Komentowana treść: WarpPSD 45.4
[#1] Re: WarpPSD 45.4
Wszystko fajnie tylko takie cos naprawde pograza amige. Jesli cos co wszedzie jest darmowe na amidze jest platne? IMHO to powinno byc standardowa czescia AOS. Nie chce sie czepiac ale z jakiej paki placic za jpeg skoro naprawde to jest tak popularny format ze jest wszedzie i wszedzie jest free albo OpenSource. eg. libjpeg. IMHO support dla formatow zapisu grafiki nie jest czym ekskluzywnym, to chyba podstawa.
[#2] Re: WarpPSD 45.4

@l00natyk, post #1

Proponuje, bys w imie solidarnosci ne bral pieniedzy za swoja prace.
[#3] Re: WarpPSD 45.4

@l00natyk, post #1

IMHO to powinno byc standardowa czescia AOS

A dlaczego goły AmigaOS od razu po zainstalowaniu miałby obsługiwać wewnętrzny format jakiegoś programu graficznego firmy Adobe? Zdaje się, że nawet goły Windows XP nie obsługuje obrazków PSD. Robią to dopiero różne przeglądarki. Jedne darmowe, inne nie - to zależy.

Uważam, że AmigaOS/MorphOS dzięki systemowi datatypów jest ciągle krok do przodu. Chociaż datatypom przydałoby się odświeżenie to sama idea w momencie powstania wykraczała poza to co oferowały inne systemy. Dzisiaj też się świetnie sprawdza. Według mnie system operacyjny powinien obsługiwać takie typowe formaty graficzne jak JPEG, IFF, PNG, BMP, GIF (teraz już może). Pozostałe formaty mogą być robione przez ludzi z zewnątrz. No a czy to będzie płatne czy nie to już zależy od autora. Każdemu wolno brać pieniądze za to co robi. Pod warunkiem, że się do tego nikogo nie zmusza (hello ZUS).

Porównajmy dwie sytuacje...

1. Instalujesz WindowsXP. Format PSD nie jest obsługiwany więc KUPUJESZ ACDSee i ono obsługuje PSD. Możesz w nim oglądać obrazki. Jednak pomimo tego, że kupiłeś coś co obsługuje PSD to programy, które PSD nie kumały nadal go nie kumają. :( Nie możesz sobie na przykład ustawić obrazka na pulpit w formacie PSD. Windows nadal nie obsługuje PSD.

2. Instalujesz AmigaOS/MorphOS. Format PSD nie jest obsługiwany więc kupujesz WarpPSD. Od tej chwili format PSD obsługują wszystkie sensowne programy. Nawet te, które wcześniej wczytać PSD nie potrafiły. Oczywiście pomijam prehistorię typu DeluxePaint, bo to dzisiaj nie jest już oprogramowanie amigowe tylko UAEowe. :) PSD od chwili zainstalowania jest obsługiwany w całym systemie. Czyż to nie cudowne rozwiązanie? :)



Jesli cos co wszedzie jest darmowe na amidze jest platne?

Co mam zrobić (nawet NIE za darmo) żeby mój Windows XP obsługiwał obrazki w formacie PSD? Jak mogę sprawić żeby programy pod Windows, które nie czytają PSD nagle zaczęły to robić? No przecież to jest podobno takie oczywiste na innych systemach. I w dodatku darmowe... Proszę więc o przepis.
[#4] Re: WarpPSD 45.4

@MDW, post #3

well, zainsatluj dowolny *nix lub win i gimpa. PSD jest formatem przeznaczonym dla programów graficznych wiec gdzies mam czy system to obsluguje czy nie. czy nie ma psd dla gdk tego nie wiem, nie szukalem, nie sprawdzalem, jesli jest psd dla gdk wtedy wszystkie sensowne programy ktorych uzywam tez moga miec psd za free. nie dbam o to gdyz mi to jest tylko w gimp'ie potrzebne.

jesli chodzi o comment troszke wyzej to w imie solidarnosci wlasnie tak robie z dą drobną różnicą że tam gdzie warto.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem