Komentowana treść: Efika w działaniu
[#1] Re: Efika w działaniu
Windows XP na EFICE , tak widać na samymkońcu tego filmiku. To by było ciekawe, WIN, Linux i MOS ;)
[#2] Re: Efika w działaniu
Nieprawdopodobne. Nie dość że ta płyta istnieje, to jeszcze działa. Tak po prostu. Przecież to chore, tak nie powinno być. Powinni brać przykład z amigowych imprez na których pokazuje się je jak eksponaty, bez podłączania do pradu.
[#3] Re: Efika w działaniu

@MinisterQ, post #2

A wogóle ten filmik jest nieprofesjonalny, taki, ostry, wszystko widac, dobrze zakodowany w normalnej rozdzielczości .. to takie nieprofesjonalne
[#4] Re: Efika w działaniu
A u mnie nie pokazuje sie obraz. Leci tylko smieszna muzyczka. Czym ugryzc mp4
[#5] Re: Efika w działaniu

@Lorak, post #4

U mnie MPlayer sobie poradził.
[#6] Re: Efika w działaniu
Przepraszam za dubel komentarza. Tylko ze ja mam do dyspozycji Winzgroze i ani Winamp ani wmplayer nie radzi sobie

Ostatnia edycja: 26.09.06 19:56:59
[#7] Re: Efika w działaniu

@Lorak, post #6

Pod windowsem pakiet FFDShow + pluginy do OGG.

Ja to odtwarzałem programem BSPlayer.
[#8] Re: Efika w działaniu

@Lorak, post #4

frogger radzi sobie bez problemu :)
[#9] Re: Efika w działaniu

@Olo, post #1

Eee to byla po prostu prezentacja w PowerPoincie, a monitor byl podlaczony do pieca :D Przeciez nowy amigowy sprzet nie ma prawa dzialac :P

Ostatnia edycja: 26.09.06 20:18:32
[#10] Re: Efika w działaniu
Ok. Juz sobie poradzilem. Ale ta efika to malenstwo. Ej, tak nawiasem mowiac o co w tym wszystkim chodzi? czemu na koniec pokazuje sie windows?? Ten filmik to jakis wałek czy podlaczyli po prostu monitor i klawiature do innego kompa?

OK. Masta Kriszna rozwial moje watppliwosci:)

Ostatnia edycja: 26.09.06 20:21:09
[#11] Re: Efika w działaniu

@Lorak, post #10

To raczej był ekran Efiki, bo widać było ekran OpenFirmware (taki sam jak w Pegazie) i gość tam wklepywał coś (pewnie rozkaz boot). A ten Win to może był klient VNC odpalony na Efice?
[#12] Re: Efika w działaniu

@wali7, post #11

też stawiam na vnc, albo inne udostępnianie pulpitu.
[#13] Re: Efika w działaniu

@wali7, post #11

A ten Win to może był klient VNC odpalony na Efice?

Też się zastanawiam, więc albo to był jakiś klient VNC, albo któraś wersja Win CE, przecież chodzą one na róznych StrongARM -ach i innych dziwactwach, więc może i na Efice też
[#14] Re: Efika w działaniu

@Olo, post #13

Win CE chyba mial też coś wspólnego z Dreamcastem.
[#15] Re: Efika w działaniu

@Olo, post #13

Hmmm...Windows? Na tym sprzęcie? Może jakaś maszyna wirtualna albo po prostu prowokacyjnie skonfigurowany Linux? :)
[#16] Re: Efika w działaniu

@Malin, post #14

Miał, ale on był oparty na SH4 Hitachi, tak czy siak "dużych" Windowsów na PPC jeszcze raczej nie przepisano, i obstawiałbym, że raczej to nie nastąpi, w odróżnieniu od migracji MacOSa X, pecety nie zmieniają procków w tym wypadku na PowerPC :)
[#17] Re: Efika w działaniu

@Hugen, post #16

Co by nie mówić, fajnie że pokazano działającą EFIKE, a czy windows jest przez VNC czy jakoś inaczej, nie ma to znaczenia. Ważne że pokazano że sprzęt istnieje i działa.
[#18] Re: Efika w działaniu

@Hugen, post #16

windows nt był przepisany na ppc (o ile pamietam na rs6000, wersje ppc/x86/alpha były na jednej płycie), chyba w xbox2 też mamy jakąś formę windowsa nt

co do efiki to ja obstawiam na rdp, na stronach jest ona reklamowana jako "thin client" dla rdesktopu więc pewnie dali to, z drugiej strony do rdp dobry jest także mos więc może jest szansa na powszechniejsze wykorzystanie mosa
[#19] Re: Efika w działaniu

@Hugen, post #16

Wlasnie, ze akurat duze przepisano, tylko ich nieuaktualniano (wersja
NT 3.x byla tez na PPC), a tu widac blat xp....
[#20] Re: Efika w działaniu

@rzookol, post #18

Windows NT był nie tyle przepisany na PPC, co napisany na (i specjalnie dla) PPC - konsorcium IBM/Motorola/Apple zamówiło go w jakiejś zewnątrznej firmie, po czym zrobili najgorszy błąd... gotowe jądro dali do rozwijania Microsoftowi - resztę historii już wszyscy znamy.
Ale chyba ostatnią wersją Windowsów dla PPC był NT4.0.
[#21] Re: Efika w działaniu

@rzookol, post #18

Nom, Xbox 360, całkiem wyleciał mi głowy ale tam jest trzy rdzeniowy
odpowiednik G5 tudzież Power5, już nie pamiętam, a nie chce mi się sprawdzać :D, a jego Windows to specjalna wersja, pomieszanie z poplątaniem, taki: XP Media Center... :D
[#22] Re: Efika w działaniu
nie ma czym sie podniecac, bo juz prawie dwa lata temu byl filmik z dzialajaca efika, ale fajnie by bylo jakby efika byla juz dostepna dla kazdego :)
[#23] Re: Efika w działaniu

@wali7, post #20

Jadro NT dokładnie napisał DEC dla swoich procesorów Alpha, którymi chciał zastąpić rodzinę x86 w komputerach osobistych, a jądro jak dobrze napisałeś przekazali M$ które użyło go do stworzenia systemu Windows NT, z Alpha natomiast -jak pokazała historia- w PC nic nie wyszło...
[#24] Re: Efika w działaniu

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

[#25] Re: Efika w działaniu

@Hugen, post #23

hmmm, byłem pewien, że chodziło o PPC (sprawdzę to jeszcze), ale może masz rację :)
niewątpliwie jądro NT nie powstało najpierw dla x86, i dla PPC WinNT istnieje, chociaż w dosyć leciwej wersji

Ok, sprawdziłem w Wikipedii... rzeczywiście dla DECa, a pierwsze wersje NT (3.1) były dla DEC Alpha, x86 i MIPS R3000 i R4000, przy czym wersja dla x86 była tylko portem (rozwijano jądro na Alphie). Dopiero WinNT 3.51 miał wersję dla PPC. 4.0 miał wersje dla Alpha, MIPS, PPC i x86. A ostatnim nie x86 rozwijanym jądrem był Win2000 dla Alpha. Natomiast znalazłem ciekawostkę - piszą, że w XBoxie zastosowano przerobione jądro Win2000, a w XBoxie jak wiadomo siedzi PPC. Piszą też, że mało o tym wiadomo, i że poza XBoxem nigdzie to jądro się nie pojawiło. :)
[#26] Re: Efika w działaniu

@wali7, post #25

to ja na powitanie wtrace swoje 3 grosze.
w dc byl win ce ale tylko sam kernel zaszyty..poza kilkoma popierdulkami nikt kto chcial choc troche ze sprzetu wycisnac z niego nie korzystal

w xboxie jest zmodyfikowany,okrojony kernel win2000 ale xbox opiera sie na celeronie 733mhz czyli x86

w xbox360 jest nowy kernel napisany pod PPC Xenon i co ciekawe kernel ten jest podstawa kernela uzytego w Windows Vista x86_64
[#27] Re: Efika w działaniu

@DRACOX, post #26

ja tylko piszę, co przeczytałem na Wikipedii :)
na XBoxie się nie znam (nawet go nie widziałem ;)...
[#28] Re: Efika w działaniu
Baaaardzo fajne!!!1 :) :) :) Tylko ten Windows sieje zamieszanie...
[#29] Re: Efika w działaniu

@Olo, post #3

Taaa.. film mało profesjonalny..., za ładny..., aż ciężko się go ogląda... no i ten pdf też jakiś za ładny... Czemu nie dołączyli pliku Amiga Guide?! :D :D :D
[#30] Re: Efika w działaniu
Pozostaje tylko zadać retoryczne pytanie, czy ten filmik oznacza, że Efika jest już gotowa i trafi np. do autorów zaaprobowanych projektów z ppczone?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem