Komentowana treść: Pianeta Amiga 2006 - raport
[#1] Re: Pianeta Amiga 2006 - raport
Pewnie zaraz znowu ktoś napisze, że obrażam wszystkich i wogóle jestem mofce! , ale my trolle już tak mamy, że wszędzie widzimy okazję do potrollowanie. Więc uprasza się o nie karmić trolla! :
W specyfikacji samanthy pisze:

RAM : 512Mb on board up to 1Gb on slot DDR 266 DIMM

DDR266, po pierwsze nie DDR i na pewno nie 266, tylko SODIMM , na dodatek SDRAM, a żeby było śmieszniej, stary moduł 100 pin 100-133 MHz. Moduł SODIMM DDR wygląda TAK moduł SODIMM SDRAM wygląda TAK a nasz ohater, czyli 100 pin SODIMM SDRAM wygląda TAK .

To po pierwsze, a po drugie, Mb czy MB , bo jak Mb = Megabit a 512 Mb = 64 MB (MegaBajtów). Przypuszczalnie to zwykła literówka, ale panowie z troiki nauczyli by się rozróżniać Mb od MB.

Zastanaiwam się też czy na płycie wlutowany jest "DDR" czy "SDRAM". Z doświadczenia wiem, że DDR i SDRAM nie nalezy mieszać, chyba, że DDR pracuje z taką samą częstotliwością jak "SDRAM" (Stare płyty PC tak miały, np ECS K7S5A) .

I to tyle mojego rannego trollowania i szukania spisków, oraz przyjemnego dodatku do kawy, bo przeciez moim jedynym życiowym celem jest ośmieszanie OS4 i sprzętu pod niego
[#2] Re: Pianeta Amiga 2006 - raport

@Olo, post #1

Oj, Trollo, Trollo, czasem, nim się potrolluje, warto sprawdzić fakty, bo to, że coś jest *bardzo*, *bardzo* rzadkim roszeżeniem stosowanym głównie w drogich high-end'owych drukarkach laserowych, to jeszcze nie znaczy, że nie istnieje:
Google
Pierwszy link z Googla
link do jednego z modeli na stronie powyżej
Na zdjęciach Samanthy, widać pamięci oznaczone: "MT 46V64MB-5B", także z tymi "małymi b" to raczej jest literówka/różnica kulturowa między Włochami a resztą Świata.
... No ale i tak narazie nie ma licencji na OS4(o OS5 nie mówiąc ) i ciągle brak L2.
[#3] Re: Pianeta Amiga 2006 - raport

@Torn, post #2

Oj wiem że istnieje, i nawet nie jest to moduł do drogich "high-end'owych drukarkach laserowych", te pakardowskie moduły to coś podobnego ale to nie to ;), to są zwykłe sodimm-sdram, tyle że starszego typu niż te używane obecnie.
Troche to głupie że nowy sprzęt korzysta ze starych rozwiązań, ale cóż widać tak już to w naszym amigowym świecie chyba będzie .

Na zdjęciach Samanthy, widać pamięci oznaczone: "MT 46V64MB-5B", także z tymi "małymi b" to raczej jest literówka/różnica kulturowa między Włochami a resztą Świata

Ba, wiadomo że to literówka, ale nie uważasz że to lekko zabawne, że tworcy sprzętu nie znają poprawnych oznaczeń ;) ;)

A wogóle to już nie trolluje
[#4] Re: Pianeta Amiga 2006 - raport

@Olo, post #3

Troche to głupie że nowy sprzęt korzysta ze starych rozwiązań

No coż...
Ba, wiadomo że to literówka, ale nie uważasz że to lekko zabawne, że tworcy sprzętu nie znają poprawnych oznaczeń

O ile nie znają. Pamiętaj, że n.p. Francuzi mają kompletnie p****a*y system obliczania pojemności w swoich "Ordinatur"(czy jak to się pisze), gdzie 1000 bajtów = "jakaś p****a*a jednostka"...
Być może Włosi też mają tu coś pokręcone... Ale jeśli nie, to tak, trochę to smieszne. :)
[#5] Re: Pianeta Amiga 2006 - raport

@Olo, post #3

Widać na zdjęciu z którego spisywali te dane było niewyraźnie
[#6] Re: Pianeta Amiga 2006 - raport

@Torn, post #4

E tam. Ja czasem z rozpędu piszę 100mb, mając na myśli 100MB, i jakoś nikt sie nie czepia, jeśli może to zweryfikować z ogólnym kontekstem.
[#7] Re: Pianeta Amiga 2006 - raport

@MinisterQ, post #6

Ja też. Ale w oficjalnym piśmie, typu specyfikacja płyty którą właśnie zacząłem produkować, bym to sprawdził, przed opublikowaniem...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem