Komentowana treść: AmiWest - pierwsze podsumowanie
[#1] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Warto też dodać, że nikt z ACK Software Controls na AmiWest 2006 nie pojawił się.
[#2] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@mailman, post #1

Ech, teraz się zacznie jazda...
[#3] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@SirLEO, post #2

Eee tam, dzien bez dobrej jazdy to dzień stracony ;) ;)

A troszke poważniej (ale nie za powaznie) to "zagramanicą" ofce narzekają że Amiwest to klapa i niewypał, że nic nie pokazano mało ludzi , firm itd. A Pan Jensen Shonfelden stwierdził nawet że nie za bardzo wierzy w projekt Amy'05 . Cóż zobaczymy co będzie, ale za wiele nie powiedzieli i nie pokazali - .. szkoda .
[#4] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@Olo, post #3

Jak jeszcze wczoraj słuchałem tego, co mówił Steven Solie, to nazwał on Amy05 tzw. "showboard", który nigdy nie działał, a jedyny działający prototyp przestał funkcjonować zaraz po uruchomieniu. Wspominał on też o Panda, która jest implementacją UD-Techa. Podobno Hyperion dostał ten sprzęt. Jakieś transkrypty by się przydały, aby można było to potwierdzić.
[#5] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
I znowu nic o sprzęcie... zresztą jeśli nawet jakiś będzie to zacznie sie (i zapewne skończy)na użeraniu o licencje tylko z kim? ainc? hyperion?

OT: na aw.net podaja ze DiscreetFX chce wykupic AInc w ciągu nast. 12msc ;)
[#6] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@alpine, post #5

Otworzą bounty i będą zbierać kasę od amigowców na wykup. Już ktoś kiedyś na aw.net taki postulat zgłosił, aby środowisko amigowe odkupiło prawa od Amiga Inc. detektyw
[#7] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@mailman, post #6

*My* damy kasę na wykup przez DiscreetFX cudownej Ainc razem z jej uznanymi pracownikami? Nazwa i patenty tak ale całą załogę za burtę! ;)
[#8] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@alpine, post #7

To tylko mój domysł. Nie wiem skąd Discreet miałoby taką kasę.
[#9] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Szczerze mowiac niewiele tego jak na taka impreze
[#10] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
wow, pokazano ściaganie ekranów !!!!!!!!
[#11] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@rzookol, post #10

No ba! To była kwintesencja prezentacji
[#12] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@rzookol, post #10

Sciąganie ekranów zbawi świat :)
[#13] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Osobiście sądzę, że szkoda było czasu i pieniędzy Jensa na taką wycieczkę.
[#14] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Oglądałem wczoraj relację na żywo i musze przyznać że nieciekawie wypadła. Naliczyłem raptem 11 osób.. wiało pustką po salce.
Pierwszy człek posiadał 2 płytki przed sobą i.. bardzo mało wiedział na ich temat. W sumie żenada. Jedna z płytek była Amy05 - i jak sie można było dowiedzieć była to nie działająca płytka - taka pokazówka ,następne wersje - dla klientów maja sie podobno nieco różnić. Na pytanie kiedy ma być w sprzedaży, grono osób rzuciło gromkie " za dwa tygodnie" .. hehe. Gość coś bąknął również o 2 miesiącach hyhy.
Druga płytka - high end - jak ją podsumował - to był .. hmm nawet nie wiem co. W każdym razie w nia były wsadzone jaieś komponenty i podobno to wersja działająca. Ale nie podłączyli coby obaczyc. Na dzień dzisiejszy biega na tym linux, ale na kanale AWnet ktoś rzucił hasło że podobno Hyperion ma to w swoich łapskach więc prawdopodobnie OS4 na tym również biega. Facet nie potrafił niec powiedzieć więcej niż to co widziały jego gały..
Reszta dnia była cokolwiek nudnawa więc się nie wgryzałem w treść tylko grzecznie skoczyłem na pifko.
Podsumowując - BB był o wiele lepszy :)
[#15] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@TJindy, post #14

Pierwszy człek posiadał 2 płytki przed sobą i.. bardzo mało wiedział na ich temat.

To był Steven Solie. Czy tego faceta coś łączy z Troika? Wie ktoś?

Dopisane: Nic go nie łączy z Troika. Zrobił to gościnnie.

Jedna z płytek była Amy05 - i jak sie można było dowiedzieć była to nie działająca płytka - taka pokazówka ,następne wersje - dla klientów maja sie podobno nieco różnić.

To był właśnie ten "showboard", który nigdy nie zadziałał. To jest pewnie to, o czym była kiedyś dyskusja.

Druga płytka - high end - jak ją podsumował - to był .. hmm nawet nie wiem co.

To była właśnie Panda, czyli przerobiony UD-Tech.

W każdym razie w nia były wsadzone jaieś komponenty i podobno to wersja działająca. Ale nie podłączyli coby obaczyc. Na dzień dzisiejszy biega na tym linux, ale na kanale AWnet ktoś rzucił hasło że podobno Hyperion ma to w swoich łapskach więc prawdopodobnie OS4 na tym również biega.

Lub będzie biegał.
[#16] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Ta impreza pokazała dobitnie po jakim fajnym, bocznym torze (c) [kb] jadą pegazowcy ze swoim mosem...
A okazja była jak widać na tyle słaba, że nawet żadna informacja na prawdziwie amigowym portalu się nie pojawiła PO imprezie. Widocznie troche im wstyd pisać...
[#17] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
O. Gorky. To chyba nawet polskie jest. :)
[#18] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Do wiadomości dopisałem informację o dostępnych plikach audio z rozmowy z Jensem Shonfeldem i Carlem Sassenrathem.
[#19] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@MinisterQ, post #16

Impreza... cóż, porażka, było tam może ze 20 osób, nic nie pokazali, nic się nie działa, ktoś tam chlapną że ta płyta z troiki - AMY to tylko taka atrapa do pokazów ( a nie mówiłem ;) ) , i że jedyny egzemplarz który niby miał działać, przestał działać jak tylko włączyli go do prądu ( to też mówiłem ;) ) .

Jedyna nadzieja w high-endowej płycie z UD-Tech (ten kto to coś nazwał High-End , musiał mieć lekko wariat? ) lub drugim "cudzie" - samantha. Cóż, szkoda, myślalem że coś się wyjaśni, a tak dalej tradycyjnie, hurra optymizm i propaganda sukcesu...szkoda.
[#20] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
[#21] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Ja nie rozumem ludzi ktorzy jeszcze wierza w te banialuki. Przeciez to przeczy elementarnej logice - dwie plyty, zadna nie dziala, jenda jest oficjalna niedzialajaca wydmuszka, drugia przestala dzialac po podlaczeniu. No luuuudzie!
[#22] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
No niestety impreza wg mnie czysta klapa (nic nie pokazane, ilosc stoisk towarzyszacych impresie - no coz,wiem ze srodowisko amigowe jest male ale, az TAK?!)
Ilościowo również tragicznie i co gorsza przegladajac zdjecia srednia wieku tez przygniatajaca (albo same dziadki, albo nie maja na fryzjera i odzywki do wlosow).
Sadzac po reklamach to miala byc pokazna impreza.... a tu - imieniny u nielubianego wujka bardziej tetnia zyciem ehhhh.
[brak mi slow] :(
[#23] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Jedynym ciekawym wydarzeniem na tej imprezce było obliczanie g (grawitacja/przyspieszenie ziemskie) za pomocą oznaczeń chipów AGNUS, GARY, PAULA i CPU :D
[#24] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie

@11MASTEr, post #22

[...] albo same dziadki, [...]


[czarny humor on]
ciekawe czy dożyją premiery OS4???? ... hmmmmm, a może dlatego tak ich już mało w tym roku ???
[czarny humor off]
[#25] Re: AmiWest - pierwsze podsumowanie
Trosze czasu mnie nie bylo a tu jakies imprezy okolo os4(bo sprzet na ktorym dziala*podobno* linux to nie sprzet dla os4 jeszcze) .
Cha-cha-cha [kb] pewnie sie zaplakal jak zobaczyl ta impreze.
Zenada do kwadratu,jestem ciekaw kto jeszcze czeka na ten os4 i sprzet

moze mala ankieta?? pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem