Komentowana treść: Pixel 1.0 beta 6 build 558
[#1] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558
Jestem bardzo zainteresowany rozwojem/działaniem/użytecznością tego programu. Jeśli ktoś właśnie testuje, byłbym dźwięczny za krótki raporcik... z góry dźwięki :)
[#2] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558
Ten program nie stanowi ŻADNEJ konkurencji dla pręźnie rozwijanego MOSPainta autorstwa stefkosa. MOSPaint w pełni korzysta z MUI oraz posiada wiele ficzerów oraz niezwykle przejrzysty oraz rozbudowany interfejs użytkownika nie znany jak dotąd w innych tego typu aplikacjach.
[#3] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@uran, post #1

Tradycyjnie nowa wersja jest tylko DEMO. Pełna wersja dostępna dla tych którzy zapłacili 50$ nadal jest stara [1.0 beta 6 build 498] i ma prawie rok (2005-11-14). Fajna mi nagroda za dotację...

Kiedyś pytałem o parę spraw autora. Wszystko ma w planach ale jakoś nie przywiązuje wielkiej wagi do wersji pod MorphOSa. Marudzi, że ciężko się pisze pod MOSa, bo nie ma ochrony pamięci i za każdym razem jak się zdarzy jakaś "wpadka" podczas pisania to musi rebootować maszynę.
Pytałem go o "transform layers" takie jak w Photoshopie. Mówił (kilka miesięcy temu), że to jest w najbliższych planach. Wersja dla MorphOS nadal nie ma obsługi fontów TrueType. Nie wiem kiedy będzie to zrobione. Prawdę mówiąc to przestałem liczyć na ten program. Za długo to wszystko trwa. Inne wersje się rozwijają, a MorphOSowa nie. Z tego co widzę na forum to jednak trochę osób zapłaciło. Wstyd się przyznać ale ja też się dałem kiedyś złapać. :( Już bym wolał zrobić dobrowolną wpłatę na Ambienta, AmiGG, KHTML, TinyGL czy Blendera. Przynajmniej autorzy nie mają w nosie MorphOSa i coś się dzieje.

Ostatnia edycja: 25.10.06 21:51:59
[#4] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MDW, post #3

Marudzi, że ciężko się pisze pod MOSa, bo nie ma ochrony pamięci i za każdym razem jak się zdarzy jakaś "wpadka" podczas pisania to musi rebootować maszynę.

To często mu się muszą te "wpadki" zdarzać... Co między innymi na swój sposób świadczy o jakości wnętrza tego programu... ;)
[#5] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MinisterQ, post #4

To często mu się muszą te "wpadki" zdarzać...

To niestety prawda. :( Podobno ten program bez ochrony pamięci nie ma prawa działać, a że działa to cud. :)
[#6] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MDW, post #5

Z ochroną pamięci będzie powodowal co chwila komunikaty o jej naruszeniu, i zamykanie aplikacji, więc co za różnica?
[#7] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MinisterQ, post #6

No właściwie żadna. :) No ale tak mi kiedyś tłumaczyli, że przez brak ochrony pamięci jest taki niestabilny na MOSie. Zresztą ja próbowałem pełną wersję pod Windows i tez mi się ze 3 razy wywalił. Nie wiem czy autor kiedyś zbuduje stabilną wersję na jakąkolwiek platformę...
[#8] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MDW, post #7

Wysługiwanie sie w tym przypadku ochroną pamięci to niestety pokaz niekompetencji programisty... Co widać po tym, że i pod windowsem się wywala.
[#9] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558
Z żalem w sercu odpaliłem wersję demo pod MorphOS. Oprócz informacji, że jest to demo wyskoczyła informacja, że nie może znaleźć biblioteki do obsługi fontów TrueType więc o jakichkolwiek operacjach na tekstach nadal można zapomnieć. :( Później myślałem, że się powiesił, bo nie chciał reagować na gadżet zamknięcia okna. Jednak okazało się, że to wina skórki. W wersji dla MorphOS standardowo jest ustawiona Fedora w której okna zamyka się przyciskiem znajdującym się w górnym lewym rogu okna (po amigowemu). No a tutaj to zupełnie nie działa. Wystarczy przełączyć na klasyczny skin (windowsopodobny) i już można zamykać okna. No ale oczywiście z prawej strony jak na windowsa przystało. :(
[#10] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MDW, post #9

Ale i tak działa lepiej niz poprzednia wersjia DEMO :)
[#11] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@Drako^lM, post #10

Ale i tak działa lepiej niz poprzednia wersjia DEMO

A to prawda. Też czuję postęp chociaż nie bardzo potrafię dokładnie powiedzieć w jakich elementach programu. :) Po prostu chyba się tak strasznie nie wiesza. Świadomość, że jest to DEMO zniechęca mnie do dokładniejszego obadania programu. :(
[#12] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MDW, post #11

Gdyby ktos byl zainteresowany znalazlem polska strone programu. Mozna go normalnie kupic za zlotowki, od reki z pelnym wsparciem technicznym.
MDW moze uderz do nich z zapytaniem o nowa, pelna wersje dla MOSa.
http://pixel.info.pl
[#13] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@quaint, post #12

Gdyby ktos byl zainteresowany znalazlem polska strone programu. Mozna go normalnie kupic za zlotowki, od reki z pelnym wsparciem technicznym.

Oooo fajnie. Nie wiedziałem, że taka strona istnieje.


MDW moze uderz do nich z zapytaniem o nowa, pelna wersje dla MOSa.

Zapytałem na forum Pixel32 jak tylko się pojawiło demo ale jeszcze nie ma odpowiedzi.

Ostatnia edycja: 26.10.06 23:39:21
[#14] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MDW, post #13

A byłeś na angielskiej?? Tam jest nawet odnośnik do polskiej strony Pixela ok, racja

Ostatnia edycja: 27.10.06 15:58:18
[#15] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@Hugen, post #14

Dokładnie to samo chciałem napisać. Przecież tam jest odnośnik.
[#16] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@mailman, post #15

ale on sie chyba jakos niedawno dosc pojawil.
[#17] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@Hugen, post #14

A byłeś na angielskiej?? Tam jest nawet odnośnik do polskiej strony Pixela

Dawno temu byłem i wtedy nie zauważyłem. Ja w ogóle mało spostrzegawczy jestem. :)
[#18] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@MDW, post #17

To pewnie przez to że ostatnio dla MorphOS-a wychodzą fajne żeczy :)
[#19] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@Drako^lM, post #18

a na os4 jeszcze fajniejsze zapowiedzi :)
[#20] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@rzookol, post #19

no, bo zaraz dostaniesz:)

Ostatnia edycja: 27.10.06 22:09:41
[#21] Re: Pixel 1.0 beta 6 build 558

@quaint, post #20

ee, ja już zdążyłem dostać na execblogu czerwoną :), najlepsze jest to, iż specjalnie zawsze komentowałem z mojej Amigi1200 (żeby sie nikt nie czepiał mojej amigowosci) i nic nie pisalem o Mosie

ps1. skoro Mandi dostał ostrzeżenie to ja już się niczemu nie dziwie

ps2. Brunon i tak wróci :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem