Komentowana treść: AmigaAMP 2.17
[#1] Re: AmigaAMP 2.17
Ktoś sprawdzał jak nowy AmigaAMP sprawia się pod MOSem? Teraz używam starej wersji z trochę nowszymi enginami, nowsze się często wieszały.
[#2] Re: AmigaAMP 2.17
Właśnie sprawdziłem enginy z tej wersji na AmigaAMPie 2.8. Klasyczna zwieszka przy wycztywaniu nastćpnego utworu w z playlisty. :( 2.17 jeszcze nie testowałem ;)
[#3] Re: AmigaAMP 2.17
Sprawdziłem, 2.17 wiesza się po kilku sekudach używania.
[#4] Re: AmigaAMP 2.17

@Korni, post #3

Bugreporta wysłałeś?
[#5] Re: AmigaAMP 2.17

@Korni, post #3

A ja mam AmigaAMP-a 2.8. Bezwarunkowo stabilny.
[#6] Re: AmigaAMP 2.17
Uuuu strasznie niestabilne, kilka zwisów i zamrożeń systemu, tego nie da się używać :(
[#7] Re: AmigaAMP 2.17

@Korni, post #2

U mnie nawet przy 2.17 nie miałem tego problemu.
[#8] Re: AmigaAMP 2.17
Oświadczam, że pod AOS 3.9 68k jest stabilny.
[#9] Re: AmigaAMP 2.17

@mailman, post #4

Kilka miesięcy temu pisałem o tym autorowi, spróbuje raz jeszcze, problem wciąz jest ten sam (i jak widzę pojawił się też drugi, bo sam AmigaAMP też również się wiesza), dochodzi do końca utworu i się wiesza wraz z całym systemem. Systemlog jest czysty. Tak, jest ze wszystkimi wersjami nowszymi od 2.8, przynajmniej z tymi enginami. Nietestowałem jedynie nowszej wersji ze starymi enginami z 2.8 :)
[#10] Re: AmigaAMP 2.17

@Korni, post #9

U mnie wiesza się po dojściu do końca utworu, lub jak dojdzie do końca playlisty, po prostu system jest zamrożony i pozostaje tylko reset. Wersje 2.8 i 2.10 takich problemów nie mają.
[#11] Re: AmigaAMP 2.17

@Korni, post #1

Moge poznac powod uzywania AmigaAMP na Pegasosie z MorphOS? Sam nie moge go znalezc. Na MOSa zupelnie moga przestac powstawac odtwarzajki muzyki. Przeciez nic nie jest w stanie dorownac AmiNetRadio. Niesamowicie przydatna lista playlist, ogromna ilosc obslugiwanych formatow (np. mp3, ogg, it, xm, it, mod, mq), rozne GUIe, radyjka sieciowe, stabilnosc, global hotkeys. AmigaAMP nawet nie ma ogg. :D

AmiNetRadio tak swietnie sie sprawdza, ze ja nawet jak jestem w pracy (pc+winxp) to muzyki slucham z AmiNetRadio. Biedny Pegasos przez ten program musi byc caly czas wlaczony. :) Jak mozna z niego nie korzystac? Jakbysmy w kazdej dziedzinie mieli taki program to bylby raj...

Ostatnia edycja: 17.09.06 14:15:23
[#12] Re: AmigaAMP 2.17

@MDW, post #11

Tak, ANR jest świetny, używam go do oggów, modułów. Tylko, że przy odtwarzaniu MP3 zamiast ok. 7% zużycia CPU mam ok 11%, słychać że ANR odtwarza MP3 inaczej niż AmigaAMP, SongPlayer, kaya, może dlatego? :) Wiem, wiem czepiam się procentów :D Przy OGGach mam ok 8%. PS: Mam PegII i G3 :)
[#13] Re: AmigaAMP 2.17

@Korni, post #12

Olej procenty. :) Przecież w tym czasie się nie ścigasz. Kto by się tym przejmował na dzisiejszych maszynach. Patrz co się dzieje na PC-Windows. :) Czasem jakiś program tyle wcina, że aż wstyd, a i tak się tego używa. Najwyżej kilka kluczy RC5 mniej się policzy. Przecież nie dla RC5 się żyje. :) Dla mnie się liczy wygoda i przyjemność.

A tak przy okazji... Właśnie niedawno w komentarzach na exec.pl mnie usilnie przekonyawno, że nowa Amiga z 500 MHz spokojnie wystarczy i po co mi niby więcej. No właśnie mamy przykład po co. Masz G3/600 i ze względu na jakieś 4 procenty używasz dużo mniej wygodnego programu. :) Właśnie maszyna ma być taka żeby na takie drobiazgi nie zwracać uwagi. Amigowcom powinno się pozabierać wskaźniki zajętości procesora i RAMu, bo się tym za bardzo martwią. Tez tak miałem. :) To już nie te czasy gdy dokładnie (co do bajta) znałem ilość wolnej pamięci po uruchomieniu swojej Amigi. Były takie czasy (na 68020 14 MHz z twardzielem), hehehehe.
[#14] Re: AmigaAMP 2.17

@MDW, post #13

Amigowcom powinno się pozabierać wskaźniki zajętości procesora i RAMu, bo się tym za bardzo martwią


Bez statline'a nie wyżyje ;). Teraz mam 196.679.536B wolnej pamięci :P. ANR pewnie mocniej obrabia mp3 aby uzyskać lepszą jakość dźwięku. Pozatym ten AmigaAMP 2.17 się wiesza ;) Ruszam do preferencji MIME i ustawiam do ANRa akcję doubleclick dla MP3.

P.S: Napisałem do autora AAmpa, i wydał się być lekko zaskoczonym tym faktem, u niego na A4000 działa dobrze :> Pomęcze go trochę jeszcze, to może wreszcie kiedyś naprawi :D
[#15] Re: AmigaAMP 2.17

@MDW, post #13

Polac Mu bo dobrze mowi :D.Oczywiscie ANR jest super,starocie takie jak aamp dobrze ze sa ale tylko (i az) tyle wystarczy.

Dobrze miec wypasionego pega,srednio podczas uzywania kompa i tak mam ok 25-30 % zajetosci CPU.Jak sobie przypomne czasy z a1200 (nawet z bppc) to sie ciesze niezmiernie ze wyszedl Pegasos i MOST zrobil na niego MorphOSa ok, racja .


PS. Oswieci mnie ktos bo gdzies(hint:red plague) uslyszalem ze os4 byl wczesniej niz mos,jak to bylo naprawde.Ma ktos jakies linki albo cos??
[#16] Re: AmigaAMP 2.17

@AmiChris, post #15

oczywiście, w starych amigowych czasach w Magazynie Amiga był anonsowany system 4.0, który miał służyć tylko do developki przyszłych progsów pod 5.0 i miał być napisany pod x86. Czasy się zmieniły, procek również a systemu dla zwykłego amigowego usera jak nie było tak nie ma

--
Jestem amigowcem, mam amigę, czy mogę uruchomić na niej Os4 - NIE, więc jest to prawdziwy amigowy system

Ostatnia edycja: 18.09.06 11:43:26
[#17] Re: AmigaAMP 2.17

@rzookol, post #16

Ech ja myslalem ze to jakies konkrety a to znowu postoslowie i zdjecia (pamietam na MA shot okna niebieskiego i jakis obrazek w nim,chyba jakies babki,alez sie slinilem wtedy).AFAIK to bylo 2000(!) roku a czas leci,mamy 2006 jeszcze troche i pomrzemy ze starosci czekajac ;).

Drodzy amigowcy jak beda przedplaty na sprzet + os4 to placcie tylko spiszcie testament zawczasu aby ktos po was dostal ten sprzet


Ostatnia edycja: 18.09.06 12:19:00
[#18] Re: AmigaAMP 2.17

@AmiChris, post #17

jeszcze troche i pomrzemy ze starosci czekajac.

Wiec nie czekajmy, tylko uzywajmy tego co lubimy i mamy ;)
Gdy za pol wieku wyjdzie OS4, to wtedy pomysli sie co dalej :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem