Komentowana treść: Mupper dla Efiki
[#1] Re: Mupper dla Efiki
Takie live cd to swietna sprawa,szkoda ze nie ma czegos takiego na mosa.wiem,wiem na upartego sa przeciez live cd z linuksami a w ogole to mos sie nie sypie;).koncze marudzic:D
[#2] Re: Mupper dla Efiki

@AmiChris, post #1

przecież płyta z instalką MOSa jest bootowalna i odpala nie instalator, tylko kompletny system. więc to jak najbardziej live CD dla MOSa :)
[#3] Re: Mupper dla Efiki

@wali7, post #2

więc to jak najbardziej live CD dla MOSa

No właśnie. :)
Ponadto każdy bez problemu sam może sobie zrobić taki live CD dostosowany do własnych potrzeb, wzbogacony o jakieś dodatkowe programy, biblioteki, aktualizacje systemu. Prawdę mówiąc to MorphOS/AmigaOS są chyba jedynymi systemami w których z taką łatwością można zrobić bardzo skuteczne, bogate (jak na możliwości tych systemów i softu) i tak bardzo dostosowane do potrzeb użytkownika live CD. W przypadku Amigi musi to być jeszcze możliwość zabootowania z CD (nie jest to takie oczywiste). No ale w przypadku Pegasosa jest to standard. Ja korzystałem z liveCD MorphOSa jak miałem problem z dyskiem (fizycznie się rozleciał chociaż był nowy). Więcej potrzeb nie miałem. Gdybym tego potrzebował częściej zapewne zrobiłbym sobie coś bogatszego niż to co standardowo jest dostarczane z MorphOSem. No ale po co mi to... W sytuacjach awaryjnych wystarcza standardowe LiveCD z instalką MOSa.
[#4] Re: Mupper dla Efiki

@MDW, post #3

Pod AOS/MOS wogóle piękna jest niezależność od źródła, z którego system się odpala, od systemu plików, a nawet od katalogów (można nazwać sobie katalog "C" "Komendy" i schować go do katalogu "Bardzo daleki katalog na inym dysku" bez większych kombinacji - zwykły Assign C: w startupie i już ;) ). W tym sensie (i w wielu innych) jest to moim zdaniem bardzo dobrze przemyślany system.

Ostatnia edycja: 14.12.06 23:57:56
[#5] Re: Mupper dla Efiki

@MDW, post #3

W przypadku Amigi musi to być jeszcze możliwość zabootowania z CD (nie jest to takie oczywiste).

Na upartego, moznaby zmodyfikowac rom, wrzucic go na programowalne kostki i po prostu wlozyc do Amigi.
[#6] Re: Mupper dla Efiki
Mowilem przeciez ze marudze,prawda?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem