Komentowana treść: Amiga A.D. 2007
[#1] Re: Amiga A.D. 2007
środowisko amigowe nie jest podzielone, czarne owce z execa to tylko wyjątki potwierdzające regułę (nie brany pod uwagę tzw. błąd statystyczny), Nie warto pisać artykułów problemie dotykającym około 0.4% populacji polskich amigowców. To tak jakby 2 posiadaczy Draco czy Casablanci wymagało poświęcenia im uwagi.
[#2] Re: Amiga A.D. 2007

@rzookol, post #1

Chyba tak to wyglada. W Polsce tylko nieliczni maja AOS4. Ludzie sa juz tak znudzeni czekaniem, ze niektorzy dokupili do swojej A1200, Pegasosa i juz. Ja sam, mimo ze wciaz powtarzam jak bardzo wazna jest dla mnie marka Amiga, to sam uzywam MOSa i niezaprzeczalnie jest to amigowy system, a nawet wiecej - jest to AmigaOS z inna nazwa.
AOS4 to dla mnie nieznany swiat i aktualnie coraz mniej sie nim interesuje. Po prostu uzywam swojego Classica z WB3.1 i MOSem oraz czasami WinUAE. A gdy wyjdzie pewien komputer za 99$, to pewnie bede mogl pouzywac MOSa na czyms szybszym niz 603p 210 MHz :)
[#3] Re: Amiga A.D. 2007

@Andrzej Drozd, post #2

Racja!!

W sumie jaka jest faktyczna różnica miedzy MOSem a AOS4?? Oprócz praw do nazwy ofcoz... ;) Jedno i drugie to nowa architektura, i tu i tu zgodność z AOS3 jest zachowana przez emulacje, nie rozumiem, dlaczego lepiej podzielić sie niż zjednoczyć...

Pozdrawiam!!

Ostatnia edycja: 28.10.06 14:48:24
[#4] Re: Amiga A.D. 2007

@Andrzej Drozd, post #2

Ale mosa na efikę chyba nie będzie... :(
[#5] Re: Amiga A.D. 2007

@Malin, post #4

ale na pegasosie mos działa.
Moim skromnym zdaniem - pokładać w efice nadzieję jako płycie desktopowej jest bez sensu. Owszem, jako dodatek do pegaza to może i owszem.. ale na pewno nie zamiast...
[#6] Re: Amiga A.D. 2007

@MaaG^dA, post #5

500 zł na efikę można zdobyć trochę łatwiej, niż 3 razy więcej na pegaza 1 :).
[#7] Re: Amiga A.D. 2007

@Malin, post #6

Panowie mam pytanie, moze dosc niespodziewane, ale z pewnoscia jestescie na biezaco wiec oczekuje wyrozumialej i wyczerpujacej odpowiedzi.

Mamy 2007 rok. Odkurzylem moja przyjaciolke A1200. Mam w niej zainstalowany dysk 2,5" i zwyklego workbencha. Planuje zamontowanie CD-Romu od laptopa z patentu ktory opublikowany jest na PPA.

Powiedzcie mi co obecnie mozna maksymalnie wsadzic do A1200 zeby uzbroic ja po zeby? Na Efunzine dostepne sa karty PPC, czy ta sa najszybsze mozliwe obecnie dopalacze? Obilo mi sie cos o uszy, ze od jakiegos czasu obiecywana jest jakas nowa karta do 1200 ktora ma zostawic w tyle obecne PPC, co to za karta i czy to nie jakies znane z ostatnich lat bajki?

I tak przy okazji, czy probowal ktos z was montowac w CD32 stacje dyskow? Mam ksero jakiegos schematu ze starego numeru "Amigi", ale sam nie wiem czy gra warta jest swieczki.

pozdrawiam
[#8] Re: Amiga A.D. 2007

@Duracel, post #7

Lepiej zadaj pytanie na forum, a nie w komentarzach do wiadomości.
[#9] Re: Amiga A.D. 2007

@mailman, post #8

Myślałem, że tu sami "biegli" w temacie, wiec chyba bez różnicy :)

Ostatnia edycja: 28.10.06 23:18:49
[#10] Re: Amiga A.D. 2007

@Duracel, post #7

http://safir.amigaos.se/article_ack_eng.html - nie wiadomo czy ta karta jeszcze w ogole bedzie, pytaj autora: a.kowalczyk(małpa)sympatico.ca
[#11] Re: Amiga A.D. 2007

@Duracel, post #9

Gdyby było bez różnicy to byśmy majtki przez głowę zakładali. :)
[#12] Re: Amiga A.D. 2007

@MaaG^dA, post #5

ale na pewno nie zamiast...

To wszystko zalezy od tego co robisz/czego potrzebujesz. Ja juz sie przyzwyczailem do tego ze czasami mam zalaczone dwie Amigi i peceta oraz telewizor.
Drogiego Pegaza na pewno nie kupie, ale cos za 99$ to chetnie. Miejsce jakos znajde - wyniose telewizor, z tym ze ten nowy komp musialby mi umozliwic ogladanie tv. Jezeli bylyby z tym problemy, to zawsze idzie podlaczyc karte tv do peceta.

DODANE: A do kladnie mi chodzi o to, aby Amiga byla sobie pod kontrola WB3.1, w zwiazku z czym nie musialbym przelaczac jej na MOSa w zaleznosci od potrzeb, tylko mialbym wszystko w jednej chwili :)

Ostatnia edycja: 29.10.06 08:22:15
[#13] Re: Amiga A.D. 2007

@Duracel, post #7

Doloz sobie jakas tania karte z pamiecia Fast (im wiecej ramu tym lepiej). Podzialaj na niej rok, wtedy zobczysz czego chcialbys od niej oczekiwac. Co do kart PPC, to dobre one sa dla ludzi ktorzy uzywaja ich od poczatku (1998 r), teraz sa naprawde przestarzale i sa porownywalne z Pentium 1 160-200 MHz.
[#14] Re: Amiga A.D. 2007

@Andrzej Drozd, post #12

na pegazie można oglądać TV bez przeszkód
[#15] Re: Amiga A.D. 2007

@rzookol, post #14

a na TV z wyjscia gfx karty s-video/kompozytu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem