Komentowana treść: Gry, których nie było - portal
[#1] Re: Gry, których nie było - portal
Hmm, na tym samym serwerze jest też HOL, w którym jest znacznie więcej gier ("których nie było") na liście, no ale jak autor chce to niech się bawi ;)
[#2] Re: Gry, których nie było - portal

@grxmrx, post #1

HOL to tylko baza danych. GTW to całkiem coś innego. To poszukiwania gier, które nie pojawiły się, nieukończono (ale są namacalne w postaci np. dem a nie jakiś screenshotów), a są kiszone na dyskach twardych różnych ludzi pośrednio lub bezpośrednio związanych z ich rozwojem. Czasami sami autorzy się odzywają. W ten sposób GTW do swoich sukcesów zalicza "wydanie" gier SnowBros oraz Indigo (ta ostatnia została "dokończona" przez ludzi od WHDLoad). Wiele jest takich gier (tajemniczy Putty Squad dla przykładu, który za jakiś czas pewnie się też pojawi). Na EAB kilka dni dał znać jeden z autorów tej gry :D
[#3] Re: Gry, których nie było - portal
Poprosze Settlersa 2, albo chociaż źródła, może ktoś przeportuje :)
[#4] Re: Gry, których nie było - portal
Strona z Ami gierami "that werent" była już wcześniej - pare miesięcy temu ją przeglądałem.
[#5] Re: Gry, których nie było - portal

@Malin, post #3

tia. juz widze te mase amigowych programistow pchajacych sie do zrodel i bioracych udzial w teleturnieju "kto pierwszy sportuje"
[#6] Re: Gry, których nie było - portal

@stefkos, post #5

jak mozesz watpic w amigowych programistow, a sio ;)
[#7] Re: Gry, których nie było - portal

@TJindy, post #4

Tjindy, informacja chyba nie jest o tym, prawda?
[#8] Re: Gry, których nie było - portal

@stefkos, post #5

hmmm, settlers2, jakbym mial źródła to na pewno bym spróbował je sportować
Tyle, że BlueByte wypuścilo ostatni reedycje dwójki więc na źródełka nie ma co liczyć :(
[#9] Re: Gry, których nie było - portal

@rzookol, post #8

Źródeł fajnych gier i programów nie brakuje.... Przeportuj na MOS/AOS np. Firefoxa..., a może OpenOffice?! Powodzenia! ;)
[#10] Re: Gry, których nie było - portal

@szumekjac, post #9

ale mi chodzilo konkretnie o settlersy2 :)
[#11] Re: Gry, których nie było - portal

@rzookol, post #10

Tak, tak, oczywiście... :D OK
[#12] Re: Gry, których nie było - portal

@szumekjac, post #11

hmm, jakby byly źródła i szaleni linuxowcy przerobili je na SDL to portowanie bylo by trywialne (przyjmując, że port w SDL byłby oparty również na wersji macowej czyli odpadalaby praca nad endianami i kwiatki tyupu assembler x86 do przerobienia na C)
[#13] Re: Gry, których nie było - portal

@rzookol, post #12

mozilla albo open office na SDL... to by była prawdziwa poezja...
[#14] Re: Gry, których nie było - portal

@MinisterQ, post #13

chodziło mi o settlersy2... :P
[#15] Re: Gry, których nie było - portal

@rzookol, post #8

Reedycje? Przeciez to chyba było sprzedawane w extra klasyce jakies... 4 lata temu? :)
[#16] Re: Gry, których nie było - portal

@Malin, post #15

http://diesiedler2.de.ubi.com/game_galerie.php
[#17] Re: Gry, których nie było - portal

@rzookol, post #12

> jakby byly źródła i szaleni linuxowcy przerobili je na SDL

Czemu amigowcy sobie nie przerobią sami, tylko liczą na linuksowców?

Pozdrawiam
[#18] Re: Gry, których nie było - portal

@pjk, post #17

Amigowców jest o wiele mniej, a ich systemy nie mają jeszcze wielu bardziej potrzebnych programów niż gry.
[#19] Re: Gry, których nie było - portal

@TJindy, post #4

Pamiętasz "Klon"? Źródła i część materiałów mam nadal. Żal mi to wyrzucać... :(

(Klon to tytuł przygodówki pisanej w złotych czasach Amigi w AMOSie. Niedoszła gra w zasadzie jest tuż po wstępnej fazie projektowej który w głowie ma TJIndy i w baaardzo wczesnej fazie
przechodzenia ze słów do czynów ;) )
[#20] Re: Gry, których nie było - portal

@Prince, post #19

"Klon"? Czy to aby nie aluzja do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju?
[#21] Re: Gry, których nie było - portal

@koodlaty, post #20

"Klon"? Czy to aby nie aluzja do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju?

Rety, też to masz? Ja myśłałem, że to ze mną jest coś nie tak i dwoi mi się w oczach. ;) Aż przestałem oglądać TV, bo myślałem, że mi zaszkodziło i widzę podwójnie.
[#22] Re: Gry, których nie było - portal

@koodlaty, post #20

:)
Nieee... nie sądziłem że to gra z przyszłością ;)

W życiu bym na to nie wpadł, może tymczasowo będzie lepiej zmienić nazwę np: na "Zdublowany" ?
[#23] Re: Gry, których nie było - portal

@Prince, post #22

Też może być niebezpiecznie. Teraz strach się odzywać, bo niektórzy zupełnie nie mają poczucia humoru. :)
[#24] Re: Gry, których nie było - portal

@mailman, post #7

Uzupełniam twego posta mailman
"Obejmuje także Amigę i już działającą stronę" - na którą można było już sporo wcześniej wejść.

Czepiasz siem. Ale ja pierwszy się czepłem.
Niech ci będzie 1:1
[#25] Re: Gry, których nie było - portal

@TJindy, post #24

"już działającą" to znaczy, że "już działającą". Wystarczy przejrzeć newsy na PPA. Co najmniej dwa razy było o tym informowane, więc nadal nie rozumiem :D
[#26] Re: Gry, których nie było - portal

@mailman, post #25

aaaaaaaaaaaaaaaa.... widzisz. Tak to jest z używaniem polszczyzny.
W normalnym toku czytania zrozumiałem że "już działającą" znaczy tyle co "właśnie uruchomioną" - czyli odległość w czasie niewielka.
Inaczej by zabrzmiało - "Obejmuje także Amigę i zawiera działającą od dłuższego czasu stronę, która ma na swoim koncie.. bla bla bla".
Opacznie zrozumiałem - przepraszam za zaśmiecanie "wontku".
:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem