Komentowana treść: Pianeta Amiga - informacja prasowa
[#1] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa
Co tak nikt nie komentuje,boicie sie zapeszyc??Nie martwcie sie i tak z tego nic nie bedzie
[#2] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@AmiChris, post #1

A sio trolu jeden! mofce!
[#3] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@AmiChris, post #1

A co tutaj do zapeszania? Następny komputerek ze wczorajszymi osiągami?
[#4] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa
[#5] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@mailman, post #4

Hmm... ciekawe, 4 x SATA, jakies układy pamięci wlutowane na płycie, jakiś układ ATi (dosyć dziwaczny, z "krzyżem pośrodku, czyżby to "Radio Ma(w)ryja Speszal Edyszyn" ;) )... . Ciekawe, dobrze by było gdyby to nie okazało się "wciskaniem kitu" tak jak z troiką i Amy05.

Dobrze że są 4 x SATA, niedobrze że nie ma PATA, napędy optyczne pod SATA są troche trudnawo dostępne, i lekko kapryśne jeżeli chodzi o współprace z chipsetami.

P.S. są jakieś dokładniejsze dane tej płyty
[#6] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Olo, post #5

ja tam widzę miejsce na jedno złącze PATA :P
[#7] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Olo, post #5

jakiś układ ATi (dosyć dziwaczny, z "krzyżem pośrodku, czyżby to "Radio Ma(w)ryja Speszal Edyszyn" )


ATI Mobility Radeon 9000

[#8] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Pinto, post #6

Gdzie przyglądałem się temu i nic nie widze.

Pod pamięciami, te punkty lutownicze, to nie PATA , za mało "pinów", to co najwyżej złącze dla FDD.
[#9] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Olo, post #8

Ja też nie widze PATA.Punkty lutownicze (jak napisałeś)to raczej pod flopke (34piny)
BTW: czym oni zrobili tą fotke - trzy letnią komórką??


Ostatnia edycja: 23.09.06 14:08:22
[#10] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@mailman, post #4

Więcej fotek:

Amy 1, Amy 2, Panda 1 , Panda 2

Specyfikacja Samanthy:

DDR-ram, 1 pci, USB 1.1/2.0 2*100MBit ethernet, 4 legacy serial ports, 2 I2C ports, 1 SPI interface.

Założyłem wątek na forum.
[#11] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Olo, post #8

No dobra, nie liczyłem pinów :)

A fotki były chyba robione kamerką internetową za 30 PLN :D
[#12] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Pinto, post #11

Pinto - a cóż to się stało, że na ppa głos zabrałeś? ;)
[#13] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Pinto, post #11

Telefonem.
[#14] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@koodlaty, post #12

Od dawna przeglądam ten wortal i miałem uczucie, że czegoś mi tu brakuje. W końcu doszedłem do wniosku, że to o mnie chodzi
[#15] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa
po "radosnej stronie życia" :D pojawiły się zdjęcia: czyżby kogoś coś bolało ?
[#16] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@baderman, post #15

ciekawe jak sputnik sie tam znalazl
[#17] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@quaint, post #16

spadł z orbity, jak to sputnik ;)
[#18] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@mailman, post #10

1 PCI? Jak mam to rozumiec? Ze niby ma jeden slot PCI? To na pewno nie jest pomylka? Az trudno uwierzyc, ze ktos mogl wpasc na pomysl zrobienia czegos takiego. Rety, jak tu nie kpic z takich "projektow"? Przeciez to jest smiech na sali. :D Potem na eXecu placza, ze niebiescy kpia z maszyn dla AmigaOS4. Gdyby cos takiego wyszlo dla MorphOS to tez bym to wysmial. To jest po prostu zalosna profanacja, wstyd i koszmar. To nie niebiescy kpia z bialo-czerwonych. To projektant i producent tej maszyny sobie zakpili z amigowcow. Ta maszyna kpi sama z siebie.
[#19] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@MDW, post #18

Jest jedno PCI i niby , w zależności od wersji wlutowany na płycie Radeon Moblity R9000 64 MB .

Problemem jest raczej szyna pamięci, która wynosi zaldwie 32 bit


Jedno PCI można przeżyć, jest grafa, jest muzyka, ale wolnego proca i tragicznie wąskiego gardła jakim jest 32 bitowa szyna nie moge zrozumieć.
[#20] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@MDW, post #18

Moze nie byc wogole PCI, jak to bedzie PDA, jesli to ma byc komputer stacjonarny, albo nawet laptop to cienko to widze... Zreszta tak samo w przypadku efiki (panie Apollo).
[#21] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Olo, post #19

Ale są agenci którzy to rozumieją, vide tacy, którzy tworzą śmieszne pseudoanalogie, o żenującym poziomie, na jedynie słusznym tzw. "portalu". ;)
Ciągle biedactwa piją do tego że nie nabijamy się z efiki tak, jak z tych płyt pod os4. Cóż, ich problem, jeśli nie potrafią zrozumieć ewentualnej możliwości wyboru pomiędzy czymś dużym, i czymś małym, za akceptowalne pieniądze, i nie potrafią tego odróżnić od praktycznie żadnego wyboru - bo jak można nazwać wyborem Troikę, która jest śmiechem na sali i kpiną z ludzi którzy znają się trochę na elektronice, czy Samanthą/Pandą, która jest kpiną, jeśli ostatecznie będzie jedynym dostępnym sprzętem dla OS4. W sytuacji gdy ukaże się coś naprawdę lepszego niż Troika/Samantha/Panda - wtedy owe rozwiązania będzie można uznać jako JEDNĄ z możliwości wyboru. A naprawdę chciałbym żeby pod OS4 pojawiło się coś dużego, i wreszcie coś w miarę porządnego.
[#22] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@MinisterQ, post #21

A naprawdę chciałbym żeby pod OS4 pojawiło się coś dużego


Marcinku, nie tylko rozmiar się liczy :P ;)
[#23] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@MinisterQ, post #21

bo jak można nazwać wyborem Troikę, która jest śmiechem na sali i kpiną z ludzi którzy znają się trochę na elektronice

No cóż, scieżki łamane pod kątem 90 stopni .. to pewnie jakaś super nowoczesna ruska technologia

A naprawdę chciałbym żeby pod OS4 pojawiło się coś dużego, i wreszcie coś w miarę porządnego.

Sądze, że wielu chciałoby zobaczyś sprzęt "na poziomie" dla OS4, ze mną włącznie.
Ale niestety to małych główek panów na niektórych "portalach" to niedociera. Teraz jedynym ich celem jest zła EFIKA, która jest niejako uzupełnieniem pegaza. Taki miniPEG ;)

Sama samantha jako dodatek do desktopowej Amigi nie była by zła, chociaż ją i EFIKE widziałbym jako jakiegoś PDA czy coś w rodzaju TabletPC lub laptopka. Samantha jako desktop ... za słaby proc i ogólnie, nie ta klasa sprzętu.
[#24] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Olo, post #23

Na laptopa jest to za slabe, teraz laptopy stosuje sie wymiennie z desktopami... Jesli juz to tylko jakies PDA czy jakas zabawka w tym wzgledzie....
[#25] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@Kaczus, post #24

aha, zeby nie bylo, ze system sobie spoko poradzi ect. Oczywiscie, ze sobie poradzi, w to nie watpie, tylko nie samym przestawianiem ikonek zyje czlowiek. Czasem chocby glupie dvd chce sobie obejrzec.
[#26] Re: Pianeta Amiga - informacja prasowa

@alpine, post #22

OK, zatem niech będzie wersja specjalnie dla Ciebie: Może być małe, ale żeby miało odpowiednie umiejętnosci ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem