Komentowana treść: YAM - nowa wersja nie w tym roku
[#1] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku
Niech lepiej dorobią oddzielny tasak;) dla sciąganej poczty, a poźniej skóry. Ale najważniejsza rzecz to moim zdaniem stabilność - tego chyba najbardziej brakuje, no ale to nie jest finalna wersja, jeszcze. ;)
[#2] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@deez, post #1

...no i niech naprawią ten komunikat o nieistnejącym błćdzie przy wysyłaniu szyfrowanym (vide gmail)...
[#3] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@quantor, post #2

Prawda, ale my tu gadu-gadu, a to wszystko w miejscu stoi.
[#4] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@deez, post #3

Gorzej...

Autoupdate: http://nightly.yam.ch/2006-11-18-dev/YAM25dev-MorphOS.lha

No MOS version??... :(
[#5] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@deez, post #1

natywne 2.4p1 jest stabilne
[#6] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Wiem o tym, ale mowa o 2.5dev.
[#7] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@quantor, post #4

No właśnie, to skandal! Od niedawna również zauważyłem, że przestali kompilować nightly builds dla MorphOS-a!
Na stos! na stos!
[#8] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@grxmrx, post #7

jak przestali jak sa? po prostu robia sie po kolei i czasem trwa az sa wzstkie. a co do newsa: wcale nie wiadomo czy filtr anty spamowy bedzie juz w wersji 2.5 czy nie. tak przynajmiej pisza na liscie.
[#9] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@Valwit, post #8

Jak są jak... nie ma?
[#10] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku
Hmm,

A kiedy YAM zacznie normalnie wyswietlać wszędzie panoszące się maile w HTML?? Bo w chwili obecnej to YAM nadaje się świetnie, ale... do list dyskusyjnych :(
Do użytku prywatnego (znajomi, serwisy informacyjne firm itd.) to się go uzywać nie da bez (słabych zresztą) protez. KHTML już mamy więc?? ;)
[#11] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@bazant, post #10

Ze strony YAM-a:

Roadmap for 2.6+ release: (~Q1/2008 )
* HTML read mail support [optional] (via htmlview.mcc)
[#12] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@bazant, post #10

w tej chwili yam robi konwersje html -> text i wyswietla.
[#13] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@grxmrx, post #9

wczorasj byly wszytskie 3 jak patrzylem. teraz widze os3 tylko. spoko. kwiestia czasu. ja wersji z antyspamem i tak wole dac kilka dni czasu zanim uzyje
[#14] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@Valwit, post #12

Tą konwersję robi juz od kilku wersji....
[#15] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@bazant, post #10

w YAM od kilku lat uzywam HTMLread.rexx
[#16] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

Ale to nie to samo :) Piszemy o dwóch różnych rzeczach.
[#17] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@grxmrx, post #9

Ostatnia dla MorphOS-a jest z 16 listopada - tutaj.
[#18] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@Kaczus, post #16

ja odpisywalem na komentarz nr #10. ja nie mam problemu jak dostaje maile z html to odpala mi sie ten mail sam w IBrowse
[#19] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

spoko, ale tu chodzi o cos innego - inne podejscie, po co zatrudniac
browser, jesli ktos ma tylko zle skonfigurowanego mailera, co jest
coraz powszechniejsze i przysyla ci zwykly tekst tyle ze opatrzony
htmlowymi znacznikami. Teraz masz podglad tego tekstu od razu i
bedziesz sobie mogl zdefiniowac otwarcie w browserze na zyczenie - jak
rzeczywiscie przyda ci sie lepszy podglad.
[#20] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@Kaczus, post #19

wiem cos takiego jak ma juz w sobie przykladowo SimpleMail. z tym skryptem mam mozliwosc zdefiniowania otwarcia na zyczenie. oczywiscie nie jestem przeciwny lepszego zintegrowanego rozwiazania w YAM OK

[#21] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@Valwit, post #12

Właśnie... to jest ta słaba proteza... Odpalanie maila w browserze to też półśrodek (zresztą do niedawna browsery na systemy amigopodobne np. MOS to też była żenada). Dostaję dużo newsletterów w HTML z obrazkami, linkami itd. Abstrachująć od tego, czy te maile nie mogłyby być w TXT - chciałbym je normalnie przeczytać w mailerze - tak jak to robię ja Debianie czy innym Gentoo. Zastanawiam się więc, czy KHTML jest w obszarze zainteresowań YAMa. Termin Q1 2008 to sobie mogą... :(
[#22] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@bazant, post #21

Q1 2008 to jest termin wydania wersji 2.6 final. Może stać się tak, że gdy wreszcie wyjdzie 2.5 final (a to ma nastąpić w pierwszym kwartale 2007, choć data jest od roku przekładana), to pierwszą rzeczą zaimplementowaną w 2.6dev będzie właśnie to. Wówczas może okazać się, że odczyt maila w HTML będzie już na przykład w kwietniu.

P.S. Nie traktować dat poważnie. Chciałem tylko zobrazować sens tego Q1 2008.
[#23] Re: YAM - nowa wersja nie w tym roku

@mailman, post #17

Uzupełnienie. Nowa wersja dla MOS (z dzisiaj!!:)) tu. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem