Komentowana treść: Efika - pierwsze wrażenia
[#1] Re: Efika - pierwsze wrażenia
Fajnie :) Jeszcze tylko Mos-a brakuje :)
[#2] Re: Efika - pierwsze wrażenia
Fotka z radeonem wgniata w krzeslo.Efika jest naprawde swietna:)
[#3] Re: Efika - pierwsze wrażenia
Tez czekam na efike, jesli bedzie miala 256 MB RAm i USB 2.0 to kupuje :)
[#4] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@AmiChris, post #2

Wlasciwie co w tej fotce wgniotlo Cie w krzeslo?
[#5] Re: Efika - pierwsze wrażenia
Hehe. Małe toto ;)
[#6] Re: Efika - pierwsze wrażenia
MOS powinien dosc ladnie na tym smigac.
[#7] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@Drako^lM, post #1

Brakuje MOS-a i możliwości podpięcia dowolnego napędu optycznego, więc suxx
[#8] Re: Efika - pierwsze wrażenia
hmmmm..... a czemu nie dadza pegaza/AmigaOS'a na Playstation 3 ?:D

Playstation 3 umozliwia uruchamianie innych systemow operacyjnych....... ma rdzenc Cell (czyli PowerPiec z altiveckiem + 7 rdzeni obliczeniowych)
zdrapalo by sie nalepke i nakleilo czerwona pilke i w koncu mialo amige o odpowiedniej mocy :D

CPU: Cell Broadband Engine (3.2 GHz POWER-based PPE with seven 3.2 GHz SPEs)
218 (approx) GFLOPS ma altivec128

Memory: 256 MB XDR @ 3.2 GHz
256 MB GDDR3 @ 700 MHz. GPU can access CPU memory.

GPU: 550 MHz RSX (based on NVIDIA G70 architecture)
74.8 billion shader operations per second
Distinct Pixel & Vertex Shaders, SM3.0

Magazynowanie danych:2.5" upgradeable SATA 20** / 60 GB* hard drive
Memory Stick*
SD*
CompactFlash (Type I, II)*
USB mass storage


porty: 4x USB 2.0 ports


Siec:
1000BASE-T Ethernet
Wi-Fi 802.11 b/g (built-in*, optional adapter**), Bluetooth 2.0
One Ethernet port

Czytnik optyczny:
2x BD-ROM (72 mbit/s)
8x DVD
24x CD
2x SACD

Juz linuxy pod to sa :D a miec nowa amige za 2kafle 600USD(nie ma blokad regionalnych) a hdmi 1080 zapewnie odpowiednia jakosc 1900x1080 :D wiec chyba trza zaszturmowac tworcow morphosa :D
[#9] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@ds_ster, post #8

i znowu. i na zmiane: jak nie mac to playstation.
[#10] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@ds_ster, post #8

wiec chyba trza zaszturmowac tworcow morphosa Laire woli XBoxa :P
[#11] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@Korni, post #10

Chodzi o to ze skoro mozna miec tani sprzet o duzej mocy ktory bedzie w uzyciu kilku lat trzeba kozystac :D Sony umozliwia uruchamianie innych systemow wiec milo by bylo ze oprocz linuxow by na tym morphos sie uruchomil:D Bo nie ma poki co czegos lepszego a biorac pod uwage ze morph jest pod PowerPC pisany port nie byl by trudny :D
[#12] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@reactor, post #4

rozmiary? :)
[#13] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@ds_ster, post #11

To może od razu na psp albo komórki? tja, niech MiniQ wykradnie źródła i przeportuje MOS-a na komórki ;)

Wracając do tematu; Małe jest piękne i chyba sobie taką sprawie.

[#14] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@ds_ster, post #8

Podświadomie marzyłem o tym, żeby jakaś owieczka przeniosła ten jakże abstrakcyjny i bzdurny temat z aw.net na PPA. ;) I proszę! Oto moje marzenie się spełniło... ;)
[#15] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@reactor, post #4

Może na początek wystarczy że ten sprzęt istnieje, i działa. To takie nietypowe w amiświatku, z naciskiem na słowo "działa"...
[#16] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@MinisterQ, post #15

Hmm... wyczuwam tu jakąś ironię?
[#17] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@MinisterQ, post #15

A czy ja twierdze ze jest inaczej? Znowu czegos niedoczytales.
[#18] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@reactor, post #17

A czy ja twierdze że Ty twierdzisz inaczej? ;) Wpadłeś w jakąś reakcję łańcuchową w związku ze swoimi rozpaczliwymi próbami zagrania mi na nosie? ;)
[#19] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@MinisterQ, post #18

Czego wyraznie sie boisz na co nawet wskazuje Twoj nowy awatar. ;)
[#20] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@reactor, post #19

Mój drogi - to TYLKO awatar. Naprawdę. Z wyraźnym wydźwiękiem ironicznym. Nic ponad. I naprawdę nie ma sensu do tego pięknego nosa na nim dorabiać żadnych radioaktywnych teorii.
[#21] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@ds_ster, post #8

Cell to pod wzgledem architektury cos wiecej niz PPC z altivec, to nawet co innego niz xboxowe PPC z trzema rdzeniami, choc zapewne mozna tez to oprogramowac jak zwykle G3 wykorzystujac ulamek jego mozliwosci :D a te 7 rdzeni słuzy głównie do operacji zmiennoprzecinkowych...
[#22] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@MinisterQ, post #20

No dobra... twoj awatar, twoj problem. ;)
[#23] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@noowy, post #3

efika nie ma usb 2.0 wiec nie kupisz
[#24] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@kiero, post #23

Efika nie ma "usba" 2.0 , "wspaniale" , brak sensownej prędkości usba, brak możliwości podpięcia dvd, coraz "ciekawszy" sprzęt
[#25] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@Olo, post #24

Ale jest i dziala ;)
[#26] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@reactor, post #25

To że jest i działa to dobrze, bo patrząc się na inne projekty w stylu panda bądż Amy i Samantha, które po za paroma zdjęciami niedziałających płyt nie przedstawiają nic . W sumie efika nie jest projektowana jako desktop więc wiele można jej wybaczyć, ale brak "usba" 2.0 ... porażka
[#27] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@reactor, post #25

Ale jest i dziala ;)

Chyba jako jakiś terminal. Do zastosowań domowych się to na pewno nie nadaje. No ale na szczęście MOSowcy na brak sprzętu narzekać nie mogą jak narazie. Pegasosy 1 i 2, G3 i G4 ciągle można kupić i to za niewielkie (jak na amigowe warunki) pieniądze. Jak ktoś naprawdę chciał to przez te lata uzbierał i dawno używa. Chociaż są tacy co w czasach Pegasosa 1 czekali na Pegasosa 2, a teraz czekają na Pegasosa 3. Jak się pojawi trójka to będą z niecierpliwością czekać na czwórkę albo jakiś nierealny sprzęt z zerem szans na pojawienie się w sprzedaży.

Ostatnia edycja: 08.12.06 10:16:55
[#28] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@Olo, post #26

efika nie jest projektowana jako desktop

Dlatego 99% ludzi z tego środowiska nie powinna obchodzić. :) Przecież prawie wszyscy używamy tego jak komputera domowego. Jakbym budował jakąś dziwną sieć i potrzebował jakiś dziwnych małowymagających maszyn jako terminale czy coś takiego to pewnie bym kupił z 10 takich Efik. No ale do domu, jako podstawowy sprzęt? Pffff...
[#29] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@MDW, post #28

Może jako sprzęt podstawowy to nie, ale jako bardzo fajna i bardzo tania zabawka do porulezowania i poamigowania (jak już wyjdzie MOS) nadaje się jak znalazł.

Choć PPA czytam regularnie i jestem na bieżąco to od kilku lat używam głównie PC. Jednak z chęcia zagłębiłbym się znów w jakiejś wolnej chwili w amigowy system (który znam bardzo dobrze, a MOS-a nawet kumplowi pomagałem konfigurować na Pegu).

Jak na razie nie stać mnie na Pega, zresztą żal mi trochę tyle kasy na coś, co będę używać bardzo sporadycznie (głównie ze względu na brak czasu).
A taka efika za 200$ (docelowo 100$) to nawet dla mnie nie będzie niesamowity wydatek (pod warunkiem, że akurat się nawinie jakieś większe zlecenie :P ).

Ktoś może powiedzieć, że zawsze mogę odkurzyć classica albo używać WinUAE - no niby tak, ale jednak ten stary system strasznie mnie odrzuca... Wolałbym się pobawić czymś nowym.

Ostatnia edycja: 08.12.06 12:04:39
[#30] Re: Efika - pierwsze wrażenia

@MDW, post #27


Chyba jako jakiś terminal. Do zastosowań domowych się to na pewno nie nadaje


Przestań. Wszystko zależy od wymagań jakie się stawia takiemu sprzętowi. Jak dla mnie było by to idealne rozwiązanie do pisania programów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem