Komentowana treść: Perfect Paint 2.93-6
[#1] Re: Perfect Paint 2.93-6
Rzeczywiście wczytuje AnimGIFy. Fajnie. :) Jak na moje oko robi to trochę za długo (na G4 1GHz) ale ważne, że robi. Niestety przy wczytaniu nie bierze pod uwagę czasów poszczególnych klatek, które w AnimGIFie mogą być róże. Co ciekawe po wczytaniu AnimGIFa dla każdej klatki można ustawić osobny czas i coś takiego potem zapisać do AnimGIFa. Nie wiem dlaczego przy wczytywaniu nie jest to brane pod uwagę.

Podczas edycji AnimGIFa można używać prostego panelu, którego wcześniej nie widziałem (byłem chyba ślepy). Trochę się na nim przyciski walą ale da się żyć. :)

Zrobiłem mały test. Wczytałem taką moją starą animację reklamującą komórkową grę, zrobiłem fade in i fade out. Zrobiło i fajnie wyglądało. :) Zapisałem to jako AnimGIF. Zapisało się. Jednak kolory były zupełnie pokopane jak wrzuciłem to na okno IBrowse. Podczas zapisywania dałem 256 kolorów.
Zauważyłem, że jest możliwość zapisania animacji w formacie QuickTime/Move. Zrobiłem to. Zapisało się. Animacja taka wyglądała dobrze jak ją potem odtwarzałem MPlayerem. Oczywiście strata jakości była ale to oczywiste ze względu na format. :)

Ogólnie przyznać muszę, że z PerfectPainta robi się naprawdę fajny, użyteczny program. Żeby tak jeszcze miał warstwy, transformacje warstw i milion innych rzeczy... :)

Trzymam kciuki za dalszy rozwój i mam nadzieję, że autorowi się nie odechce jak kiedyś. Fajnie, że wrócił do robienia PfPainta. Myślę, że warto, bo jednak jest to sensowny programik. Dawniej był średnio stabilny ale teraz jest duuużo lepiej. Naprawdę dużo. Przynajmniej pod MorphOS.
[#2] Re: Perfect Paint 2.93-6

@MDW, post #1

Hmmm, a mnie się wydaje że ten program się nie rozwija (bo raczej autor programu nadal go nie rozwija) tylko to co możemy obserwować (te nowe łatki) jest tylko dostosowywaniem programu by działał na nowych systemach, po kolei odblokowywane są kolejne funkcje które sprawiają problemy...
[#3] Re: Perfect Paint 2.93-6

@grxmrx, post #2

Słuszna uwaga - to tylko sprawia to wrażenie rozwoju. Ale na mnie to działa. :D
Dawniej nie dało się Perfect Painta odpalić na Pegasosie, potem się niby odpalał ale zwis był po ruszeniu którejkolwiek opcji. Później było lepiej ale niektóre funkcje ciągle się krzaczyły. Teraz jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że można na nim coś robić. :)
[#4] Re: Perfect Paint 2.93-6
a na execu mają w tym newsie literówke :)
[#5] Re: Perfect Paint 2.93-6

@rzookol, post #4

Dobrze, że doniosłeś - będzie ubaw po pachy... LOL
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem