Komentowana treść: KHTML update
[#1] Re: KHTML update
Hmm, ZenGarden, miodzik ;) A powiedz mi Marcik, z czego wynikaja te "glupie" (w sensie dziwne) bledy w renderowaniu marginesow i dopelnien (glownie elementy typu list-item/inline), ktore mozna zauwazyc na niektorych shotach? Bardziej zaawansowane reguly sa liczone a te akurat (jeszcze) nie?

Ostatnia edycja: 23.08.06 22:06:42
[#2] Re: KHTML update

@_arti, post #1

Hmm, a moglbys pokazac paluchem dokladnie o co chodzi? Bo jak C czy C++ jako tako znam, z html jest u mnie gorzej i miewam nawet problemy jak musze sobie jakas strone testowa napisac ;).
[#3] Re: KHTML update

@marcik, post #2

np. 03.png (gazeta.pl) - lista nieuporzadkowana (ul) z wiadomosciami - ma zerowy margines i dopelnienie. Przez to albo nie widac wypunktowania, albo nie jest ono w ogole renderowane. Odstepy pionowe tez nie sa zachowane i wszystko jest zbite w pionie.

07.png (wikipedia) - menu nawigacyjne - znowu brak marginesow i line-height dla elementow listy (li) jest zerowy, a raczej nie powinien.

Generalnie wyglada to tak, ze silnik w przypadku braku reguly dla danego elementu przydziela wlasna wartosc, co jest calkiem normalne... ale ustala ja na 0, a to juz nie jest ciekawe ;)

Ostatnia edycja: 23.08.06 22:16:14

Ostatnia edycja: 23.08.06 22:16:39

Ostatnia edycja: 23.08.06 22:19:02

Ostatnia edycja: 23.08.06 22:19:56
[#4] Re: KHTML update

@_arti, post #3

Odstepy pionowe to znany problem, byc moze zostanie porawiony niedlugo. A temu z margniesami przyjrze sie w nastepnych dniach. Dzieki za zgloszenie.
[#5] Re: KHTML update
...i nie o zakladki a taby chyba chodzi? Hmm?...
[#6] Re: KHTML update
OŻ! KHTML - killer app i ogólnie rulez ;) . Wygląda na to, że Amiga (no dobra - MorpOS) doczeka się wreszcie normalnego browsera. :D
[#7] Re: KHTML update

@_arti, post #5

Racja ;)
[#8] Re: KHTML update

@_arti, post #5

Nie o taby, tylko o Karty :P Taka jest chyba oficjalna nazwa teraz :)

A co do KHTML to full wypas - zycze dalszej owocnej pracy !!

Ostatnia edycja: 23.08.06 22:38:14
[#9] Re: KHTML update

@Masta Krishna, post #8

No to juz bardziej karty niz zakladki. Zakladki to cos, co okresla sie mianem "bookmarks" z angielskiego, czy tez "ulubione" po explorowemu ;)
[#10] Re: KHTML update

@APC74, post #6

Owszem, killer app który może skillować marzenia obozu OS4 o zabiciu MorphOSa.
[#11] Re: KHTML update
No ładnie to już wygląda :))

[#12] Re: KHTML update

@_arti, post #5

W Mozilli to się nazywa "panele" ;)
[#13] Re: KHTML update

@mailman, post #12

w mozilli nazywa sie to "karta" (przynajmniej 2.01 beta) ale jak zwal tak zwal niema przynajmniej b*rdelu z milionem okien.
ja za to chec zapytac o cos innego jak na Sputniku bedzie chodzic np. forum ppa? tzn. edycja postow etc. czy bedzie mozna z pod niego przegladac skrzynke pocztowa (chodzi mi o to ze logujesz sie ze strony www). zapewne to wszystko jest w oryginalnym khtml, ale czy twoj port juz to obsluguje?(wiem to sa dziecinne pytania :) )
jeszcze jedno czy na Sputniku jest mozliwosc ogladania strumieni video tzn. czy beda chodzic takie vitryny jak google video. a moze jest to raczej uzaleznione od zewnetrznych wtyczek?

(w koncu jak juz ciulam w swince skarbonce na tego pegasosa to trzeba sie upewnic )
[#14] Re: KHTML update

@jimiche, post #13

w mozilli nazywa sie to "karta" (przynajmniej 2.01 beta)

Ja używam 1.5 ;)
[#15] Re: KHTML update

@jimiche, post #13

raczej w firefoksie. mozilla jest w wersji 1.7.xx i raczej nowszych nie bedzie.
[#16] Re: KHTML update
Ladne. Teraz tylko trzeba "zatrudnic" jakiegos grafika bo ludzie uwielbiaja ladne, kolorowe ikonki.
[#17] Re: KHTML update

@Valwit, post #15

Nowa mozilla suite to teraz seamonkey
[#18] Re: KHTML update

@jimiche, post #13

czy beda chodzic takie vitryny jak google video. a moze jest to raczej uzaleznione od zewnetrznych wtyczek?

Google video jest na flash`u
[#19] Re: KHTML update
Nio Nio ślicznie wygląda.
A jak np będzie wyglądać ogame.pl, taka gra online
[#20] Re: KHTML update

@Goramo, post #19

Nie bedzie wygladac... dopoki ktos nie przeportuje Javy.
[#21] Re: KHTML update

@_arti, post #20

W którym miejscu OGame wymaga Javy?
[#22] Re: KHTML update

@_arti, post #20

Na IB w +-40% wyglądało oki Tylko potrzeba lepszego "java scripta"
[#23] Re: KHTML update

@Goramo, post #19

Narazie nie ma mozliwosci logowania sie na zadnych stronach wiec trudno powiedziec. Ale jak ktos spedzi chwile i przerzuci jakas strone z gry na swoj serwer i tak ja przerabia ze bedzie dzialac to mozna zobaczyc.
[#24] Re: KHTML update

@Grzegorz Kraszewski, post #21

nie wiem dlaczego, ale zamiast ogame przeczytalem kurnik
Jeste chyba zmeczony...
[#25] Re: KHTML update

@MinisterQ, post #10

no przeciez uzytkownicy OS4 wykazuja tradycyjna postawe roszczeniowa i chcieliby zeby ta przegladarka byla tez na ich system.
[#26] Re: KHTML update

@_arti, post #3

A co powiesz na taki rendering? http://www.ds5.agh.edu.pl/~marcik/wikim.png

Hmm, wstawilem linka jako a href i w podlgadzie bylo ok, a w komencie sie rozwalilo.

Ostatnia edycja: 24.08.06 16:34:27
[#27] Re: KHTML update

@nelson, post #25

A to dlaczego? Przecież to jest przeglądarka na MOSa, a MOS ponoć nie ma nic wspólnego z Amigą.
[#28] Re: KHTML update

@marcik, post #26

!bolda Marcik

Na wiki nie ma bolda ;)
[#29] Re: KHTML update
Brawo Marcik! To naprawdę zaczyna wyglądać!
Kurcze, kiedy to będzie w miarę gotowe? Próbowałeś spać co drugą noc? :) Naprawdę się da. Spróbuj. :)
[#30] Re: KHTML update

@MDW, post #29

Marcik ostro pracuje na kase za bounty, by zrealizować swoje wzniosłe marzenia z opisu na GG. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem