory na mosie dziala w trybie m68k bo jest to program leciwy etc.. nie wart rozwijania bo -kuriozalnie-jest opus magellan,dodajmy do tego preznie rozwijanego ambienta,scalosa,Maagowego "Nemezis" i mamy duzo desktopow/filemanagerow na mosa :).

Opus 4 niech sie rozwija moze przerosnie magellana;).

W kwestii postepowania to wiadamo kazdy robi po swojemu ale smieszy mnie takie udowanie z wycinaniem tekstu i komentowaniem ale ok,bede slawny

3maj sie :)
[#27] Re: Perfect Paint 2.93-5

@MinisterQ, post #17


To również jest Twój subiektywny pogląd, do którego oczywiście masz prawo, ale którego nie udało się żadnemu z Was (promotorów naklejek, lub jak wolisz stickerów) zarówno uzasadnić, jak i wykazać.
Poza tym od jedynie słusznych systemów jest inny portal, lub jak kto woli - magazyn.

Poglądów się nie uzasadnia, poglądy się ma. I ja mam do tego prawo aby je mieć. A co do wykazywania poglądów to cały czas je wykazuję i nawet niespecjalnie zmieniam w czasie. Zdaje się że użyłeś niewłaściwych pojęć.

A to bardzo interesujące co piszesz. Już nawet pomijam kwestię tego, kogo konkretnie możesz mieć na myśli

Owszem to jest interesujące, szczególnie że usłyszałem to osobiście od jednego z użytkowników MOS'a, ale rzeczywiście mniejsza o to od kogo. I w tym momencie odpiszę mailmanowi. To nie jest trollizm, to są fakty z jakimi się osobiście zapoznałem w rozmowie. Przez moment trudno mi było w to uwierzyć, ale jednak.

ale nazwanie klasyka sprzętem "bezstickerowym"

Nie udawaj, doskonale wiesz co mam na myśli mówiąc o sprzęcie bezstickerowym, gdzie owa bezstickerowość zdaje się być cechą szczególnie pożądaną. Dokładnie to samo miał na myśli mój rozmówca choć nie użył słowa "bezsticker'owy". To jest akurat moja licencia poetica, do której mam również prawo.
[#28] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Piotr Zadora, post #27

Poglądów się nie uzasadnia, poglądy się ma.
[...]
Zdaje się że użyłeś niewłaściwych pojęć.


Ależ oczywiście że się mylisz. Każdy, kto nie chce uchodzić za nieszkodliwego mitomana, bądź mąciwodę uzasadnia swoje poglądy w dyskusji, w sytuacji idealnej - najlepiej używając argumentów merytorycznych. Brak z Twojej strony tak elementarnej wiedzy na temat prowadzenia dyskusji, nawet w takich miejscach jak portal internetowy, stawia pod znakiem zapytania jej sens.
Odnośnie wykazywania poglądów - mój błąd. Mogłem nie uciekać się do skrótów myślowych. Chodziło mi o wykazywanie zgodności poglądów z rzeczywistością.

Nie udawaj, doskonale wiesz co mam na myśli mówiąc o sprzęcie bezstickerowym,

Czytając Twoją wypowiedź można było się tego ewentualnie domyśleć; nie opierając się jednak na domysłach z Twojej wypowiedzi można było wywnioskować coś zupełnie innego.

gdzie owa bezstickerowość zdaje się być cechą szczególnie pożądaną.

Mity, mity... Ciągle mity, opieranie się na nich, omijanie łukiem meritum, i faktycznych powodów DLACZEGO ludzie reagują na pewne rzeczy tak, a nie inaczej, do tego zacietrzewienie i... dwulicowość.

Piotrze, dlaczego Ty tak ze mną nigdy nie rozmawiałeś twarzą w twarz? Dlaczego zawsze na spotkaniach GGUA, czy amimajówce można było z Tobą porozmawiać na zupełnie innym poziomie, rzekłbym - normalniej? Jakkolwiek możesz potraktować to pytanie jako retoryczne, bo zadawałem je już kilka razy, i nigdy nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Jak to jest, że spotykając się z Wami (GGUA) można było dojść ZAWSZE do porozumienia przy normalnej atmosferze, rozmawiając na różne tematy, by potem na jakimś portalu zderzyć się z zupełnie inną osobą, podpisującą się przez czysty przypadek zapewne tym samym nazwiskiem?
[#29] Re: Perfect Paint 2.93-5
a wracajac do tematu ;) wciąż w perfect paincie jest błąd z zapisywaniem 1-8 bitowych obrazkow pod morphosem. Zauważyłem, że to przez datatypy. Ze starymi z klasyka działaja, ale wtedy w całym morphosie przestaje działać kanał alfa. Błąd zgłaszalem kilka miesięcy temu i nic... :/
[#30] Re: Perfect Paint 2.93-5

@Piotr Zadora, post #27

ale rzeczywiście mniejsza o to od kogo. I w tym momencie odpiszę mailmanowi. To nie jest trollizm, to są fakty z jakimi się osobiście zapoznałem w rozmowie. Przez moment trudno mi było w to uwierzyć, ale jednak.

W rozmowie z kim? Być może z kimś z redakcji, ale na pewno nie mówiącą w imieniu portalu, którego polityką jest wspieranie wszystkiego, czyli AmigaOS, MorphOS-a, AROS-a, czy nawet WinUAE/Amithlona (o czym zresztą była ankieta i zdecydowali głównie czytelnicy). Każdy z nas ma swoje zdanie i to jest oczywiste i tego nikt nie neguje. Każdy bardziej sympatyzuje z tym lub z tamtym, lecz nikt nie stara się wpłynąć na to, aby portal był bardziej zorientowany w którąś stronę. Jest więcej informacji o AmigaOS 4.0, to się one pojawiają; jest więcej o MorphOS-ie - to się pojawiają; ktoś podsyła artykuł o Pegasosie - zamieszczamy. Gdy ktoś zechciał podesłać artykuł poświęcony OS4, też byśmy zamieścili, a co więcej, przyjęlibyśmy go z ogromną radością, bo takich artykułów na portalu brakuje. Tak, brakuje. Nie jest to tajemnicą, ale nie jest to bynajmniej spowodowane tym, że portal sympatyzuje z drugą stroną (doskonale wiesz dlaczego tak jest). Z drugiej jednak strony jest to rekompensowane tłumaczeniem Total Amiga, które czynimy wraz z grupą świetnych tłumaczy (zarówno sympatyzujązych bardzo z AmigaOS 4.0 jak i MorphOS-em), a która jest gazetą zorientowaną na AmigaOS 4.0. W całym tym przedsięwzięciu ogromny wkład ma osoba (w sumie bez której nie byłoby to możliwe), która posiada Pegasosa i naprawdę nie przeszkadza to jej to w żadnym razie. To wszystko chyba w jakimś tam stopniu świadczy, że "polityka promowania jedynie słusznego rozwiązania quasiamigowego za brudne pieniądze" przez nasz portal jest czymś co jest absolutną nieprawdą. Tylko, że ja chyba nie powinienem tego Tobie pisać, bo jak napisałem wcześniej, Ty to doskonale wiesz, a przynajmniej powinieneś zdawać sobie z tego sprawę. Jeżeli jednak nie, to jest mi bardzo przykro z tego powodu, że wszystko się tak upraszcza, a komentujących na portalu tudzież rozmawiających prywatnie traktuje jako element polityki całego portalu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem