Komentowana treść: Musepack dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0
Czyżby kolejny cudowny format lepszy od mp3 który podzieli los ogg-ów? Niemniej warto mieć obsługę tego "na pokładzie".
[#2] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #1

hmmm widze ze nie siedzisz za bardzo alpine w sciaganiu muzyki lawinowo i w sposób wzkazujacy na uzaleznienie od ciaglego sciagania "czegos nowego" wiec nie wiesz ale i mpc jak i ogg maja sie dobrze, tak samo z wma jest. zdechl #?.vqf ktory mial z miejsca zabic mp3... i co ?? vqf juz nikt niepamieta :).
[#3] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@jimiche, post #2

Zdarza mi się trochę muzyki ściągać i trudno mówić żebym często trafiał na inne formaty niż MP3.

W mojej skromnej kolekcji mam tylko jeden album w MP4/AAC a także jeden w omawianym MPC.
[#4] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0
sa jakies radyjka nadajace w takim formacie?

http://aminet.net/package/mus/play/ANR_mpcplayer
[#5] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

jak nie ma radyjek to w takim razie skad mozna pobrac pliki audio w takim formacie?
[#6] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0
Prawdę mówiąc, nigdy nie słyszałem o tym formacie ;)
Widziałem różne ogg mp4, flac, ale mpc... może ktoś coś o tym powiedzieć ? :D
[#7] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #6

W sieci SoulSeek sporo jest w tym formacie.
[#8] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0
ja swego czasu mialem 1/2 kolekcji muzyki zripowana w tym formacie.

MPC jest zoptymalizowany pod bitrate ~200k, przy ktorym ma byc prawie bezstratny, w tym potrafi zakodować dzwięki, których zakodowanie w MP3 jest niewykonalne nawet na maksymalnym bitrate.

Ogg z kolei radzi sobie swietnie ze stratnoscia i juz przy niskich bitrate naaje sie do uzytku, ale za to nie wykorzystuje optymalnie wysokich bitrateow.

dla audiofilow MPC, dla skapcow miejsca na dysku OGG. MP3 dla tych co mają stare/niekompatybilne odtwarzacze :)
[#9] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@bugmenot, post #8

dla audiofilow MPC, dla skapcow miejsca na dysku OGG. MP3 dla tych co mają stare/niekompatybilne odtwarzacze

...i FLAC dla Deeza oraz MiniQ :P
[#10] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@bugmenot, post #8

Zassałem z ciekawości jednego mpc i ... jakoś różnicy między ogg i mp3 256 kbps nie usłyszałem :D. A sądze że na swoim sprzęcie róznice bym usłyszał ;) . Ot kolejny mało popularny i nikomu niepotrzebny "standard" kodowania plików audio, mimo to fajnie że taka pchełka jest.
[#11] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #9

To naprawdę miło, że o nas pamiętasz.
[#12] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #10

A można wiedzieć jaki to sprzęt hi-fi (bo chyba na takim porównywałeś ?) posiadasz ? :)
[#13] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@deez, post #12

Muzyke dekodował SB Audigy 4, a sprzęt hi-fi to technics
- wzmacniacz model SH-EH550
- koretkor DSP SH-EH 550
- magnetofon RS-EH 750
- CD SL-EH550
- Zestaw trójdrożnych kolumn (duże bydle;) )
Podaje wszystko bo to zestaw złożony z czterech modułów :D
[#14] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #13

Zwłaszcza magnetofon miał w tym momencie istotny wpływ na brzmienie :P.
[#15] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0
Dobrze, że są alternatywy dla dominującego mp3. Na przykład przy "standardowym" bitrate 128kbps MPEG mocno niszczy brzmienie ludzkiego głosu czy talerzy perksuji. Ogg przydaje się na Wikipedii :P; z kolei AAC+ jest nieoceniony w radiach internetowych - przy 48kbps pozwala uzyskać bdb jakość dźwięku. A wykupienie serwera o wysokim bitrate jest kosztowne, poza tym wielu ludziom by ciągle buforowało...

Alternatywy są potrzebne, nawet jeśli ostatecznie się nie przyjmą. :)
[#16] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Kable, zakładam, że winne są kiepskie miedziane kable, które na dodatek są poskręcane i biegną obok przewodów zasilających.
[#17] Re: Musepack dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #13

Według mnie jak już robić test to proponuję wypalić jeden jakiś utwór w każdym z formatow na płytę audio po czym wyczyścić dobrze uszy i zacząć dokładny, uważny odsłuch na sprzęcie hi-fi.
Oczywiście sam sprzęt hi-fi ma tu dużo do powiedzenia, właściwie to każdy jego element (nawet interkonekty czy kable głośnikowe).
Miłego porównywania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem