Komentowana treść: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a
[#1] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a
Przetestował juz ktos ten sterownik?
Robi sie coraz ciekawiej. Coraz mniejsza przewagę mam mityczny MOS 1.5 :)
[#2] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a
Świetnie! Jakbym częściej używał USB w Pegasosie to bym na pewno sobie taką kartę na PCI wsadził.
[#3] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@Norbert, post #1

Ja testowałem. Działa.
Mam kartę z chipsetem Via (działa też na pewno NEC), po podpięciu dysku 2.5 cala USB (jakaś Toshiba 20 GB) ładnie go wykrywa i transfery ma w okolicach 9-10 MB/s (sprawdzałem na pliku 104 MB), czyli tyle samo co ten sam dysk podpięty do PC.
Innych urządzeń nie sprawdzałem, sprawdzę, planuję napisanie artka na temat USB 2.0 w Pegazie (nawet mam już zrobione dawno zdjęcia do tego, ale wtedy nie poszło mi w 2.0).

Jak ktoś przerzuca dużo plików przez USB to chyba warto, bo karta USB 2.0 to wydatek 20-30 zł.


Ostatnia edycja: 25.10.06 11:50:57
[#4] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@wali7, post #3

Jeżeli taka karta to rzeczywiście taki mikroskopijny wydatek to chyba sobie ja sprawię choćby dla samej głupiej amigowej satysfakcji. :D Czekam na Twój artykuł - pewnie pomoże mi się zdecydować. :)
[#5] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@MDW, post #4

zaglądnąłem na Allegro, a tam nowe kontrolery USB 2.0 po 16-17 zł "Kup Teraz"
[#6] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@MDW, post #4

Radze trzymac sie kart na chipsecie NEC albo VIA. Inne chipsety sprawiaja sporo problemow z urzadzeniami USB.

Pozdrawiam
[#7] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a
A czy zadziala na G-Rexie w Classicu?
[#8] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@BuLa, post #6

VIA bym nie proponowal. Swietne sa kontolery na Intelach - 110% kompatybilnosci (trzeba przyznac ze tutaj sie postarali), NEC jest tez ok.
[#9] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@Poke, post #8

trzeba przyznac ze tutaj sie postarali
Musieli - ostatecznie to Intel stworzył i wypromował USB (jako odpowiedź na FireWire Maćków). :P
Również polecam Intelowskie karty - we wszystkich testach porównawczych to właśnie USB Intela ma najlepsze osiągi i najniższe obciązenie CPU. W realu również wymiata konkurencję.

Ostatnia edycja: 25.10.06 18:28:43
[#10] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a
Czy dziala tez tryb 2.0 HiSpeed ?
[#11] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a
nie no, normalnie cywilizacja nastała w świecie motylka
[#12] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@noowy, post #10

wali7 pisze o transferach rzędu 9-10 MB/s więc pewnie działa. :)
[#13] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@krismiszcz, post #11

No, a nie to co u makowców - cofnięcie się do czasów intela łupanego... ;)
[#14] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@krismiszcz, post #11

W macach może też kiedyś nastanie... Najpierw trzeba zmienić te jednoprzyciskowe myszki .

Ostatnia edycja: 25.10.06 19:11:22
[#15] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #13

No, a nie to co u makowców - cofnięcie się do czasów intela łupanego... http://www.ppa.pl/forum_ppa/smileys/icon_wink.gif


Może dzięki temu da się wreszcie na makach normalnie pracować. ;)

W sumie najlepszy element macos-a to... freebsd...
[#16] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@Andrzej Drozd, post #7

Bardzo dobre pytanie. Ktoś się może orientuje??? Czy to cudo zadziała na clasic via Grex???


Benedykt
[#17] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

NA MOIM GREXIE MOS NIE DZIALA.
[#18] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@Fazior, post #17

podeslij mi grexa poczta, u mnie bedzie dzialac :)
[#19] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Wysle Ci cala amige i zasponsoruje soczystą prostytute jak mi mosa wstaniesz
[#20] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@noowy, post #10

Działa HighSpeed, co więcej działa TYLKO HighSpeed, tak więc urządzenia USB1.1 nie działają. Ale jest na to prosta rada - urządzenia 1.1 obsługują sterowniki oryginalne, tak więc uruchamiasz jednocześnie ehci i uhci dla tej samej karty. Wtedy działa wszystko OK
[#21] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@Fazior, post #17

Dokładnie rzecz ujmując mam cały czas ramlib error przy probie startu z partycji mosowej.
[#22] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@Fazior, post #19

jak soczysta to nie ma sprawy. zgadamy sie na gg OK
[#23] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@Poke, post #8

@ Poke
VIA bym nie proponowal. Swietne sa kontolery na Intelach - 110% kompatybilnosci

Może i świetne, ale czy ehciusb.device je obsłuży? Ten device były pisany i testowany na VIA właśnie, a później jeszcze testowany na NEC.
[#24] Re: Sterownik USB 2.0 dla MorphOS-a

@R-Tea, post #23

EHCI to jeden standard. Jezeli sterownik zadzialal na VIA i NEC-ach, to musi tez dzialac na intelach
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem