Komentowana treść: SFS 1.264 (1.265)
[#1] Re: SFS 1.264 (1.265)
U mnie aktualizacja systemu plików na tą wersję spowodowała stratę partycji (jej niewidzialność) - to powrocie do poprzedniej wersji (1.263) jest OK.
Nie polecam tej wersji.
[#2] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Mario, post #1

16.11.2006: Replaced wrong m68k 1.264 archive, please download again
if you downloaded the old one with a version 2.4.
[#3] Re: SFS 1.264 (1.265)

@quaint, post #2

U mnie niestety to nie pomogło :( Pomógł dopiero powrót do wersji 1.236. Być może jest to spowodowane że mam kickstart 3.0.
Na WinUae druga partycja w SFS (o wielkości 3.5 GB) jest normalnie widziana (kikstart 3.1) - tam właśnie ją zakładałem. Natomiast
na prawdziwej amidzie 1200 z kickiem 3.0 pjawia się dopiero po zainstalowaniu
driverów do FastATA i restarcie...

[#4] Re: SFS 1.264 (1.265)
Caly dysk mi poszedl po tym update - niepolecam (to mi przypomina komentarz na allegro :))
[#5] Re: SFS 1.264 (1.265)

@11MASTEr, post #4

Cóż, widocznie ta wersja zasługuje na miano "killer app" :P
[#6] Re: SFS 1.264 (1.265)

@11MASTEr, post #4

Caly, tzn. miales wszystkie partycje w SFS, czy padlo RDB lub jeszcze cos innego?


Ja od jakiegos czasu mam wersje 1.252 i aktualnie nie zamierzam nic updejtowac. Chyba ze zmiany beda sensowne (np. obsluga plikow 8 GB ;) i nowa wersje przetestuje na roboczym HD.
[#7] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Andrzej Drozd, post #6

tak, szczególnie obsługa 8gb plików jest realna :P
[#8] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Andrzej Drozd, post #6

caly hdd w sfs, ale juz wszystko ok - mam nawet juz zaktualizowana dyskietke HELP OK
[#9] Re: SFS 1.264 (1.265)

@rzookol, post #7

Jezeli w SFS2 jest, to dlaczego, niby nie mialoby byc w SFS1? ;)

A ze SFS2 dziala tylko na WB3.x, to juz inna historia (temat byl poruszany w zwiazku z kopiowaniem plyt DVD na Amidze).

Ostatnia edycja: 17.11.06 15:24:48
[#10] Re: SFS 1.264 (1.265)
Dla AmigaOS 3.x pojawiła się wersja 1.265, która podobno poprawia występujący w poprzedniej wersji błąd.
[#11] Re: SFS 1.264 (1.265)

@mailman, post #10

Zgadza sie, teraz wszystko dziala po staremu czyli ok
[#12] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Andrzej Drozd, post #9

Bo nie ma na to miejsca ani w strukturach SFS1, ani w dos.library dla AOS 3.x. A że pan autor SFSa dla OS4 nacudował i zrobił hack, który teoretycznie pozwala na obsługę plików do 4GB to tylko pogratulować krótkowzroczności - to wybuchnie - prędzej czy później, bo wystarczy, że program będzie chciał "przewinąć" (fseek) taki plik od obecnej pozycji i zacznie pisać - w którym miejscu nastąpi pisanie, tego nie wie nikt.
[#13] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Marek Szyprowski, post #12

No wiesz,przeciez to prawdziwi programisci,jak smiesz ;)
[#14] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Marek Szyprowski, post #12

> Bo nie ma na to miejsca ani w strukturach SFS1, ani w dos.library dla AOS 3.x

to jest SFS2, ktory dziala tez z plikami powyzej 4GB

> A że pan autor SFSa dla OS4 nacudował i zrobił hack, który teoretycznie pozwala na obsługę plików do 4GB

na SFS1 68k pod AOS3.9 tez dziala ten hack
[#15] Re: SFS 1.264 (1.265)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

SFS2 to owszem osbługuje pliki >2GB, ale jako pliki będące na dysku. Dla programów działających pod AOS3.x są one widziane jako pliki 2GB. Nie da się zrobić pełnej obsługi >2GB przy ograniczeniach AOS3.x, a częściowa obsługa (owy hack) to proszenie się o kłopoty (chyba, że komuś nie zależy na danych zawartych w tychże plikach; próba modyfikacji musi się zakończyć wyprodukowaniem kaszanki). Miałeś na dysku pliki >4G? Mogłeś je normalnie kopiować, modyfikować, edytować?
[#16] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Marek Szyprowski, post #15

> Miałeś na dysku pliki >4G? Mogłeś je normalnie kopiować, modyfikować, edytować?

kopiowac moglem z poziomu WB przeciagajac ikonke pliku z partycji na inna partycje w SFS2, zmieniac nazwe i kasowac tak i tez tak kasowalem i zmienialem nazwe z poziomu asl, a edytowac nie edytowalem zreszta po co mialbym iso_image plyty DVD edytowac

Ostatnia edycja: 19.11.06 02:04:04
[#17] Re: SFS 1.264 (1.265)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Czyli zawartości nie zmieniałeś, a taka operacja jak najbardziej powinna być możliwa. Przewijanie w takim pliku również nie ma prawa działać (odtwarzanie filmów na przykład). Jak uważasz, że bez tego wszystko "działa" to więcej pytań nie mam.
[#18] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Marek Szyprowski, post #17

nie rozumiemy sie. nie wiem o co tobie biega z ta edycja? mam wczytac plik 6GB do ceda



[#19] Re: SFS 1.264 (1.265)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Nie, chodzi mi o to, że gdyby program chciał dopisać coś do takiego pliku lub zmodyfikować jakiś jego fragment powyżej granicy 2GB to taki plik zostanie uszkodzony (kaszanka). Dlatego porządny system plików nie powinien pozwolić na dostęp do części powyżej 2GB, aby chronić plik przed możliwym uszkodzeniem.
[#20] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Marek Szyprowski, post #19

myslisz ze jak bedzie nowy dos.library w MOS to taki stary FileMaster ruszy plik powyzej 2GB, ja watpie. programy beda musialy umiec z niego skorzystac. czemu programy nie umia ruszyc teraz nawet pliku powyzej 1GB, a przeciez system radzi sobie z plikami do 2GB. pamietam, ze dla sprawdzenia mountowalem takie iso plyty DVD na partycji w SFS2 i dalo sie odczytac (filedisk.device) pliki jedynie do granicy 2GB to pomyslalem sobie, ze po wypaleniu na plycie DVDRW bedzie kicha, a jednak wszystko git. autor nie jest taki glupi i pewnie zrobil jakies zabezpieczenie. mozliwe ze w rzeczywistosci SFS2 dzieli taki plik na partycji czego normalnie nie widac i to wszystko juz teraz na AOS 3.x moge zgrac plytke z iso DVD, wypalic i skasowac taki plik z partycji. aha nie spotkalem sie jeszcze z filmem divx/vob/itp w jednym pliku, ktory by przekraczal 2GB.
[#21] Re: SFS 1.264 (1.265)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

pamietam, ze dla sprawdzenia mountowalem takie iso plyty DVD na partycji w SFS2 i dalo sie odczytac (filedisk.device) pliki jedynie do granicy 2GB to pomyslalem sobie, ze po wypaleniu na plycie DVDRW bedzie kicha, a jednak wszystko git.


Bo FryingPan zapewne nie musi korzystac z Seek(). Czyta z pliku w sposob ciagly wypalajac dane na plycie, az do momentu w ktorym napotka koniec danych. Poniewaz SFS2 w strukturze FileHandle (ta struktura jest zawsze obslugiwana przez system plikow) pamieta aktualna pozycje w pliku, nie masz zadnych problemow.

Podobnie jak w przypadku linuksa, Seek bedzie dzialac "prawie" poprawnie jesli stosuje sie przesuniecia wzgledne (Seek(file, offset, OFFSET_CURRENT), jesli offset < 2GB). "Prawie", poniewaz wartosc zwracana przez Seek (aktualna pozycja) bedzie brzydko przycieta.


mozliwe ze w rzeczywistosci SFS2 dzieli taki plik na partycji czego normalnie nie widac

Nieee. SFS2 ma zmieniona nieznacznie strukture - rozmiar plikow jest zapisany w 48-bitowej liczbie.

aha nie spotkalem sie jeszcze z filmem divx/vob/itp w jednym pliku, ktory by przekraczal 2GB

Ja niestety az nazbyt czesto spotykam pliki .mov ktore potrafia miec siedem GB i wiecej. A tak przy okazji, stary format AVI mial ograniczenie (max 2GB), w nowym tego problemu nie ma, tak samo zreszta jak w przypadku kontenerow QT szeroki uśmiech
[#22] Re: SFS 1.264 (1.265)

@szuler, post #21

> Bo FryingPan zapewne nie musi korzystac z Seek(). Czyta z pliku w sposob ciagly wypalajac dane na plycie, az do momentu w ktorym napotka koniec danych.

fajnie by bylo, ale wypala tyle co widzi, a ile widzi to tyle co pod AOS4 ;)

> SFS2 ma zmieniona nieznacznie strukture - rozmiar plikow jest zapisany w 48-bitowej liczbie.

git o tym to nie wiedzialem.

> Ja niestety az nazbyt czesto spotykam pliki .mov ktore potrafia miec siedem GB i wiecej.

no bez jaj gdzie sa takie filmy jestem ciekaw? bo nawet filmy na DVD sa dzielone po 1GB. w takim wypadku nie widze obecnie innego rozwiazania jak SFS2, aby zassac na dysk taki film pod AOS.



[#23] Re: SFS 1.264 (1.265)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

fajnie by bylo, ale wypala tyle co widzi, a ile widzi to tyle co pod AOS4


To spytaj Errora jak odczytuje wielkosc pliku.

no bez jaj gdzie sa takie filmy jestem ciekaw?


1 godzina filmu w formacie DV (PAL, 720x576, 25fps, kompresja stratna 25MBit/s, dzwiek niekompresowany 2 kanaly audio @ 48kHz) to 13GB danych, czasem trzymanych kilku oddzielnych plikach. Skladajac dwugodzinny film w tym formacie masz juz 26GB. Calosc skladam nastepnie w kontenerze QuickTime (kodek dla audio i video to MPEG4, odpowiednio 256kbit/s i 10MBit/s) w postaci jednego pliku, na przyklad takiego ("tylko" 6GB):

misc@laptop:~/dvd> ls -l
insgesamt 6229116
-rw-r--r-- 1 misc users 6371881216 2006-11-20 21:36 film.mov

Film w takim formacie przetwarzam nastepnie do formatu dvd. Otrzymuje jeden plik o rozmiarze dopasowanym (w zaleznosci od potrzeby ustawiam odpowiedni bitrate dla strumienia video) do plyty jednowarstwowej lub dwuwarstwowej (a wiec pojedynczy plik o rozmiarze 8GB tez nie jest rzadkoscia). Itd itp :)

bo nawet filmy na DVD sa dzielone po 1GB.

"Pliki" pojawiajace sie na plycie DVD sa tworzone w procesie masteringu (na przyklad za pomoca programu dvdauthor), wczesniej caly film moze (i najczesciej jest) przetwarzany w postaci pojedynczego pliku.
[#24] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Marek Szyprowski, post #17

Hmmm, chyba sie czepiasz ;)
Czy ma to jakies konkretne znaczenie, w systuacji gdy chcemy po prostu zrzucic ISO na HD i przekopiowac z powrotem wszystko na DVD? Nie ma. I fakt zostaje faktem - pod WB3.x mozna (AOS4 to narazie jakas abstrakcja), natomiast pod MOSem nie mozna. I tyle. Jakas edycja pliku wewnatrz czy przewijanie (nikt normalny nie bedzie trzymal filmu na HD, w postaci pliku 6 GB), to za maly powod, aby sie czepiac :)
[#25] Re: SFS 1.264 (1.265)

@szuler, post #23

> To spytaj Errora jak odczytuje wielkosc pliku.

wiem jak odczytuje napisalem przeciez ;)

> Film w takim formacie przetwarzam nastepnie do formatu dvd.

to i tak wyjsciowo jest dzielony. a juz myslalem, ze w takiej duzej wielkosci filmy mov sa dostepne w internecie.

Ostatnia edycja: 21.11.06 11:33:07
[#26] Re: SFS 1.264 (1.265)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #25

nie no zgadzam sie, ze odczyt to mam taki, jaki da mi amigaos. musze znac rozmiar pliku przed wyslaniem go na krazek, bo przeciez na krazek czesto idzie najpierw layout...

jest na to obejscie, bo amigaos pozwala na cykliczne wolanie seek'a i read'a na koniec pliku (o ile pamietam) ale nie wiem dokladnie jak to sie mapuje na rozmiar pliku (jesli zrobie seek na 2GB-1 a potem read 1 bajtu, to czy seek mi zwroci 0 czy 2G-1), ale sobie to zweryfikuje; jesli bedzie 0, to wrzuce taki support do FP, jesli 2G-1, to nic wiecej nie poradze.

1. gdybym w taki sposob mial sprawdzac kazdy plik ktory idzie na krazek, to zamiast skanowac 10000 plikow w 10 sekund - bedziecie czekac ok 20 minut. ci co maja FFS nawet z godzine
2. ISO nie pozwala na pliki >2GB, bo ma 32bitowe rozmiary ze znakiem, wiec zapomnijcie o 6GB filmach na dvd do czasu az dobede namiary na UDF.

pozdrowki,
tomek.
[#27] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Error, post #26

> nie no zgadzam sie...

napisalem w komentarzu nr #22, ze FP wypala tyle co widzi ;)

> jest na to obejscie...

prosze Error zrob jakas dodatkowa opcje, albo osobna taka wersje, aby nie sprawdzal dlugosci wybranego pliku z gotowym obrazem plyty :)

> gdybym w taki sposob mial sprawdzac kazdy plik

to bedzie tylko jeden plik :)

> ISO nie pozwala na pliki >2GB

chodzi o to ze w obecnym FP nie da sie zrobic ISO z danymi powyzej 2GB na partycje? bo zgrac obraz plyty powyzej 2GB mozna nawet MakeCD. mkisofs z tego pakietu mozna zrobic takie ISO >2GB
[#28] Re: SFS 1.264 (1.265)

@Error, post #26

> nie no zgadzam sie, ze odczyt to mam taki, jaki da mi amigaos.

sorry Error zmeczony jestem wczesniej przeczytalem, ze nie jestes zgodny z tym co napisalem ups

przy okazji wersja mkisofs 68k jest w archiwum 3CaDo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem