Komentowana treść: Guido Mersmann - nowe wersje oprogramowania
[#1] Re: Guido Mersmann - nowe wersje oprogramowania
Meridian to piekna sprawa. Mozna nie korzystajac z klawiatury wklejac i wycinac tekst, "wciskac" ENTER itp.
[#2] Re: Guido Mersmann - nowe wersje oprogramowania

@Norbert, post #1

Ooo... To mi się tak odrazu skojarzyło i mam pytanie: Czy AOS i/lub MOS mają tzw. "ułatwienia dla niepełnosprawnych"? Czy w Unii nie ma przepisów zabraniających dystrybucji systemów bez takich ułatwień?
To może być poważny problem w rozpowszechnianiu tych systemów...
EDIT: A nie, przypomniało mi się, że to IIRC dotyczy tylko systemów kupowanych przez organizacje publiczne...

Ostatnia edycja: 08.10.06 19:22:21
[#3] Re: Guido Mersmann - nowe wersje oprogramowania

@Torn, post #2

morphos ma lupkę... może marne to "ułatwienie" ale z tego co pamiętam, to lupka wchodzi w skład ułatwień na popularnych systemach
[#4] Re: Guido Mersmann - nowe wersje oprogramowania

@Torn, post #2

używajac ikonki z inwalidą można windowsa xp łatwo pozbawić działania klawiatury, jak ktoś nie obczajony to nie dojdzie, nawet na uczelni "zepsuliśmy" pare komputerów w ten sposób i reinstalowali windowsy :D
[#5] Re: Guido Mersmann - nowe wersje oprogramowania

@rzookol, post #4

To jeden z bardziej wkurzających "ficzerów" tego systemu... podobnie jak okno, pojawiające się po 8 sekundowym przytrzymaniu shifta...
[#6] Re: Guido Mersmann - nowe wersje oprogramowania

@MinisterQ, post #5

W Windowsie? Ja nic takiego nie mam, mam za to 5x wciśnięcie shifta. Może masz marną klawiaturę. ;)
Do ułatwień takich moźna skina sobie dorobić, duża czcionka, czarno-biały kontrast... żaden problem patrząc na skiny AOS 4.0 (MOS-a pewnie też).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem