Komentowana treść: Elbox i Freescale w jednym stali domu
[#1] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu
bedzie skromny komentarz - uwaga! - OJ!
[#2] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu
wow :) wszystko fajno...ale czy to wogle trafi do sprzedaży ?
Pewnie będą robić to ręcznie, bo nie ma sensu inwestować w linie dla 10 sztuk
[#3] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu
A mnie boli to, iz Elbox zupełnie olewa kraj w którym sić znajduje i obecnych tu jeszcze amigowców...
I bynajmniej nie chodzi tu o brak polskojćzycznej strony www....
[#4] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@MaaG^dA, post #3

brak poslkiej strony Elboxu???

a www.elbox.com.pl w jakim jest jćzyku???



Benedykt
[#5] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu
Podziwiam Elbox za wytrwałość
Przy tych naszych polskich zarobkach, mogą liczyć tylko na "Zachód" ;)
[#6] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@ethan72, post #5

Za wytrwałość?
A co Oni pokazali z tych swoich tzw. "highendowych" rozwiązań sprzętowych? gdzie jest ten reklamowany już dobrych parę lat Shark? Gdzie Dragon?
Wytrwali to może oni są, ale w wodzeniu amigowców za nos.
[#7] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@MinisterQ, post #6

Wytrwali to może oni są, ale w wodzeniu amigowców za nos.

Dość popularne zagranie w amigowym świecie ;)
[#8] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu
Sprawa dos podejrzana, poniewaz z godnie z zasada "zobaczymy i uwierzymy", nie moge znalezc obrazkow. Chocby wygenerowanych przez jakis program :P
Pozatym cena bedzie pewnie zabojcza, nawet w prownaniu z uzywana majkroejłan ;)
[#9] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@MinisterQ, post #6

A choćby i w końcu pokazali to kogo to będzie obchodziło? Takie "highendy" to sobie mogę pokazywać na zlotach maniaków C64. :) U normalnego (o ile to możliwe) użytkownika dzisiejszej Amigi procesor 266 MHz ze starym systemem operacyjnym (w czasach gdy istnieją dwa nowe) może tylko wzbudzać litość.

Śmieszne jest to, że to co Elbox uważa za największą zaletę Dragona jest dla mnie największą (wręcz nie do przeskoczenia) wadą. Chodzi mi o to, że to działa pod AmigaOS 3.9. Rety, tyle lat czekaliśmy na nowy system. Jak mamy dwa to oni wyjeżdżają z jakimś pomysłem na ożywienia tego. Żałosny pomysł. To może byłoby ciekawe w czasach gdy MorphOS albo AmigaOS4 raczkowały, ale teraz? Śmieszne. Ja bym tego Dragona za darmo nie wziął, bo szkoda byłoby mi czasu na zabawę z nim.

Ostatnia edycja: 22.08.06 20:31:22
[#10] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@MDW, post #9

ja bym wziął, pokazałbym go na zlocie maniaków C64 :)
[#11] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@MDW, post #9

Wielu ludzi nadal wymienia swoje 040 na 060 bo są szybsze. ColdFire ze swoimi >400MIPS to wcale nie byle co dla OS39. W porownaniu z innymi kartami turbo do A1200 to pierwsza karta gdzie zrezygnowano w konu z SIMMow. Port AGP oraz PCI ten nie jest do pogardzenia. Szkoda tylko ze traci sie dostep do PPC :(
[#12] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Prince, post #11

A to wszystko pewnie "jedynie" w cenie pegaza II bądź mA1. A co będzie jak padnie płyta A1200 , pozatym taka kanapka... ech, nie ja już za kanapki dziękuje. Dragon był dobry.... siedem lat temu, teraz to bardziej ciekawostka, która i tak się nie pojawi.
[#13] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Olo, post #12

Malkontent jeden :D
[#14] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Olo, post #12

Jaka kanapka? PPC, Zorro, Fasta-Ata to byla kanpka, ale tu masz w koncu wszystko w jednym!

Ostatnia edycja: 22.08.06 21:42:58
[#15] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Prince, post #11

Choćby to był zupełnie nowy komputer, miał procesor porównywalny prędkością z dual G5, był niezawodny od strony sprzętowej i znacznie tańszy od Pegasosa czy AmigiONE to i by mnie to nie interesowało. Powód? Po prostu ja nie chcę używać AmigaOS 3.x. Mnie tamta epoka już nie interesuje. Ja mogę to tylko powspominać. Kupować sprzęt oparty na AmigaOS 3.9... też mi przyszłość. :)
[#16] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Prince, post #14

Przecież dragon to nic innego jak takie zorro z wlutowanym prockiem, więc "kacanapka" pozostaje, mamy starą 12-14 letnią płyte główną, do tego fast-ata, i na to dragon. Oczywiście nie chce nawet myśleć jak to będzie wyglądało.... a wogóle to już nie narzekam... mnie to i tak nie interesuje, bo pojawiło się pare lat za późno.
[#17] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Olo, post #16

Mając PCI nie bawiłbym się w Fast-Ata. Wiem że Ciebie (oraz MDW :) )nie przekonam do tego hardware i wcale nie mam zamiaru. Chcialem tylko pokazac, ze wcale nie wszyscy uwazaja to za beznadziejny sprzet i na pewno (zależy od ceny) znajdzie sporo zainteresowanych nim nabywców.
[#18] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Prince, post #17

Jestes pewien ze znajda??
na polskim rynku szans nie maja tylko jak wspomnianao zachod.

Nie wiem czy zauwazyles ale oprogramowanie i soft rozrywkowy dla klasyka coraz rzadziej gosci chocby na aminecie.
Dragaon,Shark nic nie zmienia,conajwyzej zrobia kolejna nisze(mowie o sofcie pisanym stricte pod procek freescale).

Jak mowili przedmowcy szkoda zachodu.Jak ktos kupi tego Dragona
gdy sa dostepne takie pegi 2 to go wysmieje.

Zaznaczam ze to moje zdanie,prosze sie nie unosic :)
[#19] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@AmiChris, post #18

Jestes pewien ze znajda??
na polskim rynku szans nie maja tylko jak wspomnianao zachod.

Zgadzam się, ale nie wykluczone że i w Polsce znajdzie kilku chętnych.

Nie wiem czy zauwazyles ale oprogramowanie i soft rozrywkowy dla klasyka coraz rzadziej gosci chocby na aminecie.
Dragaon,Shark nic nie zmienia,conajwyzej zrobia kolejna nisze(mowie o sofcie pisanym stricte pod procek freescale).

ColdFire(Dragon) na pewno da miłego "kopa" OS3x. Przeglądanie netu, oglądanie filmów (w ograniczonym zakresie), słuchanie w tle MP3, obróbka danych... Ponadto Dragon to nie tylko CPU.
Shark - Wolę od Pegazosa.

Jak mowili przedmowcy szkoda zachodu.Jak ktos kupi tego Dragona
gdy sa dostepne takie pegi 2 to go wysmieje.

Wszystko zależy od ceny. To raczej cena może być śmieszna.

Zaznaczam ze to moje zdanie,prosze sie nie unosic

Mieszkam na IV piętrze, więc siłą rzeczy jestem dość wysoko ;)
[#20] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@AmiChris, post #18

oprogramowanie i soft rozrywkowy dla klasyka coraz rzadziej gosci chocby na aminecie.


Niestety trzeba sie z tym zgodzic. Jezeli ktos ma Classica i PPC, to aby odtwarzac np. "banalne" pliki OGG, czy uzywac osiolka, musi po prostu odpalic MOSa. WB3.5/3.9 bedzie coraz bardziej, systemem pretensjonalnym. Po pierwsze jest zle zalatany i nie dziala duzo rzeczy ktore dzialaja pod 3.0/3.1 (czyli podobnie jak na MOSie, a MOS bije na glowe i szyje OS3.9).
Jezeli juz uzywac, to 3.1 lub 4.x/MOSa.

Pozatym dla jakiegokolwiek OS3.x, to normalny czlowiek kupi jakiegos taniego peceta 5 GHz (WinUAE lub Amithlon), a nie Dragona ;)
[#21] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Prince, post #11

Szkoda tylko ze traci sie dostep do PPC


Zaloze ze sie ze jezeli Dragon naprawde bedzie w sprzedazy, to na pewno bedzie mial jakas mozliwosc dzialania jako mostek do mitycznych kart z Macintosha (opartych o g3/g4) z biosem producenta Dragona :P
Czyli "rekinem" :)
[#22] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Andrzej Drozd, post #21

Już dawno elbox zapowiadał, że można będzie sharka wsadzić do PCI w dragonie przez co zwiększy się szybkość PCI do 66MHz (uh)...co da nam "blizzarda PPC+CF", heh.
W czym Dragon byłby lepszy od wszelkich starych dopałek:
1. PCI pełnej prędkości PCI-PCI i PCI-CPU
2. Znacznie szybsza pamięć+procek działający z tą samą szybkością
3. opcjonalne: USB, fast ethernet, irda itp.
4. Port AGP...fakt, że dość wolny, ale jednak można tam będzie wsadzić tanie karty z światka PC (i tak soft tylko pod VooDoo i radki...więc nie ma się co zbytnio cieszyć)

Gdy podepniemy tę dopałkę+busboarda to co otrzymamy? Turbo klasyka, który w porównaniu z innymi komputerami obecnie produkowanymi będzie hiper wolny. Ale zawsze będzie to turbo klasyk.
Co do oglądania filmów...CF jest wykozystywane także w settobboxach i odtwarzaczach...i to nawet mniej wydajne modele są tam zastosowywane....a wsyzstko przez układy wspomagające. Takim układem dla Dragona może być...Radeon. Fatk, że zbyt wiele nie przyspieszy...i wszystkiego, ale nie ma co tak z góry narzekać ;)
Ostateczną przeszkodą będzie cena...jeśli oczywiście ten sprzęt w ogóle ujrzy pólki sklepowe :D
[#23] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@abcdef, post #22

Sam Dragon nie zrobi nam z A1200 nagle nowoczesnego komputera, ale gdy spojrzymy na niego jak na kartę turbo z różnymi slotami który dodatkowo umożliwia podpięcie G3/G4 to będzie to jedna z lepszych dopałek do klasyka.

Wiem co chcecie napisać o tym G3/G4... :) Więc nie karmić trolla!
[#24] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Andrzej Drozd, post #21

Crescendo/7200 nie ma BIOS-a. Ta karta to naprawde minimalistyczne rozwiazanie skladajace sie z procesora, mostka polnocnego i pamieci :)
[#25] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu
Kolejna przystawka do coraz starszych mobo z 1200 To idiotyczny sposób łatania i poprawiania mozliwości Amigi jak na dzisiejsze czasy. Lepiej byłoby, gdyby ten Dragon był pełnoprawnym MOBO. Jeśli chodzi o kości AGA, to mogliby je wydłubywać z 1200-ek i ładować na karty PCI, kóre można by wetknąć w tego Dragona :D Może Elbox opracuje kartę PCI z AGA-tą? :)
[#26] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Pinto, post #25

Wydłubać AGA i ładować je do do PCI? Sorry, ale zupełnie Ciebie nie zrozumiałem.

Co to jest mobo?
[#27] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Prince, post #26

mobo to plyta glowna, od main board chyba:)
[#28] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@szuler, post #24

To ja poprosze stery do Grexa ;)
[#29] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@Fazior, post #28

Gdybym mial czas kupilbym uzywana Crescendo/7200 i dlubal sterowniki do peceta.
[#30] Re: Elbox i Freescale w jednym stali domu

@szuler, post #29

I co byś na tym ostatecznie uruchomił?
Bo przecież nie AROSa, do którego do dziś nie ma normalnie działającego kernela w wersji PPC, supportującego bezpośrednio jakąś maszynę (w domyśle - Pegaza). ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem