Komentowana treść: Co Ty wiesz o Amidze?
[#1] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
27/30 :) ale muszę przyznać, że kilka pytań strzelałem.


Ostatnia edycja: 12.12.06 19:21:50
[#2] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
You scored 18 points out of 30 possible.

That is 60 percent.

Average Amiga knowledge !


Tak sobie ;)
[#3] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
22 pkt prawidlowe ale o jedno pytania mozna sie kłócic:
1) orginalne układy amigi nie miały trybu EHB !!!!
[#4] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
21/30, ale po płatnym zdrajcy, pachołku Genesi to czego można się było spodziewać...
[#5] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
You scored 17 points out of 30 possible.

That is 57 percent.

Average Amiga knowledge !



Oj czarna ze mnie ofca :/
[#6] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@Grzegorz Kraszewski, post #4

@ Grzegorz Kraszewski
21/30, ale po płatnym zdrajcy, pachołku Genesi to czego można się było spodziewać...

Jakim płatnym!?
Przecież MOS jest darmowy.
:)
[#7] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
12/30 Czyli o Amidze wiem niewiele ;) Ale jest jedno wytłumaczenie: robiłem test po niemiecku, a znam ten język nur etwas hehe.
[#8] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@Baron Althaar, post #7

14/16 - Beginner, pieprze to, po 13 latach z Amiga, przetrzepaniu kazdej Amigi oprocz A2000,ACDTV i ACD32, oslepnieciu przy Amosie i C taki wynik? Nawet 4 piwa nie tlumacza braku wiedzy..swoja droga pytanie o imie psa?...to ja jednak wole swoja A500 z 030 i PowerBooka na G3:)
[#9] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@MrT, post #8



Ostatnia edycja: 12.12.06 22:07:50
[#10] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
64% ... wykonczyly mnie glownie pytania programistyczne :)
[#11] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
You scored 16 points out of 30 possible.

That is 54 percent.

Average Amiga knowledge !

hmm... sic
[#12] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
Oj oj oj... Widzę że muszę się pochwalić bo nie jestem najgorszy :] Mam 22prawidłowe/8złych. Z tego co pamiętam to 6 programistycznych i 2 historyczne. Procentowo mam 74% :D Average Amiga knowledge :) Ale faktycznie imię psa to musiałem wydedukować ale nie było trudne - tyle się o Minerze człowiek naczytał (np. z MA) że wiedziałem, że nie nazwał by go pluto a lorraine to był ktoś z jego rodziny (żona?) a Amigo nie mógł się nazywać bo by o tym pisano w każdym artykule o Minerze. Jednym słowem jestem zadowolony bo w życiu nie grzebałem w funkcjach, adresach pamięci i takich sprawach... Ot zwykłe utility... Ja też się przyznam: kilka ustrzeliłem...
[#13] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
21/30
[#14] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@MrT, post #8

Cienias jestes i tyle:D
[#15] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
27/30 :) jestem z siebie dumny :)))
[#16] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@Valwit, post #15

nawet polowki Twojego wyniku.... 13... dno
[#17] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@cactoos, post #16

19/30. "Durchschnittliche Amiga-Kenntnisse". Idę się pociąć
[#18] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
14/30 ale za to na pytanie o adres biblioteki exec odpowiedziałem odruchowo : )
[#19] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@OSH, post #17

za pierwszym podejściem - 23/30 (z czego 1 błąd polegał na niedokładnym przeczytaniu pytania, a reszta na niewiedzy :( ... co ciekawe, wybierając na chybił trafił nie trafiłem ani razu)
za drugim razem 29/30 ;) (niestety, nie zapamiętałem do czego odnosiło się hasło "Only Amiga makes it possible", ale teraz już pamietam, może za trzecim wyjdzie 30/30 ;) )
nie wiem jak inni, ale każde pytanko robiłem z pamięci, nie sprawdzałem czy mam na dysku dir, czy commodities.library, albo nie liczyłem klawiszy na klawiaturze (tym bardziej że mam od PC) ;)
pamiętacie słynny test wiedzy Amigowej w MA? tamten był chyba jednak sporo trudniejszy


Ostatnia edycja: 13.12.06 08:43:42
no tak, za trzecim razem wyszło tak jakbym sobie tego życzył :)


Ostatnia edycja: 13.12.06 09:02:49
[#20] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@wali7, post #19

pamićtacie słynny test wiedzy Amigowej w MA? tamten był chyba jednak sporo trudniejszy


Łojessu! Kiedy to było??... 1994??... Chyba jakoś tak...
Kurde, łezka sie kreci, co nie??... :)


Pozdr!! KQ
[#21] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
27/30 :)
[#22] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@wali7, post #19

oczywiscie ze z pamieci. jak ktos sprawdza i ma mniej niz 30 no to juz chyba tylko lekarz pomoze
[#23] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@Korni, post #9

Ja piernicze! Ten pies to, to szatan na tej fotce
[#24] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@Lokaty, post #23

Jay Miner wygląda tak sympatycznie...szkoda, że go nie ma już zn nami...
[#25] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@OSH, post #24

OSH, jestes w bledzie - jest z nami caly czas. Jay Miner to jego praca, ktora doceniamy na wiele sposobow - przez pamiec, amige, srodowisko. Gdyby nie on to co niektorzy nawet przyjemnosci korzystania z UAE nie doznali.

Z i zeby nie bylo - 20/30 mialem... :)

PS.
A piesek "Taty" to i tak jak szatan na tej fotce...

Ostatnia edycja: 13.12.06 14:44:51
[#26] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@Valwit, post #22

no nie tak do końca, gdybym rozwiązywał ten test siedząc przy mojej desktopowej A1200, to bym przynajmniej policzył te klawisze zamiast strzelać bez sensu że 106 ;)
a tak siedząc przy Pegazie człowiek zdany jest tylko na swoją zawodną pamięć
[#27] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@rzookol, post #3

poszperalem, sprawdzilem:

http://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_1000

There were two versions of the Amiga 1000. The first one was sold only in Canada and the United States, had a NTSC display and lacked the EHB video mode which all other models of the Amiga had.

czyli oryginalne kosci graficzne nie miały trybu EHB więc to pytanie i odpowiedź w teście są nieprawidłowe !!!
[#28] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@rzookol, post #27

Takich pytań dyskusyjnych jest więcej np. który procesor nie był nigdy montowany fabrycznie w Amigach - 68000, 68010, 68020, 68030. Oczywiście 68010, ale czy C= kiedykolwiek montował pełny 68020 w jakiejkolwiek Amidze? No chyba że były jakieś wersje A3000 z pełnym 020, ale tego nie wiem.
Podobnie rozdzielczość dzwięku produkowanego przez Paulę. Jak wiemy DAC są 8 bit, ale specyficzna konstrukcja Pauli powoduje, że może ona wyprodukować dzwięk 14 bit. A więc Paula może wytwarzać dzwięk 14 bit (pytanie powinno być o rozdzielczość DAC w Pauli).
[#29] Re: Co Ty wiesz o Amidze?
You scored 22 points out of 30 possible.
That is 74 percent.
Average Amiga knowledge !

Poległem na pytaniach związanych z programowaniem.
[#30] Re: Co Ty wiesz o Amidze?

@wali7, post #28

fabrycznie 020 było montowane w a2500 :)

poza ty moja uwaga nie jest dyskusyjna bo tam nie ma co dyskutować, w quizie jest błąd i tyle

Ostatnia edycja: 13.12.06 15:34:28
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem