Komentowana treść: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta
[#1] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta
i co z tego ze microsoft zarejestrował nazwe Zune skoro
a) arosowe zune było wcześniej
b) nazwa nie odnosi się do rzeczy porównywalnych

[#2] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@rzookol, post #1

Dla arosowcow to problem. Przez 3 tygodnie w kółko potrafili o tym gadać na swojej liście developerskiej.
[#3] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@MinisterQ, post #2

w ten glupi sposob dojdzie do tego, ze ze M$ zastrzeze sobie caly
slownik a inni beda sie cieszyc.
[#4] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@MinisterQ, post #2

przesadzasz kartofle ;)
[#5] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@MinisterQ, post #2

no o czymś trzeba pisać jak rozwój nikły :)
[#6] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@rzookol, post #5

Akurat jeśli chodzi o tzw. "rozwój", to aros się teraz rozwija w podobnym tempie co MOS, przynajmniej jeśli chodzi o widoczne objawy rozwoju dla zwykłego śmiertelnika...
[#7] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@MinisterQ, post #2

Zauwaz jeszcze, ze caly ten ruch na dev-ml wywolal niejaki Bernd Roesch (ten od AfAOS), ktory z arosem ma tyle wspolnego, ze korzysta z naszych zrodel w swoim wlasnym projekcie.

Musisz wziasc pod uwage jego zdolnosci komunikacji w jezyku angielskim, ktore utrudniaja dyskusje z nim na kazdym kroku :)
[#8] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@szuler, post #7

Korzysta z waszych źródeł, ale to chyba działa w obie strony? Nie jestem aż tak w temacie, ale myślałem że fixy wprowadzone przez Roescha w AfaOS lądują też w Arosie...
[#9] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@MinisterQ, post #8

Czasami (poprawi albo informacje o tym co i jak mozna poprawic przesyla tylko i wylacznie w postaci maili na liste). Nie traktuj jednak nieustannego marudzenia jedej osoby (slabo powiazanej z arosem, mizernie komunikujacej sie po angielsku, ktora panicznie boi sie prawnika od microsoftu domagajacego sie pieniedzy za uzywanie nazwy "Zune" w AfaOS) jako bezsensownej paniki aros-teamu ;)
[#10] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta
ten typ (BR) tak ma. :)
[#11] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@Valwit, post #10

Wiem, ja tez czytam komentarze na amiganews.de :)
[#12] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta
Czy przypadkiem to Zune 68k nie przyda się kiedyś w AROSie? Przecież to gotowy pomost między aplikacjami MUI 68k a AROSowym Zune. Jeśli w AROSie kiedyś będzie istnieć niewidzialna emulacja 68k, to chyba takie coś się przyda, prawda?
A Microsoftem bym się nie przejmował. Oni myślą marketingowo. Marketingowo tematu Amigi i produktów amigo-podobnych nie ma, czyli tego Zune dla nich też. ;)
Nazwę Zune na jakąś inną można zmienić tylko po to, aby Windowsowcy nie sugerowali kiedyś, że tam w AROSie jest jakiś wkład Microsoftu.
[#13] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@Mario, post #12

Czy przypadkiem to Zune 68k nie przyda się kiedyś w AROSie?


Eeeee? Ale to jest Zune z AROS-a skompilowane dla m68k.
[#14] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@szuler, post #13

Bez modyfikacji?
[#15] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@Mario, post #14

A po co cokolwiek modyfikować?
[#16] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@Mario, post #14

Ewentualne poprawki pana Roescha trafiaja do nas w postaci emaili. Jesli sa dobre i zasadne (Bernd potrafi na szybko zrobic patcha poprawiajacego wspolprace z jednym programem i jednoczesnie psujacego wspolprace z 50 innymi ;))) to sa wciagane do arosa.

Chcemy zachecic Bernd-a do samodzienlych commitow do naszego repozytorium, ale chlop sie stawia mocno (bo w domu ma tylko zwykly powolny modem).
[#17] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@MinisterQ, post #15

Hmmm... myślałem, że to próba maksymalnego ukompatybilnienia Zune z MUI (stąd kolejne wersje, w których coraz więcej gadżetów w programach MUI coraz lepiej wygląda)...
[#18] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@Mario, post #17

Ukompatybilnienie Zune z MUI swoją drogą... Ale to nie oznacza jakichś zmian w samym Zune w wersji AfaOS - w końcu to bazuje na tych samych źródłach, i podstawowym założeniem Zune jest być jak najbardziej kompatybilnym z MUI...
[#19] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta
nono, zauważylem fajną rzecz w tym Zune: ustawienie, pod jakim kątem rysowany jest gradient, fajna sprawa. Szkoda, że w mosie tego nie ma. Poza tym samo rysowanie gradientów coś się kopie u mnie pod euae ale nie chcialo mi sie testowac bardziej. Co do samego mui/zune to moim małym marzeniem jest kolorowanie gradientem szarego (lub innego) patternu. Mysle że ładnie by to wyglądalo.
[#20] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@MinisterQ, post #18

Czyli to nie po to jest robione, aby pewnego dnia, gdy będzie emulacja 68k w AROSie, wrzucić sobie taki patch pana BR (lekko tylko przerobiony) i mieć wszystkie apy używające MUI korzystające teraz z natywnego Zune, zamiast emulowanych bibliotek MUI? Chodzi mi o kompatybilność bez potrzeby rekompilowania, "shifting na żywo".
Dotychczas myślałem że to jest istotą tego projektu (Zune 68k).
[#21] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@Mario, post #20

Nie sądzę. Myślę że jest to robione tylko i wyłącznie dlatego (zune jako składnik AfaOS), iż pod m68k są po prostu aplikacje, które mogą służyć jako poligon doświadczalny dla ulepszania samego zune.
A co do patcha... Czy MOS/AOS4 mają jakiegoś patcha, którego się "wrzuca" żeby uruchamiać pod tamtejszym MUI jakąś aplikacje z m68k? Oprócz emulatora zintegrowanego z systemem - nic więcej nie potrzeba. W przypadku arosa i zune też by nie było potrzeba (pod warunkiem że powstałby emulator m68k dla arosa, w co osobiście wątpię).
[#22] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@MinisterQ, post #21

(pod warunkiem że powstałby emulator m68k dla arosa, w co osobiście wątpię).

Wielu wątpiło w AmiGG dla AROS-a i co? jest AGG dla AROS-a

Wielu wątpiło w AmiJabber dla "systemów amigowych" i co? no właśnie... mój dobry człowieku, będzie Jabber jeszcze za tej kadencji sejmu? ;)

Oświadczenie: Chciałbym zdementować plotki jakobym wykorzystywał każdą możliwą okazje aby "popychać pierdoły" o jabberze. To oczywiście wredne pomówienia! :P
[#23] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@alpine, post #22

Wielu wątpiło w AmiGG dla AROS-a i co? jest AGG dla AROS-a

To w porównaniu do emulatora m68k w arosie było bardzo łatwe do zrobienia.

mój dobry człowieku, będzie Jabber jeszcze za tej kadencji sejmu?

A ja nie wiem, nie znam się na polityce. :P
[#24] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta

@alpine, post #22

Chciałbym zdementować plotki jakobym wykorzystywał każdą możliwą okazje aby "popychać pierdoły" o jabberze

Cieszymy się z tego wszyscy, ale mógłbyś przestać popychać te pierdoły o jabberze?
[#25] Re: AFA OS Zune dla AmigaOS 3.x - wersja 1.0 beta
heh Zune to jakis odtwarzacz MP3 - LINK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem