Komentowana treść: Arkusz kalkulacyjny dla każdego?
[#1] Re: Arkusz kalkulacyjny dla każdego?
Warto też dodać, że autorzy szukają wsparcia ze strony użytkowników, którzy mogliby pomóc we wskazaniu błędów, a także tłumaczeniu programu i dokumentacji na inne języki. Trzy najbardziej zaangażowane osoby mają otrzymać darmową wersję programu, gdy ten się pojawi. Wkrótce ma być dostępna lista dyskusyjna, a zgłoszone błędy oraz ich aktualny status można śledzić na bug trackerze.

działająca również pod MorphOS-em.

A tak szumnie zapowiadano wersje natywne...
[#2] Re: Arkusz kalkulacyjny dla każdego?

@mailman, post #1

Ja już zgłosiłem buga, są drobne problemy z GUI pod MOS-em. Może dostanę jedną z tych trzech zarejestrowanych kopii? :) A co do natywnych wersji - z pewnością nie jest to program, który może zachwycić użytkownika MOS-a estetyką. Niemniej robi co do niego należy i jest szybki, przynajmniej na tyle na ile mogłem to w prostych testach sprawdzić.
[#3] Re: Arkusz kalkulacyjny dla każdego?
buuu, szkoda że nie ma wersji w mui
[#4] Re: Arkusz kalkulacyjny dla każdego?
A niech mnie... To naprawdę działa. Program jest całkiem funkcjonalny. Powiedziałbym, że nawet bardziej niż TurboCalc. :) Są wszystkie podstawowe funkcje i działają. Podoba mi się. Mogę przeżyć nawet ten GUI - nie jest taki tragiczny jak na niemieci program. :) Mam nadzieję, że takie drobiazgi jak głupiejące menu kontekstowe pod MOSem zostaną niedługo poprawione. Całość jest naprawde zachęcająca. Wszystkie podstawowe elementy działają i prawie wszystko jest konfigurowalne (z menu włącznie). Gostek zrobił kawał dobrej roboty. Oby tylko wystarczyło mu zapału do kontynuowania prac...
[#5] Re: Arkusz kalkulacyjny dla każdego?
Wykresy robi się łatwiej niż w Excelu, ale operacje kopiuj - wklej to trzeba w tym programie dopracować. Próbowałem skopiować jedną komórkę do wielu - nie działa, kopiuje tylko do pierwszej komórki z zaznaczenia.
[#6] Re: Arkusz kalkulacyjny dla każdego?
Nareszcie cos sie ruszylo w tym temacie :) Turbocalc jest ok, ale kupic go nie sposob. Uruchomilem Ignition pod AmigaOS 3.1 Ruszyl bez problemow.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem