Komentowana treść: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup
[#1] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup
Ze strony doliknowanej w newsie:

but you will very shortly be able to order a reconditioned AmigaOne

Na ile znam angielski to te A1 będą używane, możliwe że nawet po naprawach. Tak rozumiem słowo "reconditioned".
[#2] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Tak, zapomniałem o tym. Dwa razy pisałem tę informację, bo mi się komp powiesił
[#3] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup
Hmmm..., a cena? Znowu kosmos?!
[#4] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup
W końcu jakiś sprzęt szkoda że to po naprawie (jestem ciekaw co za usterki tam naprawiali) bo gdyby nie to to byłbym zainteresowany.

Ciekawe ile sobie policzą za takie A1 po 'naprawie' ...
[#5] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Grzegorz Kraszewski, post #1

reconditioned - odrestaurowany, odnowiony.
Czyli jeżeli którąś mA1 odwiedził np. piorun, to oni tą płyte zrobią "reconditioned" i sprzedadzą...hmm...nowe nie są zbyt stabilne i padają jak muchy (co widać na AW.net, gdzie co chwile ktoś pisze, że mu coś padło) a co dopiero takie "reconditioned" , no i ta cena, pewnie tyle co 2x Peg II (znowu wtrąciłem tutaj chorą peg filozofie ;)) . :)
[#6] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Olo, post #5

jak mozesz uzywac slowa na "p" w komentarzach pod newsem o Amidze? tu zagladaja tylko ludzie zainteresowani Amiga a nie jakimis innymi rozwiazaniami majacymi niewiele wspolnego. sio trolu jeden wredny
[#7] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Olo, post #5

Wszystko tak naprawdę zależy od ceny. Jeżeli będzie przystępna, to w sumie nie jest to źle, jeżeli jakaś garstka osób, które marzą o A1 dostanie sprzęt.
[#8] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@quaint, post #6

bo wiesz ja jestem mofce! ;)

nie karmić trolla!
[#9] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup
Coś mi się wydaje - hmm może się mylę - że cena nawet jesli będzie wyższa niż nowego Pega2 to chetni sie i tak znajdą, więc Ci co naprawdę chcą go kupić kupią a reszta... cóż znowu będą mówić, że nie zdążyli (jasne, jakby wogóle się starali) i nie mogą dostać sprzętu ( bo wtedy go może juz nie być), tylko tym razem będzie widać kogo powstrzymuje coś innego (wyłączam powód czysto polsko środowiskowy czyli cene, bo rzeczywiście nie każdy musi mieć nawet na Pega2) a kogo tak naprawdę brak sprzętu.
[#10] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Hugen, post #9

czy ty tez jestes kolejnym chetnym bez pieniedzy?
nie wiem czy wiesz ale kupienie sobie takiego sprzetu za taka kase do przesuwania ikonek....no to jest hobby, ale cena mimo wszystko jest zaporowa.
[#11] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@stefkos, post #10

Bo istnieje ten cholerny pegaz, który nęci niską ceną. ;) Cóż za pech. gdyby go nie było, to by było łatwiej. ;) Ale niestety - jest, i trzeba żyć z tą jakże niekomfortową sytuacją... ;)
[#12] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@MinisterQ, post #11

Musisz brac jakies tabletki aby sie z tym pogodzic? ;)
[#13] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@marcik, post #12

Temu chłopaku należy zablokować możliwosć używania jabbera... to znaczy AmiGG ;)
[#14] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@marcik, post #12

Młodzieży, zapraszamy do rozwijania zwiniętego KHTML ;)
[#15] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@MinisterQ, post #14

Staruszkowie, zapraszamy po codzienne porcje prozacu ;)
[#16] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@stefkos, post #10

nie ja mam inną wymówkę: czekam na oficjalne wyjście AOS4 :D When it\ AmigaOS 4.0
[#17] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Reconditioned - znaczy odnowione i w kontekście zdania może wiele znaczyć.
[#18] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup
Reconditioned - nie za ciekawie to wygląda, ale w naszej sytuacji należy chyba cieszyć się z każdego sprzętu.
[#19] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Ziolo, post #18

ale w naszej sytuacji należy chyba cieszyć się z każdego sprzętu.

To znaczy?Mam za niewiadomego pochodzenia płyte główną wywalić kasy tyle za co pewnie bym kupił nowego Pega czy dwa pecety i się cieszyć z tego?Ciekawe ile będzie gwarancji na nią?
[#20] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@piter144, post #19

Ok. Też uważam że lepiej jest zainwestować w Pega, ale jest też sporo wiary która woli AONE i na pewno ich to ucieszy
[#21] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup
Wspomniane plyty to resztki magazynowe eyetechu, niektory plyty byly egzemplarzami testowymi, inne prototypami, jeszcze inne byly odeslane do naprawy lub wymiany czegos. Ich stan bardzo sie rozni, generalnie zadna nie ma w sobie procesora (z wyjatkiem wersji SE, ktore tez sa dostepne ale widac francuska firma nie byla zainteresowana).
[#22] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Ziolo, post #18

w naszej sytuacji należy chyba cieszyć się z każdego sprzętu

To nie jest nasza sytuacja, to jest ich sytuacja .
[#23] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Grzegorz Kraszewski, post #22

Hmm sprzet z demobilu,pasuje jak ulal do tych plyt:D.

Sie dziwie ze chlopcy z e*xeca newsa nie dali..
chociaz po zastanowieniu sie im nie dziwie bo niezly obciach
przeczytac w niusie ze:
"Sa plyty ma1 i a1 ale ze szrotow,troszke nadpalone etc..
ale juz zdrutowane i smigaja... ;)".

Only Amiga makes it possible

Ostatnia edycja: 20.07.06 13:16:48
[#24] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@AmiChris, post #23

Zapewne owiną to w bawełne i będzie cacy. ;)
[#25] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup
znowu wtrąciłem tutaj chorą peg filozofie

do przesuwania ikonek

Komentarze napisane ewidentnie w celu wywołania kolejnej wojny. Kilku portalowych krzykaczy przez tego typu teksty jest winnych podziałowi amigowego środowiska i brednioserialom.
Jeżeli Grx chce zapobiegać brednioserialom na PPA to - jak sam proponował - tego typu komentarze powinny być oznaczane jako podburzający do waśni offtopic i nie wyświetlane u osób, które sobie tego nie życzą.
[#26] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@amigowiec0, post #25

Podzialowi winni sa ludzie duzo wyzej, wszelkie "wojny" slowno muzyczne tutaj sa jedynie efektem tych decyzji.
[#27] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@amigowiec0, post #25

To ja proponuje odwiedzić strone "prawdziwych" amigowców gdzie takich strasznych rzeczy się nie pisze, nikt tam nie napisze że Pegaz to klon, że podróba, że nie amiga itd.

Zresztą, po to jest możliwość komentowania, abym mógł napisać to co myśle o danym "njusie" , a ty masz prawo też napisać jak się z nim nie zgadzasz. Tutaj banów nikt nie daje jak ktoś pisze komentarze neizgodne z przenajświętszą ideologią, co zdarza się na niektórych blogach

A wogóle to nie karmić trolla! bo ja i tak jestem mofce!
[#28] Re: AmigaOne i MicroA1-C - szansa na zakup

@Olo, post #27

Bo to jest tak ze przyjdzie osoba i pisze jacy ludzie sa wstretni tutaj,szczegolnie mosofce.
Na wiadomym portalu takich rzeczy nie ma bo tam rasizm panuje i
straszenie banem. Hipokryci...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem