Komentowana treść: Poprawka w iffparse.library
[#1] Re: Poprawka w iffparse.library
Zaktualizowałem sobie. :)

Wstyd się przyznać ale ja pierwszy raz słyszę o tym pakiecie "Envoy 3". Pojęcia nie miałem o istnieniu czegoś takiego. To służy do budowania sieci tylko z maszyn z AmigaOS/MorphOS? Jeżeli tak to jest tak średnio przydatne. :)
[#2] Re: Poprawka w iffparse.library
A mnie zaskoczył ścisły związek sieci lokalnych i biblioteki iffparse. Może ktoś kumaty to wyjaśnić?
[#3] Re: Poprawka w iffparse.library

@R-Tea, post #2

oczywiście: do zapisywania preferencji w amigaosach służą pliki iff, iffparse tak jak sama nazwa wskazuje służy do parsowania plików iff a to działało źle dla pewnych plików więc to poprawili.
[#4] Re: Poprawka w iffparse.library

@MDW, post #1

Tak, Envoy to dość stary (z 10 lat jak sądzę co najmniej) pakiet tworzący takie jakby amigowe "otoczenie sieciowe", z udostępnianiem plików i drukarek. Jest jednak niezgodny z niczym (na czele z Windowsem i SMB) i pewnie dlatego niezbyt popularny.
[#5] Re: Poprawka w iffparse.library

@rzookol, post #3

@ rzookol
oczywiście: do zapisywania preferencji w amigaosach służą pliki iff

zapomniałem, że iff to nie tylko grafika :) ale, że preferencje są w jakiejś tam odmianie iff'a to mnie zaskoczyło. A jak to się nazywa w nomenklaturze MIME? iff-prefs ?
[#6] Re: Poprawka w iffparse.library

@R-Tea, post #5

ale, że preferencje są w jakiejś tam odmianie iff'a to mnie zaskoczyło.


IFF to tylko kontener danych. Obrazki fachowo zwia sie IFF ILBM, gdzie IFF to kontener a ILBM to format zapisu obrazka. A lwia część programów amigowych trzyma konfiguracje wlasnie w IIFach, dane w schowku tez sa w nim trzymane i kilka innych zastosowan tez sie pewnie znajdzie.
[#7] Re: Poprawka w iffparse.library

@R-Tea, post #5

Zerknij tutaj.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem