Komentowana treść: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
[#1] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
2.1 MIPS
tyle co a1200 z fastem ?

Dragon potrafi działać jako samodzielna płyta Ale nie pod AmigaOS3.9. Z racji obecności odwołań tego systemu do hardware'u płyty głownej Amigi, mechanicznie Dragon wraz z zainstalowanymi w nim kartami PCI i kartą AGP jest przygotowany do montażu w standardowej obudowie ATX.

baaardzo dziwne, przecież Draco działa pod amigaosem ale zawartość amigowego osprzętu jest w nim jak wiadomo minimalna

Ostatnia edycja: 15.11.06 23:42:25

Ostatnia edycja: 15.11.06 23:42:47
[#2] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
dobra. wszystko pieknie. a teraz brac sie do roboty bo ja to chce :)

Ostatnia edycja: 15.11.06 23:44:27
[#3] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@rzookol, post #1

410 MIPS :), 2.1 dotyczy wersji programu Dhystone a nie MIPSów. Przesłane dane były nieco chaotyczne i dobrze, że to szybko zauważyłeś, mi umknęło :)
[#4] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
Dla mnie jest ważne czy jest szansa na nowy system działający na tym sprzęcie
[#5] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
Szanowna firmo Elbox, jedno takie cudo mozecie juz mi zaklepac na stowke, tak szybko jak tylko to mozliwe :) Jeszcze jak by sie dalo zamontowac do Dragona karte PPC to juz by bylo niebo. Respekt dla tej firmy! Jestescie wielcy i chwala Wam za to, ze wogole chce Wam sie takie cos jeszcze robic.
[#6] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
Czyli klasyka górą, szczególnie, że już się ukazał Minimig v1.0 :

Zdejęcie płyty MINIMIG rev 1

Tylko szkoda, że Dragon będzie taki drogi, zwłaszcza, że może być sprzedawany nie tylko jako sprzęt Amigowy.
[#7] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@rzookol, post #1

Zapis 410 Dhrystone 2.1 MIPS jest jak najbardziej poprawny i ogólnie przyjęty przy oznaczaniu wydajności procesorów przez producentów, nieraz pojawia się jeszcze zapis np.: 410 DMIPS 2.1 który oznacza to samo.
[#8] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@rzookol, post #1

ale czy przypadkiem nie jest tak, że system w Draco nie jest mocno przerobiony w stosunku do oryginalnego AmigaOS?
[#9] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@ntx, post #6

drogi? hmm karta turbo 060 + mediator + usb imo wychodzi drozej.
[#10] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@wali7, post #8

o ile się orientuje to CIA i romy są oryginalne. Samo Draco posiada jeszcze jedną kostkę romu z własnym oprogramowaniem. Skoro więc działało bez chipów amigowych to Dragon też powinien.
[#11] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@rzookol, post #10

CIA to układy nie tylko Amigowe...
co do ROMów... nie wiem, może poszperam po MA, w którymś był spory opis Draco
[#12] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
moze dzieki tej maszynce scena odzyje siedzi, pije i chrupki
[#13] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

ktora? ta martwa?:)
[#14] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@rzookol, post #1

Dobra... jeszcze niech ktoś mi powie jak jest ze zgodnością starego softu odwołującego się do custom chipsetów w wersji "samodzielnej" Dragona...
[#15] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Solo Kazuki, post #14

pewnie taka jak na Pegasosie pod Morphosem :)
[#16] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
Dalej oponuję (może Elbox weźmie to pod uwagę) aby Dragon ukazał się (również) jako oddzielna płyta główna ATX (a może cały komputer typu laptop?) kompatybilna z klasyczną Amigą umożliwiając używanie AOS 3.x bez udziału archaicznej płyty A1200.
Już stary Draco to potrafił (działa na nim AOS 3.x bez żadnych zmian) a jeżeli w Dragonie konieczne są jakieś odwołania do sprzętu A1200 to jak pokazuje MiniMig można je wszystkie zastąpić jednym układem Spartan3.
Do tego gdyby system ukazał się jako laptop, byłaby to pierwsza naprawdę przenośna Amiga. Ileż to osób kombinuje upychając w standardowej obudowie A1200 PPC+GFX+USB+HDD+CD+wlan i do tego 8calowy monitor LCD robiąc z tego "przenośną" Amigę.
Taki laptop działający pod kontrolą AOS3 i ew. linuxa mógłby odnieść sukces na amigowym rynku (oczywiście "sukces" jak na amigowe realia).
[#17] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Solo Kazuki, post #14

Pewnie taka jak na A1/pegazie.
[#18] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Solo Kazuki, post #14

taka jak po wystartowaniu motyla bez kicka na classicu. przykladowo z tego co slyszalem w OS4 odpalonym na A1 jak prgram szuka Pauli to ma odwolanie do AHI, a nad udawaniem/emulowaniem AGAty pracuja ;)
[#19] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Solo Kazuki, post #14

Ale na samodzielnym Dragonie nie chodzi AOS, więc nie wiem *CO* by się miało odwoływać? Linux? Przecież nie ma nawet AROSa na to, więc w wersji samodzielnej nie pojdzie żaden system "amigowy" - no chyba że przez (E-)UAE, ale wtedy nie ma problemu... No chyba że czegoś nie rozumiem

Ostatnia edycja: 16.11.06 17:05:09
[#20] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@MinisterQ, post #17

Pewnie taka jak na A1/pegazie.

No ale jak wogóle można na tym uruchomić soft amigowy(w wersji solo)? Przecież MOS/AOS4.0 nie pójdzie, bo brak PPC, starszy AOS w/g Elboksu nie chodzi, a AROS jest dopiero w planach?

Ostatnia edycja: 16.11.06 17:02:35
[#21] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Torn, post #20

Mnie ciekawi czy działa pod OS 3.0
[#22] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@stefkos, post #13

tak ogolnie amigowa ok, racja

Ostatnia edycja: 16.11.06 18:18:44
[#23] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Torn, post #20

Ale tu nie o to chodzi. W sytuacji gdyby jakis tam system amigowopodobny na to powstał (AROS?) i miał możliwość uruchamiania amigowych binarek, to sytuacja była by analogiczna do tej z pegaza/a1.
[#24] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@MinisterQ, post #23

Nie mnie chodzi o to bo pisze ze działa pod OS3.9 to czy działa pod os3.0
Ma DDR czyli wkładam 512mb to mam 512mb ??
[#25] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@pwe, post #24

moze tobie chodzi o to czy dziala z ROM 3.0? bo jak masz ROM3.0 tez mozesz postawic OS3.1, a nawet OS3.9 po zaladowaniu z pliku kickstartu ROM3.1
[#26] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@wali7, post #8

Najlepiej zapytac kogos, kto mial kiedys drako - np Carlosa?
[#27] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Kaczus, post #26

Jak powiedziano,jezeli bylby to laptop to calkiem mozliwe ze kupilbym te cudo,w przeciwnym wypadku jest to bezsens.

Tego Drako

[#28] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
ten dragon ma wbudowane usb i siecowke ?
[#29] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Denver, post #28

tak, obsluge zapewnia juz procesor coldfire i dzieki temu transfer teoretycznie jest szybszy niz zwykle.
[#30] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

taka jak po wystartowaniu motyla bez kicka na classicu.

Czyli profanacja. Jak mozna odpalac MOSa bez kicka i nie slyszec wspanialego "tykania" stacji dyskow? Na WB, oczywiscie uzywa sie jakichs "noclickow" lub MCP, ale na MOSie to musi byc. Klikanie stacji dyskow na Classicu pod MOSem to podstawa :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem