Komentowana treść: Clone-A - nowe informacje
[#1] Re: Clone-A - nowe informacje
Jak na mój gust autor powinien powtórzyć swoją prośbę, przy jednoczesnym jej rozbudowaniu. Chyba, że wcześniej opisał swój pomysł na forum PPCZone...
[#2] Re: Clone-A - nowe informacje
układ dźwiękowy Clone-A brzmi jak oryginał

To dobrze czy źle? Ja odkąd pamiętam to zawsze chciałem się pozbyć w Amidze AGAty i Pauli. Nie widzę powodu dla którego teraz miałbym zmieniać zdanie. Teraz gdy karty graficzne i dźwiękowe zadomowiły się w amigowych systemach i wszystkie programy ja biorą pod uwagę. Ja jakoś nie tęsknię do tamtej "jakości" i ceny. :)

Pamiętam jak ślubowaliśmy publiczne spalenie na stosie wymontowanej Pauli i AGAty. :) Jak podniecaliśmy się na pierwszym AmigaShow kartami graficznymi. NIgdy nic nie zrobiło na mnnie takiego wrażenia jak wtedy Amiga z kartą graficzną i dźwiękową. To było coś czego żaden sprzęt świata nie jest w stanie dzisiaj powtórzyć. Wtedy wręcz znienawidziłem układy specjalizowane Amigi. Uznałem je za jeden z najważniejszych powodów opóźnienia w rozwoju (zwłaszcza AGAta) mojej kochanej platfomy. Uraz został mi do dzisiaj i jak słyszę, że cokolwiek dzieje się wokół tematów ożywienia starych układów specjalizowanych to robi mi się trochę niedobrze.
[#3] Re: Clone-A - nowe informacje

@MDW, post #2

To dobrze czy źle?

Mnie się wydaje że dobrze, bo zamysłem Clone-A jest skopiowanie klasycznej Amigi i na ten rynek jest ono skierowane (jak wszystkie sprzęty od Individual Computers).
[#4] Re: Clone-A - nowe informacje

@mailman, post #3

Ja nie jestem pewien czy dobrze. Odkąd pamiętam to zawsze narzekaliśmy na jakość Pauli. O AGAcie to nawet nie mówię, bo to przecież śmiech na sali. :)

Nie rozumiem też w jaki segment rynku oni celują. Zwolennicy classiców mają swoje Paule przylutowane do swoich wiecznie żywych płyt głównych, a "nowobogaccy" amigowcy mają te układy w nosie od wielu lat. :) Ja nie rozumiem co miałbym robić z wsadzoną taką kartą na PCI. Przecież stare gierki i tak na tym nie pójdą.
[#5] Re: Clone-A - nowe informacje

@MDW, post #4

Ja nie jestem pewien czy dobrze. Odkąd pamiętam to zawsze narzekaliśmy na jakość Pauli.

Na potrzeby gier uruchamianych pod A500 to nie jest coś, na co trzeba narzekać.

Nie rozumiem też w jaki segment rynku oni celują. Zwolennicy classiców mają swoje Paule przylutowane do swoich wiecznie żywych płyt głównych,

Wiecznie żywych? Kiedyś padną i chyba właśnie po to powstaje Clone-A. Zresztą odmiana PCI może sprawić, że uzyskamy coś na miarę sprzętowego emulatora. Wsadzisz amigowy dysk do peceta i zagrasz w starą grę z lat 90-tych ;)

Przecież stare gierki i tak na tym nie pójdą.

No właśnie by poszły. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
[#6] Re: Clone-A - nowe informacje

@mailman, post #5

Na potrzeby gier uruchamianych pod A500.

Aaaa to co innego. To taka nostalgiczna zabawka. Fajne. :) Jednak ciekawy jestem jak miałoby to zadziałać. Przecież te starocie nie chciały nawet czasem chodzić na A500 z 1MB Chip nie mówiąc już o A1200. Byle drobna zmiana i już się coś krzaczyło. Pisanie pod sprzęt jest "cudowne". :)
[#7] Re: Clone-A - nowe informacje

@MDW, post #6

To taka nostalgiczna zabawka.

Wydaje mi się, że taki jest właśnie cel wszystkiego co robi Individual Computers. Nawet Catweasel powstał w tym celu.
[#8] Re: Clone-A - nowe informacje

@MDW, post #6

Weź pod uwagę fakt, że taka karta konfigurowalna by mogła być... A wtedy uruchamiasz frontend do odpalacza gierek, wybierasz zestaw 'A500 goła' albo 'A500 512KB Chip 8MB Fast' i grasz. Chcesz załupać w coś agatkowego to wybierasz 'A1200 2MB Chip 8MB Fast' i grasz.
[#9] Re: Clone-A - nowe informacje

@MDW, post #2

Dawno tu nie byłem ale jak zacząłem czytać ten komentarz to od razu czułem, że to MDW musiał pisać - dopiero po chwili sprawdziłem czy to rzeczywiście ty :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem