Komentowana treść: Dyskietką w Pegasosa
[#1] Re: Dyskietką w Pegasosa
Rety, On to naprawdę zrobił. :) Nie sądziłem, że to zrobi. Myślałem, że tylko tak gada... Naprawdę uruchomił stację dysków w Pegasosie. :) To się naprawdę trzeba nudzić... Ciekawe czy napisze sterownik do magnetofonu kasetowego. Ja mam jeszcze na strychu magnetofon CA-12 z Atari 65XE i sporo kaset. Wykorzystałoby się...
[#2] Re: Dyskietką w Pegasosa

@MDW, post #1

Kasety nie. Ale podobno karty perforowane sa w planach ;)
[#3] Re: Dyskietką w Pegasosa

@MDW, post #1

A może by tak ściepa na pendrive dla pana Fedina?
[#4] Re: Dyskietką w Pegasosa

@MDW, post #1

Pavel w wywiadze wspominał dlaczego to zrobił.
[#5] Re: Dyskietką w Pegasosa
Pewnie w końcu odkopię jakąś starą stację i wypróbuję to... z ciekawości.
Ale po co on to zrobił? Zrobiłby jakiś programik wyłączający Pegaza z poziomu Ambienta, zamiast tracić swój cenny czas na podpinanie zabytków do komputera.
[#6] Re: Dyskietką w Pegasosa

@wali7, post #5

Tego już próbował, ale okazało się, że to wcale nie takie łatwe.
[#7] Re: Dyskietką w Pegasosa

@Kamul, post #6

Skoro zdolni programiści uruchomili dzwięk w A1, to sądzę że i sonic poradziłby sobie z wyłączaniem Pegaza ;)
[#8] Re: Dyskietką w Pegasosa

@wali7, post #5

no jak to czemu.
wiadomo MOS musi byc bardziej RULEZ przed innym rulezujacymi systemami:)
[#9] Re: Dyskietką w Pegasosa
Niesamowite, chyba sobie odkopie stacje dysków i podepne do pegaza, zobacze jak ten zabytek działa :D
[#10] Re: Dyskietką w Pegasosa

@MDW, post #1

Sterowanie stacją dyskietek to zrobił już dość dawno (tak z rok temu), tylko był jakiś błąd, który nie pozwalał używać tego jako normalnego device'a. Stacja w całości działa niestety w trybie PIO (a nie poprzez przerwania) w związku z czym chodzi trochę wolno (nie wszystkie operacje da się normalnie wykonać i trzeba używać różnych sztuczek do ich ominięcia (np. czekanie na spozycjonowanie głowicy jest zrealizowane poprzez odczekanie stałego - trochę dłuższego czasu).
[#11] Re: Dyskietką w Pegasosa
do dyskietek to ja mam LS-120 i jest podpinany jak trzeba (no i jest 2, 3 raza szybszy)
[#12] Re: Dyskietką w Pegasosa
mi się marzy przelotka na port równoległy z wyjściem na 2 joystiki standardowe cyfrowe + obsługujące to lowlevel.library
[#13] Re: Dyskietką w Pegasosa
normalnie WoW, pod koniec roku na Rynek wchodzi technologia BR w konsolach PS3 a tu uruchomili dyskietki, naprawde wielki podziw :)

tylko po co to komu ?
[#14] Re: Dyskietką w Pegasosa

@krismiszcz, post #13

Ja dla przykładu z dyskietek korzystam do dzisiaj. Sieć mam podpiętą pod peceta i wszystko co się dzieje wokół Amigi, czy też PPA przenoszę na CD na Amigę i tam sobie to wszystko przygotowuję. Mniejszych rzeczy nie opłaca mi się jednak wypalać i przenoszę na dyskietkach. Nie opłaca mi się kupować routera, bo czas spędzany przy Amidze nie zrekompensuje jego zakupu.
[#15] Re: Dyskietką w Pegasosa

@mailman, post #14

A Pendrive?
[#16] Re: Dyskietką w Pegasosa

@wali7, post #15

A do czego włoży ten pendrive skoro prawdopodobnie mailman nie ma w Amidze portu USB?
[#17] Re: Dyskietką w Pegasosa

@krismiszcz, post #13

Po to, by udowodnić że się da... Po to, że autor stwierdzi że to zrobi, dla zadowolenia autora, dla chociaż jednej osoby której sie to przyda...
[#18] Re: Dyskietką w Pegasosa

@MinisterQ, post #17

dla chociaż jednej osoby której sie to przyda...

jabber?

A wracająć do tematu to ja nadal używam dyskietek bo do przenoszenia małych danych sa idealne.

Ost. zawitał u mnie czytnik kart 7-in-1 i chyba wczesniej niż myślałem stacja dyskietek odejdzie w zapomnienie.
[#19] Re: Dyskietką w Pegasosa

@mailman, post #14

Juz widze te komentarze w niektorych miejscach na temat nieamigowosci tego miejsca...

S,CNR ;)
[#20] Re: Dyskietką w Pegasosa

@grxmrx, post #16

ale zaraz, zaraz...
dyskutujemy tu o sensowności pisania sterownika dla FDD pod Pegaza, skoro mailman używa Amigi bez USB, to jego przypadek jest wyłączony z tej dyskusji. Gdybym miał zamiast USB dyskietki, to też bym z nich korzystał, ale mając alternatywę, wybieram USB.
Tak ogólnie, aby nie podpaść pod modne od kilku dni narzekactwo (może przez upały), bardzo mi się podoba aktywność i podziwiam umiejętności Pavla Fedina, ja tylko cicho ;) pytam, czy nie byłoby lepiej, gdyby napisał coś bardziej dla Pegazowców użytecznego...
[#21] Re: Dyskietką w Pegasosa

@mailman, post #14

aa kilka lat temu odkryli CDRW
Tylko sporo zalerzy od tego jaki masz napęd cd w Amidze.
[#22] Re: Dyskietką w Pegasosa

@krismiszcz, post #21

Przenosząc plik wielkości 500 kB będę RW zapuszczał? To tak jakbym kombajnem chciał skosić jeden kłos Zbyt długo to trwa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem